Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Kast op maat in Rijen

Wij meten in, tekenen de indeling en bouwen de kast in: van muur tot muur, onder het dak of onder de trap. In Rijen en Gilze, Hulten en Molenschot.

Kaart van het werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland met alle gemeenten, met Rijen's-Gravenhage's-HertogenboschAlblasserdamAlbrandswaardAlphen aan den RijnAlphen-ChaamAltenaAstenBaarle-NassauBarendrechtBergeijkBergen op ZoomBernhezeBestBladelBodegraven-ReeuwijkBoekelBoxtelBredaCapelle aan den IJsselCranendonckDelftDeurneDongenDordrechtDrimmelenEerselEindhovenEtten-LeurGeertruidenbergGeldrop-MierloGemert-BakelGilze en RijenGoeree-OverflakkeeGoirleGorinchemGoudaHalderbergeHardinxveld-GiessendamHeeze-LeendeHelmondHendrik-Ido-AmbachtHeusdenHillegomHilvarenbeekHoeksche WaardKaag en BraassemKatwijkKrimpen aan den IJsselKrimpenerwaardLaarbeekLand van CuijkLansingerlandLeidenLeiderdorpLeidschendam-VoorburgLisseLoon op ZandMaashorstMaassluisMeierijstadMidden-DelflandMoerdijkMolenlandenNieuwkoopNissewaardNoordwijkNuenen, Gerwen en NederwettenOegstgeestOirschotOisterwijkOosterhoutOssPapendrechtPijnacker-NootdorpReusel-De MierdenRidderkerkRijswijk (ZH.)RoosendaalRotterdamRucphenSchiedamSint-MichielsgestelSliedrechtSomerenSon en BreugelSteenbergenTeylingenTilburgValkenswaardVeldhovenVlaardingenVoorne aan ZeeVoorschotenVughtWaalreWaalwijkWaddinxveenWassenaarWestlandWoensdrechtZoetermeerZoeterwoudeZuidplasZundertZwijndrechtRijenVeghelBredaTilburgMadeDen BoschOirschotHilvarenbeekAlphen-ChaamEindhovenOisterwijkDrunenBaarle-NassauOosterhoutBoxtelWaalwijkVughtSint-MichielsgestelEtten-LeurBestVeldhovenRaamsdonksveerLand van CuijkRotterdamHoeksche WaardGoeree-OverflakkeeAltenaMolenlandenOssMoerdijkKrimpenerwaardSteenbergenMaashorstAlphen aan den RijnVoorne aan ZeeGemert-BakelZundertDeurneRoosendaalHeeze-LeendeBergeijkDordrechtBergen op ZoomWoensdrechtNieuwkoopBernhezeBodegraven-ReeuwijkDen HaagEerselWestlandSomerenNissewaardReusel-De MierdenCranendonckBladelHalderbergeKaag en BraassemAstenRucphenZuidplasNoordwijkLaarbeekLansingerlandValkenswaardHelmondWassenaarMidden-DelflandPijnacker-NootdorpZoetermeerBoekelNuenenTeylingenWaddinxveenVlaardingenKatwijkRidderkerkAlbrandswaardDelftLeidenWaalreZwijndrechtGorinchemHardinxveld-GiessendamGoudaLisseSliedrechtHillegomLeiderdorpKrimpen aan den IJsselVestiging Tilburg
Ons werkgebied: Noord-Brabant en Zuid-Holland, 106 gemeenten. Ingekleurd: gemeenten met een eigen pagina. Ring: onze vestiging in Tilburg. Kaartdata: CBS/PDOK 2025.

Welke kast in Rijen?

Woningen in Rijen

De gemeente Gilze en Rijen telt volgens het CBS 11.867 woningen. 84% is een eengezinswoning, 65% een koopwoning. De grootste groepen zijn gebouwd 1995 tot 2015 (22%) en 1965 tot 1975 (18%). Een eengezinswoning is hier gemiddeld 142 m², een appartement 86 m².

Woningen in de gemeente Gilze en Rijen op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
1995 tot 201522%166 m²
1965 tot 197518%127 m²
1975 tot 198515%130 m²
1945 tot 196514%122 m²
1985 tot 199513%130 m²
vóór 194510%192 m²
vanaf 20158%155 m²

Per wijk

Alle wijken van de gemeente Gilze en Rijen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsAppartementKoop
Rijen7.49983%17%64%
Gilze3.70685%15%63%
Molenschot43995%5%86%
Hulten15799%1%96%

De grootste buurten

20 van de 25 buurten in de gemeente Gilze en Rijen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenEengezinsTussenwoningAppartement
WolfsweideRijen1.67892%49%8%
Vijf EikenRijen1.56998%55%2%
Vliegende VennenRijen1.25180%41%20%
SteenakkersGilze99096%38%4%
Centrumgebied Oost RijenRijen84082%30%18%
Strijpakkers-LaarsGilze79393%32%7%
Centrumgebied West RijenRijen73831%12%69%
SchildersbuurtRijen72681%35%19%
Centrumgebied Zuid GilzeGilze69663%28%37%
Rijen ZuidRijen48284%46%16%
HofstadGilze43099%54%1%
Buitengebied GilzeGilze35697%3%3%
Centrumgebied Noord GilzeGilze30857%12%43%
Kern MolenschotMolenschot28193%9%7%
Buitengebied MolenschotMolenschot15897%0%3%
PrinsenboschGilze10435%0%65%
Kern HultenHulten10298%5%2%
Grote SpieRijen72100%0%0%
Buitengebied HultenHulten55100%0%0%
Paarse StrookRijen5294%12%6%

Buurten per wijk

  • Rijen: Wolfsweide, Vijf Eiken, Vliegende Vennen, Centrumgebied Oost Rijen, Centrumgebied West Rijen, Schildersbuurt, Rijen Zuid, Grote Spie, Paarse Strook, Buitengebied Noord Rijen, Bedrijventerrein Haansberg en Buitengebied Zuid Rijen
  • Gilze: Steenakkers, Strijpakkers-Laars, Centrumgebied Zuid Gilze, Hofstad, Buitengebied Gilze, Centrumgebied Noord Gilze, Prinsenbosch en Bedrijventerrein Broekakkers
  • Molenschot: Kern Molenschot en Buitengebied Molenschot
  • Hulten: Kern Hulten en Buitengebied Hulten

De gemeente noemt in haar uitleg van de Transitievisie Warmte het aanpassen van radiatoren naar vloerverwarming expliciet als onderdeel van stap 2, de voorbereiding op aardgasvrij. Die stap volgt nadat de woning goed is geïsoleerd, vanaf energielabel B. Bron

Zolders in Rijen

12 van de 25 buurten in de gemeente Gilze en Rijen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kapVrijstaand
Grote SpieRijen72100%0%100%
Buitengebied HultenHulten55100%13%87%
HofstadGilze43099%9%12%
Vijf EikenRijen1.56998%5%8%
Kern HultenHulten10298%12%76%
Buitengebied GilzeGilze35697%14%78%
Buitengebied MolenschotMolenschot15897%10%87%
SteenakkersGilze99096%23%13%
Paarse StrookRijen5294%4%71%
Buitengebied Noord RijenRijen5294%8%87%
Strijpakkers-LaarsGilze79393%16%29%
Kern MolenschotMolenschot28193%29%44%

Wil je de zolder eerst isoleren voordat wij hem afwerken of er kasten in bouwen? Dit regelt de gemeente Gilze en Rijen:

Lokale aanpak isolatie: een bijdrage van €1.500, of €3.000 bij een inkomen onder 140% van het sociaal minimum, voor woningen gebouwd vóór 1993 met WOZ tot €477.000 (1 januari 2022) en nog twee te isoleren bouwdelen. Vloer- of bodemisolatie is een van de maatregelen; aanmelden via het Duurzaam Bouwloket, subsidie voor werk vanaf 1 januari 2025, met €500 extra bij biobased isolatie. Bron

Duurzaamheidslening via SVn: minimaal €2.500 en maximaal €25.000, looptijd 10 jaar tot €7.499 en 15 jaar daarboven, vaste rente (actueel tarief op svn.nl) en uitbetaling in een bouwdepot. Maatregelen zijn onder meer dak-, gevel- en vloerisolatie en een warmtepomp, en een verwarmingsinstallatie alleen in combinatie met een andere maatregel; alleen voor particuliere woningbezitters, aanvragen vóór uitvoering. Bron

Parkeren en de bus

Gilze en Rijen staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 13,3 km rijden naar Rijen, ongeveer 18 minuten. Op dezelfde rit werken we in Dongen, Tilburg, Oosterhout, Kaatsheuvel, Alphen-Chaam en Breda.

Vragen over een kast op maat in Rijen

Wat kost een kast op maat in Rijen?

Zie de indicatieprijzen per kast op prijzen. De offerte na het inmeten is leidend.

Komen jullie ook in Gilze, Hulten en Molenschot?

Ja. Vanaf het centrum van Tilburg is het 13,3 km rijden naar Rijen, ongeveer 18 minuten. We werken in de hele gemeente Gilze en Rijen en verder in Noord-Brabant en Zuid-Holland.

Welke kast past in een huis in Rijen?

Op veel zolders hier: een kast onder het schuine dak of een knieschotkast. De grootste buurten zijn Wolfsweide, Vijf Eiken, Vliegende Vennen, Steenakkers en Centrumgebied Oost Rijen.

Kast op maat in de buurt

Een kast op maat in Rijen?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten