Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Kast schuine wand in Vught

Een kast die de dakhelling volgt, hoog waar het kan en laag waar het moet. Op zolders in Vught en Cromvoirt en Helvoirt.

Zolders in Vught

In de gemeente Vught is 76% van de woningen een eengezinswoning. Dat is meer dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Bijna al die huizen hebben een kap met een zolder. De drie grootste bouwperiodes hier zijn vóór 1945 (17%), 1985 tot 1995 (16%) en 1945 tot 1965 (15%).

47% van de woningen is van vóór 1975. Op die zolders is het dak vaak pas later aan de binnenkant geïsoleerd, met platen of dekens tussen de gordingen. Daar zetten we de kast iets vrij van het dak.

Woningen in de gemeente Vught op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194517%
1985 tot 199516%
1945 tot 196515%
1965 tot 197515%
1995 tot 201514%
1975 tot 198513%
vanaf 201510%

Waar in Vught de meeste eengezinswoningen staan

In Cromvoirt is 97% van de woningen een eengezinswoning, in Vught 69%.

Alle wijken van de gemeente Vught. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
Cromvoirt37497%21%
Helvoirt2.13986%26%
Vught-Zuid5.41779%5%
Vught6.24669%14%

Buurten met de meeste zolders in Vught

Bijna alleen eengezinswoningen, en dus bijna overal een zolder onder een schuin dak: Villapark, Cromvoirt en Bleijendijk.

19 van de 23 buurten in de gemeente Vught. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
VillaparkVught26399%17%
CromvoirtCromvoirt32997%23%
BleijendijkVught-Zuid5897%19%
BergenshuizenVught-Zuid13395%17%
Verspr huizen Gijzel Raam en MolenstrHelvoirt11895%19%
LoonsebaanVught40794%15%
Verspr huizen Helvoirtse HeideHelvoirt7491%3%
Loyolaan en omgevingVught86090%23%
Voorburg en omgevingVught-Zuid40988%7%
HelvoirtHelvoirt1.78585%29%
DistelbergHelvoirt12385%10%
De Vughtse HoevenVught-Zuid1.19784%3%
De BaarzenVught-Zuid1.34783%2%
Molenstraat en omgevingVught-Zuid1.30180%6%
SchoonveldVught1.27979%13%
Vughtse Heide en LunettenVught38170%18%
VijverhofVught-Zuid96162%6%
Taalstraat en omgevingVught92755%12%
CentrumVught2.11452%10%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Vught en Cromvoirt en Helvoirt, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de dakhelling op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Mal en zagen. Van de schuine kant maken we een mal. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten; de schuine sneden zagen we zelf.
  4. Inbouwen. We bouwen de kast in met ventilatieruimte achter, monteren roedes en planken en stellen de deuren af.

Wat kast schuine wand in Vught kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter

Hoe lager en steiler het dak, hoe meer schuine sneden en passtukken per meter. Een lage kast is per meter goedkoper dan een hoge.

Wat we niet doen

  • Door de dampremmende folie of de dakisolatie heen schroeven.
  • Gordingen of spanten inkorten om ruimte te maken: dat raakt de constructie.

Isoleren met een regeling van Vught

De Subsidieregeling Lokale Aanpak Isolatie gemeente Vught 2026 (geldend 15-04-2026 tot en met 31-12-2029) is voor eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde grondgebonden woning met een WOZ-waarde tot 636.000 euro (peildatum 1 januari 2022), energielabel D tot en met G. Subsidie is 100% van de kosten tot maximaal 1.500 euro per woning inclusief btw (doe-het-zelf 1.250 euro) en vloerisolatie komt in aanmerking. Het subsidieplafond is 1.040.791,78 euro, toegekend op volgorde van complete aanvragen. Bron

Zero-emissiezone

Vught staat niet op de lijst met zero-emissiezones op opwegnaarzes.nl (28 gemeenten en locaties met een ingangsdatum), dus er is geen zone aangekondigd. Op dezelfde lijst staan wel Tilburg (1-1-2025) en 's-Hertogenbosch (1-3-2025). Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 19,8 km rijden naar Vught, ongeveer 26 minuten. Op dezelfde rit werken we in Sint-Michielsgestel, Den Bosch, Boxtel, Drunen, Oisterwijk en Waalwijk.

De gemeente Vught telt 4 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Vught (6.246 woningen), Vught-Zuid (5.417 woningen), Helvoirt (2.139 woningen) en Cromvoirt (374 woningen). Behalve in Vught zelf werken we ook in Cromvoirt en Helvoirt.

We komen in alle 23 buurten van de gemeente. De grootste zijn Centrum, Helvoirt, De Baarzen, Molenstraat en omgeving, Schoonveld, De Vughtse Hoeven, Vijverhof, Taalstraat en omgeving, Loyolaan en omgeving, Voorburg en omgeving, Loonsebaan, Vughtse Heide en Lunetten, Cromvoirt, Villapark, Bergenshuizen en Distelberg.

  • Vught: Centrum, Schoonveld, Taalstraat en omgeving, Loyolaan en omgeving, Loonsebaan, Vughtse Heide en Lunetten, Villapark en Gement
  • Vught-Zuid: De Baarzen, Molenstraat en omgeving, De Vughtse Hoeven, Vijverhof, Voorburg en omgeving, Bergenshuizen, Bleijendijk en Verspr huizen Schorvert en omgeving
  • Helvoirt: Helvoirt, Distelberg, Verspr huizen Gijzel Raam en Molenstr, Verspr huizen Helvoirtse Heide en Verspr huizen Brokkenbroek en Laar
  • Cromvoirt: Cromvoirt en Verspreide huizen Cromvoirt

Vragen over kast schuine wand in Vught

Hebben de meeste huizen in Vught een zolder met schuin dak?

De meeste eengezinswoningen wel: 76% van de woningen in de gemeente is een eengezinswoning. Bij appartementen is er meestal geen zolder.

Kan het plaatmateriaal de zoldertrap op?

We laten de platen in delen zagen die door een gewone trap en een vlizotrapgat passen, en zetten ze boven in elkaar.

Komen jullie ook in Cromvoirt en Helvoirt?

Ja, in de hele gemeente Vught.

Werken jullie in alle buurten van Vught, ook in Centrum en Helvoirt?

Ja, in alle 23 buurten van de gemeente Vught, waaronder Centrum, Helvoirt, De Baarzen, Molenstraat en omgeving, Schoonveld, De Vughtse Hoeven, Vijverhof, Taalstraat en omgeving, Loyolaan en omgeving en Voorburg en omgeving.

Kast schuine wand in de buurt van Vught

Kast schuine wand in Vught?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten