Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Kast schuine wand in Sint-Michielsgestel

Een kast die de dakhelling volgt, hoog waar het kan en laag waar het moet. Op zolders in Sint-Michielsgestel en Den Dungen, Gemonde, Berlicum en Middelrode.

Zolders in Sint-Michielsgestel

In de gemeente Sint-Michielsgestel is 86% van de woningen een eengezinswoning. Dat is meer dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Bijna al die huizen hebben een kap met een zolder. De drie grootste bouwperiodes hier zijn 1965 tot 1975 (22%), 1995 tot 2015 (18%) en 1945 tot 1965 (14%).

47% van de woningen is van vóór 1975. Op die zolders is het dak vaak pas later aan de binnenkant geïsoleerd, met platen of dekens tussen de gordingen. Daar zetten we de kast iets vrij van het dak.

Woningen in de gemeente Sint-Michielsgestel op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1965 tot 197522%
1995 tot 201518%
1945 tot 196514%
1985 tot 199514%
1975 tot 198512%
vóór 194511%
vanaf 20159%

Waar in Sint-Michielsgestel de meeste eengezinswoningen staan

In Gemonde is 97% van de woningen een eengezinswoning, in Berlicum 81%.

Alle wijken van de gemeente Sint-Michielsgestel. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
Gemonde88497%34%
Middelrode80797%26%
Den Dungen2.72291%22%
Sint-Michielsgestel4.72483%13%
Berlicum3.54781%21%

Buurten met de meeste zolders in Sint-Michielsgestel

Bijna alleen eengezinswoningen, en dus bijna overal een zolder onder een schuin dak: Verspreide huizen Beekveld-Hersend, Verspreide huizen Spurk en 't Woud en Verspreide huizen Heikantse Hoeve.

21 van de 23 buurten in de gemeente Sint-Michielsgestel. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
Verspreide huizen Beekveld-HersendBerlicum73100%26%
Verspreide huizen Spurk en 't WoudDen Dungen19199%29%
Verspreide huizen Heikantse HoeveMiddelrode9198%24%
GemondeGemonde60197%39%
MiddelrodeMiddelrode58097%27%
Verspreide huizen ten oosten van GemondeGemonde14897%24%
Verspr.h. Sint-Michielsgestelse poldersSint-Michielsgestel11797%22%
Verspreide huizen GenenbergSint-Michielsgestel15896%25%
Verspreide huizen MiddelrodeMiddelrode13695%24%
MaaskantjeDen Dungen66394%18%
Verspreide huizen ten westen van GemondeGemonde13593%21%
WestakkersBerlicum11193%15%
Verspr.h. Theereheide en ZegenwerpSint-Michielsgestel6193%26%
Verspr.h. ten noorden van BerlicumBerlicum28592%21%
Verspreide huizen PoeldonkDen Dungen15892%26%
Westerbroek en BeekveldBerlicum1.00190%15%
Den DungenDen Dungen1.66589%23%
TheereheideSint-Michielsgestel1.73288%10%
Venkant, Beekkant en BeekvlietSint-Michielsgestel1.21787%10%
BerlicumBerlicum2.07774%23%
Sint-MichielsgestelSint-Michielsgestel1.40770%17%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Sint-Michielsgestel en Den Dungen, Gemonde, Berlicum en Middelrode, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de dakhelling op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Mal en zagen. Van de schuine kant maken we een mal. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten; de schuine sneden zagen we zelf.
  4. Inbouwen. We bouwen de kast in met ventilatieruimte achter, monteren roedes en planken en stellen de deuren af.

Wat kast schuine wand in Sint-Michielsgestel kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter

Hoe lager en steiler het dak, hoe meer schuine sneden en passtukken per meter. Een lage kast is per meter goedkoper dan een hoge.

Wat we niet doen

  • Door de dampremmende folie of de dakisolatie heen schroeven.
  • Gordingen of spanten inkorten om ruimte te maken: dat raakt de constructie.

Isoleren met een regeling van Sint-Michielsgestel

Samen isoleren: isoleer je met minimaal 3 huishoudens uit je wijk, dan krijg je 15% van de factuur terug, bij 6 of meer huishoudens 20%, met een maximum van 4.000 euro per woning. Bron

Zero-emissiezone

Sint-Michielsgestel staat niet op de lijst met zero-emissiezones op opwegnaarzes.nl (28 gemeenten en locaties met een ingangsdatum), dus er is geen zone aangekondigd. Op dezelfde lijst staan wel Tilburg (1-1-2025) en 's-Hertogenbosch (1-3-2025). Bron

Parkeren voor de bus in Sint-Michielsgestel

In het centrum zijn ruim 250 openbare parkeerplaatsen rond het winkelgebied (Petrus Dondersplein, Adrianusplein, Hof van Overkerk), met op vrijdag en zaterdag parkeerschijfzones (blauwe zones). Bewoners van huurappartementen kunnen een ontheffing voor die zones aanvragen. De pagina noemt geen betaald parkeren. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,2 km rijden naar Sint-Michielsgestel, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Den Bosch, Boxtel, Oisterwijk, Drunen en Veghel.

De gemeente Sint-Michielsgestel telt 5 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Sint-Michielsgestel (4.724 woningen), Berlicum (3.547 woningen), Den Dungen (2.722 woningen), Gemonde (884 woningen) en Middelrode (807 woningen). Behalve in Sint-Michielsgestel zelf werken we ook in Den Dungen, Gemonde, Berlicum en Middelrode.

We komen in alle 23 buurten van de gemeente. De grootste zijn Berlicum, Theereheide, Den Dungen, Sint-Michielsgestel, Venkant, Beekkant en Beekvliet, Westerbroek en Beekveld, Maaskantje, Gemonde, Middelrode, Verspr.h. ten noorden van Berlicum, Verspreide huizen Spurk en 't Woud, Verspreide huizen Genenberg, Verspreide huizen Poeldonk, Verspreide huizen ten oosten van Gemonde, Verspreide huizen Middelrode en Verspreide huizen ten westen van Gemonde.

  • Sint-Michielsgestel: Theereheide, Sint-Michielsgestel, Venkant, Beekkant en Beekvliet, Verspreide huizen Genenberg, Verspr.h. Sint-Michielsgestelse polders, Verspr.h. Theereheide en Zegenwerp en Halder
  • Berlicum: Berlicum, Westerbroek en Beekveld, Verspr.h. ten noorden van Berlicum, Westakkers en Verspreide huizen Beekveld-Hersend
  • Den Dungen: Den Dungen, Maaskantje, Verspreide huizen Spurk en 't Woud, Verspreide huizen Poeldonk en Verspreide huizen Maaskantje
  • Gemonde: Gemonde, Verspreide huizen ten oosten van Gemonde en Verspreide huizen ten westen van Gemonde
  • Middelrode: Middelrode, Verspreide huizen Middelrode en Verspreide huizen Heikantse Hoeve

Vragen over kast schuine wand in Sint-Michielsgestel

Hebben de meeste huizen in Sint-Michielsgestel een zolder met schuin dak?

De meeste eengezinswoningen wel: 86% van de woningen in de gemeente is een eengezinswoning. Bij appartementen is er meestal geen zolder.

Kan het plaatmateriaal de zoldertrap op?

We laten de platen in delen zagen die door een gewone trap en een vlizotrapgat passen, en zetten ze boven in elkaar.

Komen jullie ook in Den Dungen, Gemonde en Berlicum?

Ja, in de hele gemeente Sint-Michielsgestel.

Werken jullie in alle buurten van Sint-Michielsgestel, ook in Berlicum en Theereheide?

Ja, in alle 23 buurten van de gemeente Sint-Michielsgestel, waaronder Berlicum, Theereheide, Den Dungen, Sint-Michielsgestel, Venkant, Beekkant en Beekvliet, Westerbroek en Beekveld, Maaskantje, Gemonde, Middelrode en Verspr.h. ten noorden van Berlicum.

Kast schuine wand in de buurt van Sint-Michielsgestel

Kast schuine wand in Sint-Michielsgestel?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten