Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Rijen

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Rijen en Gilze, Hulten en Molenschot.

Zolders per bouwjaar in Rijen

Vóór 1975 is 42% van de woningen in de gemeente Gilze en Rijen gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Gilze en Rijen op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1995 tot 201522%
1965 tot 197518%
1975 tot 198515%
1945 tot 196514%
1985 tot 199513%
vóór 194510%
vanaf 20158%

Eigenaren en huurders in Rijen

65% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Molenschot is 86% van de woningen een koopwoning, in Gilze 63%.

Alle wijken van de gemeente Gilze en Rijen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Hulten15796%99%
Molenschot43986%95%
Rijen7.49964%83%
Gilze3.70663%85%

Koopwoningen per buurt in Rijen

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Kern Hulten, Paarse Strook en Grote Spie. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

20 van de 25 buurten in de gemeente Gilze en Rijen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
Kern HultenHulten10299%98%
Paarse StrookRijen5298%94%
Grote SpieRijen7297%100%
Buitengebied Noord RijenRijen5290%94%
Buitengebied HultenHulten5589%100%
Buitengebied GilzeGilze35687%97%
Kern MolenschotMolenschot28187%93%
Buitengebied MolenschotMolenschot15884%97%
Strijpakkers-LaarsGilze79375%93%
Vliegende VennenRijen1.25174%80%
Centrumgebied Oost RijenRijen84073%82%
Centrumgebied Noord GilzeGilze30868%57%
WolfsweideRijen1.67865%92%
SteenakkersGilze99063%96%
SchildersbuurtRijen72662%81%
Vijf EikenRijen1.56959%98%
Rijen ZuidRijen48254%84%
HofstadGilze43053%99%
Centrumgebied Zuid GilzeGilze69651%63%
Centrumgebied West RijenRijen73840%31%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Rijen en Gilze, Hulten en Molenschot, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Rijen kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Gilze en Rijen

Lokale aanpak isolatie: een bijdrage van €1.500, of €3.000 bij een inkomen onder 140% van het sociaal minimum, voor woningen gebouwd vóór 1993 met WOZ tot €477.000 (1 januari 2022) en nog twee te isoleren bouwdelen. Vloer- of bodemisolatie is een van de maatregelen; aanmelden via het Duurzaam Bouwloket, subsidie voor werk vanaf 1 januari 2025, met €500 extra bij biobased isolatie. Bron

Lening van de gemeente Gilze en Rijen

Duurzaamheidslening via SVn: minimaal €2.500 en maximaal €25.000, looptijd 10 jaar tot €7.499 en 15 jaar daarboven, vaste rente (actueel tarief op svn.nl) en uitbetaling in een bouwdepot. Maatregelen zijn onder meer dak-, gevel- en vloerisolatie en een warmtepomp, en een verwarmingsinstallatie alleen in combinatie met een andere maatregel; alleen voor particuliere woningbezitters, aanvragen vóór uitvoering. Bron

Zero-emissiezone

Gilze en Rijen staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Goed om te weten in Rijen

De gemeente noemt in haar uitleg van de Transitievisie Warmte het aanpassen van radiatoren naar vloerverwarming expliciet als onderdeel van stap 2, de voorbereiding op aardgasvrij. Die stap volgt nadat de woning goed is geïsoleerd, vanaf energielabel B. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 13,3 km rijden naar Rijen, ongeveer 18 minuten. Op dezelfde rit werken we in Dongen, Tilburg, Oosterhout, Kaatsheuvel, Alphen-Chaam en Breda.

De gemeente Gilze en Rijen telt 4 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Rijen (7.499 woningen), Gilze (3.706 woningen), Molenschot (439 woningen) en Hulten (157 woningen). Behalve in Rijen zelf werken we ook in Gilze, Hulten en Molenschot.

We komen in alle 25 buurten van de gemeente. De grootste zijn Wolfsweide, Vijf Eiken, Vliegende Vennen, Steenakkers, Centrumgebied Oost Rijen, Strijpakkers-Laars, Centrumgebied West Rijen, Schildersbuurt, Centrumgebied Zuid Gilze, Rijen Zuid, Hofstad, Buitengebied Gilze, Centrumgebied Noord Gilze, Kern Molenschot, Buitengebied Molenschot en Prinsenbosch.

  • Rijen: Wolfsweide, Vijf Eiken, Vliegende Vennen, Centrumgebied Oost Rijen, Centrumgebied West Rijen, Schildersbuurt, Rijen Zuid, Grote Spie, Paarse Strook, Buitengebied Noord Rijen, Bedrijventerrein Haansberg, Buitengebied Zuid Rijen en Tussen de Leijen
  • Gilze: Steenakkers, Strijpakkers-Laars, Centrumgebied Zuid Gilze, Hofstad, Buitengebied Gilze, Centrumgebied Noord Gilze, Prinsenbosch en Bedrijventerrein Broekakkers
  • Molenschot: Kern Molenschot en Buitengebied Molenschot
  • Hulten: Kern Hulten en Buitengebied Hulten

Vragen over zolder afwerken in Rijen

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Rijen?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Gilze, Hulten en Molenschot?

Ja, in de hele gemeente Gilze en Rijen.

Werken jullie in alle buurten van Rijen, ook in Wolfsweide en Vijf Eiken?

Ja, in alle 25 buurten van de gemeente Gilze en Rijen, waaronder Wolfsweide, Vijf Eiken, Vliegende Vennen, Steenakkers, Centrumgebied Oost Rijen, Strijpakkers-Laars, Centrumgebied West Rijen, Schildersbuurt, Centrumgebied Zuid Gilze en Rijen Zuid.

Zolder afwerken in de buurt van Rijen

Zolder afwerken in Rijen?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten