Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Oosterhout

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Oosterhout en Dorst, Den Hout en Oosteind.

Zolders per bouwjaar in Oosterhout

Vóór 1975 is 38% van de woningen in de gemeente Oosterhout gebouwd. Dat is minder dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Een groot deel van de huizen is jonger. Daar is het dak meestal al geïsoleerd en gaat het om afwerken en indelen.

Woningen in de gemeente Oosterhout op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1965 tot 197522%
1975 tot 198518%
1995 tot 201517%
1985 tot 199516%
vanaf 201511%
1945 tot 196510%
vóór 19456%

Eigenaren en huurders in Oosterhout

61% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Den Hout is 91% van de woningen een koopwoning, in Oosterheide 42%.

12 van de 14 wijken van de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Industrieterrein Zuid5793%100%
Den Hout48191%100%
Dorst1.26187%95%
Oosteind51387%97%
Leijsenakkers62784%99%
Vrachelen3.13976%75%
West1.44573%84%
Dommelbergen5.75464%92%
Strijen1.59854%89%
Slotjes4.00252%58%
Oosterhout-Centrum3.54151%38%
Oosterheide4.03442%66%

Koopwoningen per buurt in Oosterhout

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft De Warande, Kruidenbuurt en Leijsenakkers. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

25 van de 43 buurten in de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
De WarandeOosterheide21299%96%
KruidenbuurtDommelbergen74396%90%
LeijsenakkersLeijsenakkers34595%99%
Buitengebied Den HoutDen Hout6993%100%
Industrieterrein Vijf EikenIndustrieterrein Zuid5593%100%
Den HoutDen Hout41291%100%
Buitengebied Dorst-ZuidDorst8991%100%
Buitengebied-Oosteind-ZuidOosteind7189%100%
DorstDorst1.09287%95%
OosteindOosteind41286%96%
Vrachelen-ZuidwestVrachelen83684%71%
SchildersbuurtDommelbergen1.03781%98%
Vrachelen-ZuidoostVrachelen53080%69%
Oud-WestWest91179%83%
Slotjes-WestSlotjes1.08777%51%
StaatsliedenbuurtDommelbergen83474%80%
Vrachelen-NoordVrachelen1.11172%72%
ComponistenbuurtOosterheide79972%75%
VogelbuurtStrijen84370%93%
MolenbuurtLeijsenakkers28270%100%
Vrachelen-NoordwestVrachelen66269%88%
KanaleneilandWest53463%86%
LarenbuurtDommelbergen51156%99%
DonkenbuurtDommelbergen57453%96%
NatuurkundigenbuurtOosterheide82652%75%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Oosterhout en Dorst, Den Hout en Oosteind, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Oosterhout kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Oosterhout

De Subsidieregeling lokaal isolatieprogramma is voor eigenaar-bewoners van een grondgebonden koopwoning van vóór 1993 met minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen of label D t/m G. Het maximum is 2.500 euro (doelgroep A) of 1.500 euro (doelgroep B) incl. btw, bij uitvoering door een aangesloten aannemer; aanvragen kan tot en met 31 december 2028 binnen een plafond van 3.553.000 euro. Bron

Parkeren voor de bus in Oosterhout

Oosterhout heeft een parkeervergunning voor onderhoudsbedrijven voor bedrijven die reparatie, onderhoud of vergelijkbaar werk doen en hun voertuig dicht bij het werk nodig hebben. Die geldt op alle vergunninghouders- en betaalde plekken en kost in 2026 20,25 euro per week, 51,30 euro per maand of 615,60 euro per jaar, met maximaal 3 kentekens. Laden en lossen in het voetgangersgebied mag van maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 11.30 uur. Bron

Goed om te weten in Oosterhout

De gemeente schrijft dat de jonge buurten in de analyse aanmerkelijk energiezuiniger zijn dan de oude buurten, en dat bouwjaren en bouwstijlen per stadsdeel sterk overeenkomen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen, Raamsdonksveer, Rijen, Breda en Kaatsheuvel.

De gemeente Oosterhout telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Dommelbergen (5.754 woningen), Oosterheide (4.034 woningen), Slotjes (4.002 woningen), Oosterhout-Centrum (3.541 woningen), Vrachelen (3.139 woningen), Strijen (1.598 woningen), West (1.445 woningen), Dorst (1.261 woningen), Leijsenakkers (627 woningen), Oosteind (513 woningen) en Den Hout (481 woningen). Behalve in Oosterhout zelf werken we ook in Dorst, Den Hout en Oosteind.

We komen in alle 43 buurten van de gemeente. De grootste zijn Centrum, Slotjes-Midden, Vrachelen-Noord, Dorst, Slotjes-West, Schildersbuurt, Oud-West, Beemdenbuurt, Vogelbuurt, Vrachelen-Zuidwest, Staatsliedenbuurt, Natuurkundigenbuurt, Componistenbuurt, Bloemenbuurt, Kastelenbuurt en Kruidenbuurt.

  • Dommelbergen: Schildersbuurt, Beemdenbuurt, Staatsliedenbuurt, Kruidenbuurt, Sterrenbuurt, Donkenbuurt, Dammenbuurt en Larenbuurt
  • Oosterheide: Natuurkundigenbuurt, Componistenbuurt, Bloemenbuurt, Schrijversbuurt, Paterserf en De Warande
  • Slotjes: Slotjes-Midden, Slotjes-West en Slotjes-Oost
  • Vrachelen: Vrachelen-Noord, Vrachelen-Zuidwest, Vrachelen-Noordwest en Vrachelen-Zuidoost
  • Strijen: Vogelbuurt en Kastelenbuurt
  • West: Oud-West en Kanaleneiland
  • Dorst: Dorst, Buitengebied Dorst-Zuid, Steenoven en Bosgebied Dorst
  • Leijsenakkers: Leijsenakkers en Molenbuurt
  • Oosteind: Oosteind, Buitengebied-Oosteind-Zuid en Willemspolder

Vragen over zolder afwerken in Oosterhout

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Oosterhout?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Dorst, Den Hout en Oosteind?

Ja, in de hele gemeente Oosterhout.

Werken jullie in alle buurten van Oosterhout, ook in Centrum en Slotjes-Midden?

Ja, in alle 43 buurten van de gemeente Oosterhout, waaronder Centrum, Slotjes-Midden, Vrachelen-Noord, Dorst, Slotjes-West, Schildersbuurt, Oud-West, Beemdenbuurt, Vogelbuurt en Vrachelen-Zuidwest.

Zolder afwerken in de buurt van Oosterhout

Zolder afwerken in Oosterhout?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten