Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Dongen

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Dongen en 's Gravenmoer en Klein-Dongen.

Zolders per bouwjaar in Dongen

Vóór 1975 is 43% van de woningen in de gemeente Dongen gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Dongen op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1965 tot 197520%
1995 tot 201520%
1975 tot 198514%
1985 tot 199513%
1945 tot 196512%
vóór 194511%
vanaf 201510%

Eigenaren en huurders in Dongen

70% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In 's Gravenmoer is 72% van de woningen een koopwoning, in Dongen 70%.

Alle wijken van de gemeente Dongen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
's Gravenmoer99472%92%
Dongen10.99470%82%

Koopwoningen per buurt in Dongen

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Klein Dongen, Buitengebied West 2 en Hoge Akker. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

13 van de 17 buurten in de gemeente Dongen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
Klein DongenDongen7591%99%
Buitengebied West 2Dongen15690%97%
Hoge AkkerDongen1.01487%99%
Buitengebied Klein Dongen/Dongen-VaartDongen8086%100%
Buitengebied OostDongen16385%100%
Dongen-VaartDongen25779%98%
BiezenDongen1.35176%94%
Oud DongenDongen1.56072%90%
's Gravenmoer's Gravenmoer98672%92%
West 2Dongen1.62371%86%
BeljaartDongen94267%90%
CentrumDongen1.98464%57%
West 1Dongen1.74553%67%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Dongen en 's Gravenmoer en Klein-Dongen, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Dongen kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Dongen

Isolatiesubsidie (vergoeding) tot maximaal €1.500 voor eigenaar-bewoners van een grondgebonden koopwoning met label D t/m G (of twee slecht geïsoleerde bouwdelen) en WOZ tot €477.000 (peildatum 1-1-2024). Vloer- of bodemisolatie vanaf 20 m2 valt onder de maatregelen, uit te voeren door een bedrijf met het keurmerk natuurvriendelijk isoleren. Bron

Lening van de gemeente Dongen

Stimuleringslening toekomstgericht wonen via SVn: een persoonlijk krediet van €2.500 tot €15.000 (max. 15 jaar) of een hypothecaire lening van €10.000 tot €25.000 (max. 15 jaar, afsluitkosten €995). Voor eigenaar-bewoners van een bestaande woning, onder meer voor isolatie van dak, gevel, spouwmuur en vloer, een warmtepomp en lagetemperatuurverwarming; werk mag niet starten vóór goedkeuring door SVn. Bron

Zero-emissiezone

Dongen staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Dongen

In de gemeente Dongen kun je overal gratis parkeren en een parkeervergunning is niet nodig. In het centrum zijn gratis parkeerterreinen: Looiershof, Wilhelminaplein, Hoge Ham (Aldi-terrein) en Biezen. Bron

Goed om te weten in Dongen

De gemeente Dongen houdt een lijst bij van rijks- en gemeentelijke monumenten, met onder meer panden aan de Hoofdstraat in 's Gravenmoer, zoals het voormalige gemeentehuis uit 1909. Woon je in een rijksmonument, dan kan ook werk aan de binnenkant vergunningplichtig zijn: overleg vooraf met de gemeente. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 17,2 km rijden naar Dongen, ongeveer 22 minuten. Op dezelfde rit werken we in Rijen, Kaatsheuvel, Oosterhout, Tilburg, Raamsdonksveer en Waalwijk.

De gemeente Dongen telt 2 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Dongen (10.994 woningen) en 's Gravenmoer (994 woningen). Behalve in Dongen zelf werken we ook in 's Gravenmoer en Klein-Dongen.

We komen in alle 17 buurten van de gemeente. De grootste zijn Centrum, West 1, West 2, Oud Dongen, Biezen, Hoge Akker, 's Gravenmoer, Beljaart, Dongen-Vaart, Buitengebied Oost, Buitengebied West 2, Buitengebied Klein Dongen/Dongen-Vaart, Klein Dongen, Buitengebied West 1, Tichelrijt en Buitengebied 's Gravenmoer.

  • Dongen: Centrum, West 1, West 2, Oud Dongen, Biezen, Hoge Akker, Beljaart, Dongen-Vaart, Buitengebied Oost, Buitengebied West 2, Buitengebied Klein Dongen/Dongen-Vaart, Klein Dongen, Buitengebied West 1 en Tichelrijt
  • 's Gravenmoer: 's Gravenmoer en Buitengebied 's Gravenmoer

Vragen over zolder afwerken in Dongen

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Dongen?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in 's Gravenmoer en Klein-Dongen?

Ja, in de hele gemeente Dongen.

Werken jullie in alle buurten van Dongen, ook in Centrum en West 1?

Ja, in alle 17 buurten van de gemeente Dongen, waaronder Centrum, West 1, West 2, Oud Dongen, Biezen, Hoge Akker, 's Gravenmoer, Beljaart, Dongen-Vaart en Buitengebied Oost.

Zolder afwerken in de buurt van Dongen

Zolder afwerken in Dongen?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten