Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Tilburg

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Tilburg en Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Zolders per bouwjaar in Tilburg

Vóór 1975 is 46% van de woningen in de gemeente Tilburg gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Tilburg op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1995 tot 201521%
vóór 194517%
1965 tot 197516%
1945 tot 196513%
1985 tot 199512%
1975 tot 198511%
vanaf 201510%

Eigenaren en huurders in Tilburg

50% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In De Blaak is 94% van de woningen een koopwoning, in Heyhoef 0%.

12 van de 59 wijken van de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
De Blaak2.44194%97%
Bosscheweg9692%98%
Armhoef99789%85%
Leeuwerik2.18087%100%
Ind.terrein Loven21283%92%
Huibeven2.05278%88%
Heerevelden90878%100%
Berkel-Enschot5.98377%85%
Koolhoven1.92477%88%
Tuindorp De Kievit2.04076%95%
Buitengebied Tilburg Noord-Oost9576%98%
Dalem Noord1.42075%98%

Koopwoningen per buurt in Tilburg

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Oostkamer Oost, Leeuwerik Midden en Witbrant Oost. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

25 van de 236 buurten in de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
Oostkamer OostBerkel-Enschot101100%100%
Leeuwerik MiddenLeeuwerik47099%100%
Witbrant OostWitbrant40399%100%
De Blaak Zuid-WestDe Blaak87397%100%
De Blaak Noord-WestDe Blaak48797%96%
Quirijnstok Zuid-OostQuirijnstok20497%100%
Stokhasselt ZuidStokhasselt15997%100%
VijverlaanHet Zand9197%99%
Huibeven OostHuibeven64596%100%
Heerevelden OostHeerevelden42796%100%
Enschot OostBerkel-Enschot48695%97%
Buitengebied Udenhout Zuid-WestUdenhout8195%99%
Leeuwerik ZuidLeeuwerik58894%100%
Buitengebied B-E Noord-WestBerkel-Enschot8593%94%
Armhoef Noord-OostArmhoef24992%97%
BosschewegBosscheweg9692%98%
Bedrijventerrein EnschotBerkel-Enschot5192%100%
RuivenBerkel-Enschot74191%98%
Koolhoven BuitenKoolhoven22991%100%
Huibeven MiddenHuibeven47790%100%
De Blaak Noord-OostDe Blaak59989%95%
De Blaak Zuid-OostDe Blaak48289%94%
Armhoef ZuidArmhoef40089%73%
Dongewijk NoordDongewijk56288%100%
Leeuwerik WestLeeuwerik55088%100%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Tilburg en Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Tilburg kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Tilburg

Tilburg heeft een isolatiesubsidie voor eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde koopwoning (label D t/m G of minimaal 2 slecht geïsoleerde bouwdelen, WOZ tot 477.000 euro). Per 1 oktober 2026 is de regeling gewijzigd: maximaal 2.250 euro per woning, 70% van de kosten bij een bedrijf of 100% van de materiaalkosten bij zelf isoleren. Bron

Lening van de gemeente Tilburg

De gemeentelijke Stimuleringsregeling 'Aan de slag met je huis' is sinds 8 oktober 2024 beëindigd. Een verzilverlening voor energiebesparende maatregelen of woningaanpassingen kan nog wel worden aangevraagd via Duurzamer Tilburg. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt een zero-emissiezone binnen de ringbanen van Tilburg. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in, emissieklasse 6 (eerste toelating voor 2025) volgens de landelijke regel tot 1 januari 2028, met een voorstel om dat te verlengen tot 1 januari 2029. Vanaf 2030 mogen alleen bestelbussen zonder uitstoot erin, en een ontheffing vraag je aan bij de RDW. Bron

Parkeren voor de bus in Tilburg

Tilburg heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijf met KvK-inschrijving kan via het Digitaal Parkeerloket van P1 een maandvergunning nemen die een maand op alle betaalde plekken geldt; in de binnenstad kun je op straat alleen een dagticket van 25 euro kopen. Laden en lossen in de binnenstad mag dagelijks van 6.00 tot 11.00 uur, en voor onderhoud of reparatie buiten die tijden is een verkeersontheffing mogelijk (vanaf 26,55 euro voor maximaal 13 dagen). Bron

Waar we rijden

Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen, Rijen, Kaatsheuvel, Hilvarenbeek en Oisterwijk.

De gemeente Tilburg telt 59 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Het Zand (6.045 woningen), Berkel-Enschot (5.983 woningen), Heikant (5.426 woningen), Binnenstad (5.059 woningen), De Reit (4.186 woningen), Udenhout (3.700 woningen), De Hasselt (3.447 woningen), Groeseind-Hoefstraat (3.401 woningen), Hoogvenne (3.336 woningen), Groenewoud (3.261 woningen), Oerle (3.151 woningen) en Korvel (3.056 woningen). Behalve in Tilburg zelf werken we ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

We komen in alle 236 buurten van de gemeente. De grootste zijn Binnenstad Oost, Binnenstad West, Theresia Midden, Bomenbuurt Midden, Zeshoeven, Pastorieklamp West, Uitvindersbuurt, Bouwmeestersbuurt Noord, Hoogvenne West, Afrikaanderbuurt Midden, Sint Pieterspark, Kasteel West, Zeeheldenbuurt, Heikant Zuid-Oost, Berkel Noord en Staatsliedenbuurt Oost.

  • Het Zand: Tiendschuur, Westermarkt, Jagersbuurt West, Het Zand Noord-West, Het Zand Noord-Oost, Jagersbuurt Oost, Luchthavenbuurt West, Luchthavenbuurt Oost, Rooi Pannen, Station Universiteit, Bokhamer West, Bokhamer, Vijverlaan en Tweestedenziekenhuis
  • Berkel-Enschot: Berkel Noord, Koningsoord, Eikenbosch, Ruiven, Rauwbraken, Enschot Midden, Enschot Oost, Berkelse Akkers, Enschotse Akkers, Enschot Zuid, Oostkamer Oost, Buitengebied B-E Noord-West, Buitengebied B-E Noord-Oost en Bedrijventerrein Enschot
  • Heikant: Heikant Zuid-Oost, Lijnse Hoek West, Heikant Zuid-West, Heikant West, Heikant Noord-West, Lijnse Hoek Oost, Heikant Oost en Heikant Noord-Oost
  • Binnenstad: Binnenstad Oost, Binnenstad West, Koningsplein en Oude Dijk
  • De Reit: Notre Dame, Kastelenbuurt Noord, Abdij- en Torenbuurt, Sportweg, Universiteit Campus en Kastelenbuurt Zuid
  • Udenhout: Zeshoeven, De Kuil, Achthoeven, De Mortel, Den Bogerd, Groenstraat, Buitengebied Udenhout Noord, Bedrijventerrein Kreitenmolen, Buitengebied Udenhout Zuid-West en Buitengebied Udenhout Zuid-Oost
  • De Hasselt: Kasteel West, Nassaubuurt, Kasteel Oost, Textielbuurt Oost en Textielbuurt West
  • Groeseind-Hoefstraat: Sint Pieterspark, Hoefstraat Zuid, Padua en Hoefstraat Noord
  • Hoogvenne: Hoogvenne West, Tivoli, Hoogvenne Oost, Piushaven en Veemarktkwartier
  • Groenewoud: Groenewoud Midden, Vogeltjesbuurt West, Ezelvense Akkers, Visserijbuurt, Landbouwbuurt, Vogeltjesbuurt Oost, Groenewoud Oost, Groenewoud West en Groenewoud Zuid

Vragen over zolder afwerken in Tilburg

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Tilburg?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel?

Ja, in de hele gemeente Tilburg.

Werken jullie in alle buurten van Tilburg, ook in Binnenstad Oost en Binnenstad West?

Ja, in alle 236 buurten van de gemeente Tilburg, waaronder Binnenstad Oost, Binnenstad West, Theresia Midden, Bomenbuurt Midden, Zeshoeven, Pastorieklamp West, Uitvindersbuurt, Bouwmeestersbuurt Noord, Hoogvenne West en Afrikaanderbuurt Midden.

Zolder afwerken in de buurt van Tilburg

Zolder afwerken in Tilburg?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten