Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Kast schuine wand in Waalwijk

Een kast die de dakhelling volgt, hoog waar het kan en laag waar het moet. Op zolders in Waalwijk en Sprang-Capelle en Waspik.

Zolders in Waalwijk

In de gemeente Waalwijk is 75% van de woningen een eengezinswoning. Dat is meer dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Bijna al die huizen hebben een kap met een zolder. De drie grootste bouwperiodes hier zijn 1995 tot 2015 (19%), 1965 tot 1975 (18%) en 1975 tot 1985 (16%).

44% van de woningen is van vóór 1975. Op die zolders is het dak vaak pas later aan de binnenkant geïsoleerd, met platen of dekens tussen de gordingen. Daar zetten we de kast iets vrij van het dak.

Woningen in de gemeente Waalwijk op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1995 tot 201519%
1965 tot 197518%
1975 tot 198516%
1945 tot 196515%
1985 tot 199512%
vóór 194511%
vanaf 20159%

Waar in Waalwijk de meeste eengezinswoningen staan

In Waspik is 91% van de woningen een eengezinswoning, in Waalwijk 69%.

Alle wijken van de gemeente Waalwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
Waspik2.29991%26%
Sprang-Capelle6.14184%13%
Waalwijk14.34369%8%

Buurten met de meeste zolders in Waalwijk

Bijna alleen eengezinswoningen, en dus bijna overal een zolder onder een schuin dak: Waspik boven, Capelle / Nieuwe Vaart en Zanddonk.

16 van de 23 buurten in de gemeente Waalwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
Waspik bovenWaspik54298%29%
Capelle / Nieuwe VaartSprang-Capelle1.25396%12%
ZanddonkWaalwijk2.07593%4%
SprangSprang-Capelle1.22393%24%
Waspik benedenWaspik1.71888%25%
AntoniusparochieWaalwijk1.15488%9%
VrijhoeveSprang-Capelle1.80787%11%
MeerdijkWaalwijk1.28685%22%
De HoefWaalwijk94680%2%
BloemenoordWaalwijk1.39475%4%
Landgoed DriessenSprang-Capelle1.85067%7%
LaageindeWaalwijk1.69064%2%
BaardwijkWaalwijk1.02064%15%
BesoyenWaalwijk1.86663%13%
CentrumWaalwijk2.72337%6%
EikendonkWaalwijk11319%1%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Waalwijk en Sprang-Capelle en Waspik, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de dakhelling op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Mal en zagen. Van de schuine kant maken we een mal. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten; de schuine sneden zagen we zelf.
  4. Inbouwen. We bouwen de kast in met ventilatieruimte achter, monteren roedes en planken en stellen de deuren af.

Wat kast schuine wand in Waalwijk kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter

Hoe lager en steiler het dak, hoe meer schuine sneden en passtukken per meter. Een lage kast is per meter goedkoper dan een hoge.

Wat we niet doen

  • Door de dampremmende folie of de dakisolatie heen schroeven.
  • Gordingen of spanten inkorten om ruimte te maken: dat raakt de constructie.

Isoleren met een regeling van Waalwijk

Isolatiesubsidie voor eigenaar-bewoners van een koopwoning gebouwd vóór 1993 met label D t/m G (of twee slecht geïsoleerde bouwdelen) en WOZ tot €461.000 (2024). Via een erkend bedrijf maximaal €1.600 (één maatregel) of €2.500 (twee of meer) bij WOZ onder €300.000 of energietoeslag, €1.200 of €1.800 bij WOZ van €300.000 tot €461.000, en €1.000 bij doe-het-zelf; vloerisolatie hoort bij de maatregelen, uitvoering tussen 1 januari 2023 en 31 december 2028. Bron

Zero-emissiezone

Waalwijk staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Waalwijk

In het centrum van Waalwijk geldt betaald parkeren op maandag t/m zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur, en op vrijdagavond (koopavond) tot 21.00 uur. Bewoners, bedrijven en hun werknemers in het gebied net buiten de betaalde zone die geen eigen parkeergelegenheid hebben, kunnen in aanmerking komen voor een parkeervergunning. Bron

Goed om te weten in Waalwijk

De gemeente richt de intensieve isolatieaanpak op buurten met veel woningen uit de jaren 60, 70 en 80. Bijna 30 procent van de woningen (6000) heeft energielabel B en de overige 15.000 woningen moeten nog beter geïsoleerd worden. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 19 km rijden naar Waalwijk, ongeveer 23 minuten. Op dezelfde rit werken we in Kaatsheuvel, Drunen, Dongen, Raamsdonksveer, Tilburg en Vught.

De gemeente Waalwijk telt 3 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Waalwijk (14.343 woningen), Sprang-Capelle (6.141 woningen) en Waspik (2.299 woningen). Behalve in Waalwijk zelf werken we ook in Sprang-Capelle en Waspik.

We komen in alle 23 buurten van de gemeente. De grootste zijn Centrum, Zanddonk, Besoyen, Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Waspik beneden, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk, Capelle / Nieuwe Vaart, Sprang, Antoniusparochie, Baardwijk, De Hoef, Waspik boven en Eikendonk.

  • Waalwijk: Centrum, Zanddonk, Besoyen, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk, Antoniusparochie, Baardwijk, De Hoef, Eikendonk, Industrieterrein Zanddonk, Buitengebied Waalwijk Noord, Industrieterrein Haven en Recreatieoord
  • Sprang-Capelle: Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Capelle / Nieuwe Vaart, Sprang en Buitengebied Capelle
  • Waspik: Waspik beneden, Waspik boven, Industrieterrein Waspik en Buitengebied Waspik

Vragen over kast schuine wand in Waalwijk

Hebben de meeste huizen in Waalwijk een zolder met schuin dak?

De meeste eengezinswoningen wel: 75% van de woningen in de gemeente is een eengezinswoning. Bij appartementen is er meestal geen zolder.

Kan het plaatmateriaal de zoldertrap op?

We laten de platen in delen zagen die door een gewone trap en een vlizotrapgat passen, en zetten ze boven in elkaar.

Komen jullie ook in Sprang-Capelle en Waspik?

Ja, in de hele gemeente Waalwijk.

Werken jullie in alle buurten van Waalwijk, ook in Centrum en Zanddonk?

Ja, in alle 23 buurten van de gemeente Waalwijk, waaronder Centrum, Zanddonk, Besoyen, Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Waspik beneden, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk en Capelle / Nieuwe Vaart.

Kast schuine wand in de buurt van Waalwijk

Kast schuine wand in Waalwijk?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten