Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Inbouwkast op maat in Rijen

Wij meten in, tekenen de indeling en bouwen de kast in, van muur tot muur. In Rijen en Gilze, Hulten en Molenschot.

Hoeveel ruimte een huis in Rijen heeft

Volgens het CBS is een eengezinswoning in de gemeente Gilze en Rijen gemiddeld 142 m² en een appartement 86 m². De kleinste eengezinswoningen zijn hier die gebouwd 1945 tot 1965: gemiddeld 122 m². In een kleiner huis levert een kast die tot het plafond doorloopt de meeste bergruimte op, want de ruimte boven een losse kast blijft anders leeg.

Woningen in de gemeente Gilze en Rijen op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
1995 tot 201522%166 m²
1965 tot 197518%127 m²
1975 tot 198515%130 m²
1945 tot 196514%122 m²
1985 tot 199513%130 m²
vóór 194510%192 m²
vanaf 20158%155 m²

Wijken in Rijen

De WOZ-waarde loopt per wijk uiteen: gemiddeld € 529.000 in Molenschot tegen € 368.000 in Rijen. In beide bouwen we dezelfde kast, de keuze voor deuren en decor maakt het verschil in prijs.

Alle wijken van de gemeente Gilze en Rijen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsWOZ gem.
Rijen7.49983%€ 368.000
Gilze3.70685%€ 404.000
Molenschot43995%€ 529.000
Hulten15799%€ 610.000

Buurten met veel appartementen in Rijen

De meeste appartementen staan in Centrumgebied West Rijen, Prinsenbosch en Centrumgebied Noord Gilze. In een appartement is geen zolder, dus moet de bergruimte uit kasten in de kamers komen: daar loont een inbouwkast tot het plafond.

21 van de 25 buurten in de gemeente Gilze en Rijen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenAppartementWOZ gem.
Centrumgebied West RijenRijen73869%€ 328.000
PrinsenboschGilze10465%onbekend
Centrumgebied Noord GilzeGilze30843%€ 376.000
Centrumgebied Zuid GilzeGilze69637%onbekend
Vliegende VennenRijen1.25120%€ 433.000
SchildersbuurtRijen72619%€ 322.000
Centrumgebied Oost RijenRijen84018%€ 369.000
Rijen ZuidRijen48216%€ 343.000
WolfsweideRijen1.6788%€ 341.000
Strijpakkers-LaarsGilze7937%€ 425.000
Kern MolenschotMolenschot2817%€ 494.000
Paarse StrookRijen526%€ 540.000
Buitengebied Noord RijenRijen526%€ 598.000
SteenakkersGilze9904%€ 356.000
Buitengebied GilzeGilze3563%€ 611.000
Buitengebied MolenschotMolenschot1583%€ 592.000
Vijf EikenRijen1.5692%€ 355.000
Kern HultenHulten1022%€ 610.000
HofstadGilze4301%€ 376.000
Grote SpieRijen720%€ 849.000
Buitengebied HultenHulten550%€ 608.000

Rijtjeshuizen in Rijen

In Vijf Eiken, Hofstad en Wolfsweide staan naar verhouding de meeste tussenwoningen. Daar zit vaak een nis naast de schoorsteen of een trapkast die we kunnen benutten.

15 van de 25 buurten in de gemeente Gilze en Rijen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningEengezins
Vijf EikenRijen1.56955%98%
HofstadGilze43054%99%
WolfsweideRijen1.67849%92%
Rijen ZuidRijen48246%84%
Vliegende VennenRijen1.25141%80%
SteenakkersGilze99038%96%
SchildersbuurtRijen72635%81%
Strijpakkers-LaarsGilze79332%93%
Centrumgebied Oost RijenRijen84030%82%
Centrumgebied Zuid GilzeGilze69628%63%
Centrumgebied West RijenRijen73812%31%
Centrumgebied Noord GilzeGilze30812%57%
Paarse StrookRijen5212%94%
Kern MolenschotMolenschot2819%93%
Kern HultenHulten1025%98%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Rijen en Gilze, Hulten en Molenschot, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. Ook kijken we waar stopcontacten, plinten en leidingen zitten.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Zagen en kanten. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten. Reken op 1 tot 2 weken levertijd.
  4. Inbouwen. We zetten de kast waterpas, werken de kieren tegen muur en plafond weg met passtukken en hangen de deuren af.

Wat inbouwkast op maat in Rijen kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Inbouwkast tot het plafond, draaideuren, wit€ 950 per strekkende meter
Schuifdeurkast tot het plafond€ 1.050 per strekkende meter

Waarom de ene inbouwkast meer kost dan de andere: schuifdeuren, lades en houtdecor zijn duurder dan draaideuren, legplanken en wit; een scheef plafond vraagt meer passtukken.

Wat we niet doen

  • Elektra aanleggen voor verlichting in de kast: dat laten we doen door een erkend installateur.
  • Schilderen van gegrond MDF. Dat kan een schilder doen, of je doet het zelf.

Zero-emissiezone

Gilze en Rijen staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Goed om te weten in Rijen

De gemeente noemt in haar uitleg van de Transitievisie Warmte het aanpassen van radiatoren naar vloerverwarming expliciet als onderdeel van stap 2, de voorbereiding op aardgasvrij. Die stap volgt nadat de woning goed is geïsoleerd, vanaf energielabel B. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 13,3 km rijden naar Rijen, ongeveer 18 minuten. Op dezelfde rit werken we in Dongen, Tilburg, Oosterhout, Kaatsheuvel, Alphen-Chaam en Breda.

De gemeente Gilze en Rijen telt 4 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Rijen (7.499 woningen), Gilze (3.706 woningen), Molenschot (439 woningen) en Hulten (157 woningen). Behalve in Rijen zelf werken we ook in Gilze, Hulten en Molenschot.

We komen in alle 25 buurten van de gemeente. De grootste zijn Wolfsweide, Vijf Eiken, Vliegende Vennen, Steenakkers, Centrumgebied Oost Rijen, Strijpakkers-Laars, Centrumgebied West Rijen, Schildersbuurt, Centrumgebied Zuid Gilze, Rijen Zuid, Hofstad, Buitengebied Gilze, Centrumgebied Noord Gilze, Kern Molenschot, Buitengebied Molenschot en Prinsenbosch.

  • Rijen: Wolfsweide, Vijf Eiken, Vliegende Vennen, Centrumgebied Oost Rijen, Centrumgebied West Rijen, Schildersbuurt, Rijen Zuid, Grote Spie, Paarse Strook, Buitengebied Noord Rijen, Bedrijventerrein Haansberg, Buitengebied Zuid Rijen en Tussen de Leijen
  • Gilze: Steenakkers, Strijpakkers-Laars, Centrumgebied Zuid Gilze, Hofstad, Buitengebied Gilze, Centrumgebied Noord Gilze, Prinsenbosch en Bedrijventerrein Broekakkers
  • Molenschot: Kern Molenschot en Buitengebied Molenschot
  • Hulten: Kern Hulten en Buitengebied Hulten

Vragen over inbouwkast op maat in Rijen

Hoe snel kunnen jullie in Rijen komen inmeten?

Meestal binnen twee werkdagen nemen we contact op voor een afspraak. Vanaf Tilburg is het ongeveer 18 minuten rijden.

Kan de kast tot aan een schuin plafond doorlopen?

Ja. We meten de helling op en zagen de bovenkant mee, zodat de kast netjes aansluit.

Komen jullie ook in Gilze, Hulten en Molenschot?

Ja, in de hele gemeente Gilze en Rijen.

Werken jullie in alle buurten van Rijen, ook in Wolfsweide en Vijf Eiken?

Ja, in alle 25 buurten van de gemeente Gilze en Rijen, waaronder Wolfsweide, Vijf Eiken, Vliegende Vennen, Steenakkers, Centrumgebied Oost Rijen, Strijpakkers-Laars, Centrumgebied West Rijen, Schildersbuurt, Centrumgebied Zuid Gilze en Rijen Zuid.

Inbouwkast op maat in de buurt van Rijen

Inbouwkast op maat in Rijen?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten