Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Sint-Michielsgestel

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Sint-Michielsgestel en Den Dungen, Gemonde, Berlicum en Middelrode.

Zolders per bouwjaar in Sint-Michielsgestel

Vóór 1975 is 47% van de woningen in de gemeente Sint-Michielsgestel gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Sint-Michielsgestel op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1965 tot 197522%
1995 tot 201518%
1945 tot 196514%
1985 tot 199514%
1975 tot 198512%
vóór 194511%
vanaf 20159%

Eigenaren en huurders in Sint-Michielsgestel

75% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Middelrode is 87% van de woningen een koopwoning, in Sint-Michielsgestel 69%.

Alle wijken van de gemeente Sint-Michielsgestel. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Middelrode80787%97%
Gemonde88484%97%
Den Dungen2.72280%91%
Berlicum3.54774%81%
Sint-Michielsgestel4.72469%83%

Koopwoningen per buurt in Sint-Michielsgestel

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Verspreide huizen Genenberg, Verspreide huizen ten oosten van Gemonde en Verspreide huizen Spurk en 't Woud. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

21 van de 23 buurten in de gemeente Sint-Michielsgestel. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
Verspreide huizen GenenbergSint-Michielsgestel15892%96%
Verspreide huizen ten oosten van GemondeGemonde14891%97%
Verspreide huizen Spurk en 't WoudDen Dungen19190%99%
Verspreide huizen Heikantse HoeveMiddelrode9190%98%
Verspreide huizen Beekveld-HersendBerlicum7390%100%
Verspreide huizen MiddelrodeMiddelrode13688%95%
MiddelrodeMiddelrode58086%97%
Verspreide huizen PoeldonkDen Dungen15885%92%
Verspreide huizen ten westen van GemondeGemonde13585%93%
MaaskantjeDen Dungen66383%94%
WestakkersBerlicum11183%93%
GemondeGemonde60182%97%
Verspr.h. Sint-Michielsgestelse poldersSint-Michielsgestel11782%97%
TheereheideSint-Michielsgestel1.73280%88%
Verspr.h. ten noorden van BerlicumBerlicum28580%92%
Verspr.h. Theereheide en ZegenwerpSint-Michielsgestel6180%93%
Den DungenDen Dungen1.66576%89%
BerlicumBerlicum2.07774%74%
Westerbroek en BeekveldBerlicum1.00172%90%
Venkant, Beekkant en BeekvlietSint-Michielsgestel1.21764%87%
Sint-MichielsgestelSint-Michielsgestel1.40757%70%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Sint-Michielsgestel en Den Dungen, Gemonde, Berlicum en Middelrode, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Sint-Michielsgestel kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Sint-Michielsgestel

Samen isoleren: isoleer je met minimaal 3 huishoudens uit je wijk, dan krijg je 15% van de factuur terug, bij 6 of meer huishoudens 20%, met een maximum van 4.000 euro per woning. Bron

Zero-emissiezone

Sint-Michielsgestel staat niet op de lijst met zero-emissiezones op opwegnaarzes.nl (28 gemeenten en locaties met een ingangsdatum), dus er is geen zone aangekondigd. Op dezelfde lijst staan wel Tilburg (1-1-2025) en 's-Hertogenbosch (1-3-2025). Bron

Parkeren voor de bus in Sint-Michielsgestel

In het centrum zijn ruim 250 openbare parkeerplaatsen rond het winkelgebied (Petrus Dondersplein, Adrianusplein, Hof van Overkerk), met op vrijdag en zaterdag parkeerschijfzones (blauwe zones). Bewoners van huurappartementen kunnen een ontheffing voor die zones aanvragen. De pagina noemt geen betaald parkeren. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,2 km rijden naar Sint-Michielsgestel, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Vught, Den Bosch, Boxtel, Oisterwijk, Drunen en Veghel.

De gemeente Sint-Michielsgestel telt 5 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Sint-Michielsgestel (4.724 woningen), Berlicum (3.547 woningen), Den Dungen (2.722 woningen), Gemonde (884 woningen) en Middelrode (807 woningen). Behalve in Sint-Michielsgestel zelf werken we ook in Den Dungen, Gemonde, Berlicum en Middelrode.

We komen in alle 23 buurten van de gemeente. De grootste zijn Berlicum, Theereheide, Den Dungen, Sint-Michielsgestel, Venkant, Beekkant en Beekvliet, Westerbroek en Beekveld, Maaskantje, Gemonde, Middelrode, Verspr.h. ten noorden van Berlicum, Verspreide huizen Spurk en 't Woud, Verspreide huizen Genenberg, Verspreide huizen Poeldonk, Verspreide huizen ten oosten van Gemonde, Verspreide huizen Middelrode en Verspreide huizen ten westen van Gemonde.

  • Sint-Michielsgestel: Theereheide, Sint-Michielsgestel, Venkant, Beekkant en Beekvliet, Verspreide huizen Genenberg, Verspr.h. Sint-Michielsgestelse polders, Verspr.h. Theereheide en Zegenwerp en Halder
  • Berlicum: Berlicum, Westerbroek en Beekveld, Verspr.h. ten noorden van Berlicum, Westakkers en Verspreide huizen Beekveld-Hersend
  • Den Dungen: Den Dungen, Maaskantje, Verspreide huizen Spurk en 't Woud, Verspreide huizen Poeldonk en Verspreide huizen Maaskantje
  • Gemonde: Gemonde, Verspreide huizen ten oosten van Gemonde en Verspreide huizen ten westen van Gemonde
  • Middelrode: Middelrode, Verspreide huizen Middelrode en Verspreide huizen Heikantse Hoeve

Vragen over zolder afwerken in Sint-Michielsgestel

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Sint-Michielsgestel?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Den Dungen, Gemonde en Berlicum?

Ja, in de hele gemeente Sint-Michielsgestel.

Werken jullie in alle buurten van Sint-Michielsgestel, ook in Berlicum en Theereheide?

Ja, in alle 23 buurten van de gemeente Sint-Michielsgestel, waaronder Berlicum, Theereheide, Den Dungen, Sint-Michielsgestel, Venkant, Beekkant en Beekvliet, Westerbroek en Beekveld, Maaskantje, Gemonde, Middelrode en Verspr.h. ten noorden van Berlicum.

Zolder afwerken in de buurt van Sint-Michielsgestel

Zolder afwerken in Sint-Michielsgestel?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten