Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Vught

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Vught en Cromvoirt en Helvoirt.

Zolders per bouwjaar in Vught

Vóór 1975 is 47% van de woningen in de gemeente Vught gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Vught op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
vóór 194517%
1985 tot 199516%
1945 tot 196515%
1965 tot 197515%
1995 tot 201514%
1975 tot 198513%
vanaf 201510%

Eigenaren en huurders in Vught

65% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Helvoirt is 75% van de woningen een koopwoning, in Vught-Zuid 57%.

Alle wijken van de gemeente Vught. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Helvoirt2.13975%86%
Cromvoirt37475%97%
Vught6.24667%69%
Vught-Zuid5.41757%79%

Koopwoningen per buurt in Vught

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Villapark, Loonsebaan en Loyolaan en omgeving. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

19 van de 23 buurten in de gemeente Vught. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
VillaparkVught26397%99%
LoonsebaanVught40795%94%
Loyolaan en omgevingVught86092%90%
DistelbergHelvoirt12389%85%
BergenshuizenVught-Zuid13386%95%
Verspr huizen Gijzel Raam en MolenstrHelvoirt11885%95%
Verspr huizen Helvoirtse HeideHelvoirt7485%91%
Taalstraat en omgevingVught92782%55%
CromvoirtCromvoirt32974%97%
BleijendijkVught-Zuid5874%97%
HelvoirtHelvoirt1.78572%85%
De Vughtse HoevenVught-Zuid1.19763%84%
SchoonveldVught1.27961%79%
De BaarzenVught-Zuid1.34760%83%
Molenstraat en omgevingVught-Zuid1.30157%80%
Voorburg en omgevingVught-Zuid40953%88%
CentrumVught2.11449%52%
Vughtse Heide en LunettenVught38148%70%
VijverhofVught-Zuid96144%62%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Vught en Cromvoirt en Helvoirt, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Vught kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Vught

De Subsidieregeling Lokale Aanpak Isolatie gemeente Vught 2026 (geldend 15-04-2026 tot en met 31-12-2029) is voor eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde grondgebonden woning met een WOZ-waarde tot 636.000 euro (peildatum 1 januari 2022), energielabel D tot en met G. Subsidie is 100% van de kosten tot maximaal 1.500 euro per woning inclusief btw (doe-het-zelf 1.250 euro) en vloerisolatie komt in aanmerking. Het subsidieplafond is 1.040.791,78 euro, toegekend op volgorde van complete aanvragen. Bron

Lening van de gemeente Vught

De gemeenteraad stelde op 26 oktober 2023 de Verordening (zakelijke) Stimuleringslening duurzaamheid vast, met 1.500.000 euro als revolverend fonds bij SVn. Voor eigenaar-bewoners en huurders (met toestemming van de verhuurder; een aanvrager jonger dan 76 jaar) is er een lening tegen 1,7% rente: 2.500 tot 15.000 euro met maximaal 15 jaar looptijd, of voor eigenaar-bewoners 15.000 tot 25.000 euro met 30 jaar looptijd. De lening kan nooit hoger zijn dan de kosten min ontvangen subsidies en is er zolang het budget strekt. Bron

Zero-emissiezone

Vught staat niet op de lijst met zero-emissiezones op opwegnaarzes.nl (28 gemeenten en locaties met een ingangsdatum), dus er is geen zone aangekondigd. Op dezelfde lijst staan wel Tilburg (1-1-2025) en 's-Hertogenbosch (1-3-2025). Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 19,8 km rijden naar Vught, ongeveer 26 minuten. Op dezelfde rit werken we in Sint-Michielsgestel, Den Bosch, Boxtel, Drunen, Oisterwijk en Waalwijk.

De gemeente Vught telt 4 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Vught (6.246 woningen), Vught-Zuid (5.417 woningen), Helvoirt (2.139 woningen) en Cromvoirt (374 woningen). Behalve in Vught zelf werken we ook in Cromvoirt en Helvoirt.

We komen in alle 23 buurten van de gemeente. De grootste zijn Centrum, Helvoirt, De Baarzen, Molenstraat en omgeving, Schoonveld, De Vughtse Hoeven, Vijverhof, Taalstraat en omgeving, Loyolaan en omgeving, Voorburg en omgeving, Loonsebaan, Vughtse Heide en Lunetten, Cromvoirt, Villapark, Bergenshuizen en Distelberg.

  • Vught: Centrum, Schoonveld, Taalstraat en omgeving, Loyolaan en omgeving, Loonsebaan, Vughtse Heide en Lunetten, Villapark en Gement
  • Vught-Zuid: De Baarzen, Molenstraat en omgeving, De Vughtse Hoeven, Vijverhof, Voorburg en omgeving, Bergenshuizen, Bleijendijk en Verspr huizen Schorvert en omgeving
  • Helvoirt: Helvoirt, Distelberg, Verspr huizen Gijzel Raam en Molenstr, Verspr huizen Helvoirtse Heide en Verspr huizen Brokkenbroek en Laar
  • Cromvoirt: Cromvoirt en Verspreide huizen Cromvoirt

Vragen over zolder afwerken in Vught

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Vught?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Cromvoirt en Helvoirt?

Ja, in de hele gemeente Vught.

Werken jullie in alle buurten van Vught, ook in Centrum en Helvoirt?

Ja, in alle 23 buurten van de gemeente Vught, waaronder Centrum, Helvoirt, De Baarzen, Molenstraat en omgeving, Schoonveld, De Vughtse Hoeven, Vijverhof, Taalstraat en omgeving, Loyolaan en omgeving en Voorburg en omgeving.

Zolder afwerken in de buurt van Vught

Zolder afwerken in Vught?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten