Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Waalwijk

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Waalwijk en Sprang-Capelle en Waspik.

Zolders per bouwjaar in Waalwijk

Vóór 1975 is 44% van de woningen in de gemeente Waalwijk gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Waalwijk op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1995 tot 201519%
1965 tot 197518%
1975 tot 198516%
1945 tot 196515%
1985 tot 199512%
vóór 194511%
vanaf 20159%

Eigenaren en huurders in Waalwijk

61% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Waspik is 69% van de woningen een koopwoning, in Waalwijk 58%.

Alle wijken van de gemeente Waalwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Waspik2.29969%91%
Sprang-Capelle6.14165%84%
Waalwijk14.34358%69%

Koopwoningen per buurt in Waalwijk

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Meerdijk, Capelle / Nieuwe Vaart en Waspik boven. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

16 van de 23 buurten in de gemeente Waalwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
MeerdijkWaalwijk1.28685%85%
Capelle / Nieuwe VaartSprang-Capelle1.25374%96%
Waspik bovenWaspik54272%98%
SprangSprang-Capelle1.22371%93%
Waspik benedenWaspik1.71868%88%
AntoniusparochieWaalwijk1.15468%88%
BloemenoordWaalwijk1.39467%75%
Landgoed DriessenSprang-Capelle1.85065%67%
BesoyenWaalwijk1.86661%63%
ZanddonkWaalwijk2.07558%93%
De HoefWaalwijk94657%80%
VrijhoeveSprang-Capelle1.80755%87%
BaardwijkWaalwijk1.02053%64%
CentrumWaalwijk2.72347%37%
LaageindeWaalwijk1.69043%64%
EikendonkWaalwijk11321%19%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Waalwijk en Sprang-Capelle en Waspik, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Waalwijk kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Waalwijk

Isolatiesubsidie voor eigenaar-bewoners van een koopwoning gebouwd vóór 1993 met label D t/m G (of twee slecht geïsoleerde bouwdelen) en WOZ tot €461.000 (2024). Via een erkend bedrijf maximaal €1.600 (één maatregel) of €2.500 (twee of meer) bij WOZ onder €300.000 of energietoeslag, €1.200 of €1.800 bij WOZ van €300.000 tot €461.000, en €1.000 bij doe-het-zelf; vloerisolatie hoort bij de maatregelen, uitvoering tussen 1 januari 2023 en 31 december 2028. Bron

Zero-emissiezone

Waalwijk staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Waalwijk

In het centrum van Waalwijk geldt betaald parkeren op maandag t/m zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur, en op vrijdagavond (koopavond) tot 21.00 uur. Bewoners, bedrijven en hun werknemers in het gebied net buiten de betaalde zone die geen eigen parkeergelegenheid hebben, kunnen in aanmerking komen voor een parkeervergunning. Bron

Goed om te weten in Waalwijk

De gemeente richt de intensieve isolatieaanpak op buurten met veel woningen uit de jaren 60, 70 en 80. Bijna 30 procent van de woningen (6000) heeft energielabel B en de overige 15.000 woningen moeten nog beter geïsoleerd worden. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 19 km rijden naar Waalwijk, ongeveer 23 minuten. Op dezelfde rit werken we in Kaatsheuvel, Drunen, Dongen, Raamsdonksveer, Tilburg en Vught.

De gemeente Waalwijk telt 3 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Waalwijk (14.343 woningen), Sprang-Capelle (6.141 woningen) en Waspik (2.299 woningen). Behalve in Waalwijk zelf werken we ook in Sprang-Capelle en Waspik.

We komen in alle 23 buurten van de gemeente. De grootste zijn Centrum, Zanddonk, Besoyen, Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Waspik beneden, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk, Capelle / Nieuwe Vaart, Sprang, Antoniusparochie, Baardwijk, De Hoef, Waspik boven en Eikendonk.

  • Waalwijk: Centrum, Zanddonk, Besoyen, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk, Antoniusparochie, Baardwijk, De Hoef, Eikendonk, Industrieterrein Zanddonk, Buitengebied Waalwijk Noord, Industrieterrein Haven en Recreatieoord
  • Sprang-Capelle: Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Capelle / Nieuwe Vaart, Sprang en Buitengebied Capelle
  • Waspik: Waspik beneden, Waspik boven, Industrieterrein Waspik en Buitengebied Waspik

Vragen over zolder afwerken in Waalwijk

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Waalwijk?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Sprang-Capelle en Waspik?

Ja, in de hele gemeente Waalwijk.

Werken jullie in alle buurten van Waalwijk, ook in Centrum en Zanddonk?

Ja, in alle 23 buurten van de gemeente Waalwijk, waaronder Centrum, Zanddonk, Besoyen, Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Waspik beneden, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk en Capelle / Nieuwe Vaart.

Zolder afwerken in de buurt van Waalwijk

Zolder afwerken in Waalwijk?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten