Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Kaatsheuvel

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Kaatsheuvel en Loon op Zand en De Moer.

Zolders per bouwjaar in Kaatsheuvel

Vóór 1975 is 38% van de woningen in de gemeente Loon op Zand gebouwd. Dat is minder dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Een groot deel van de huizen is jonger. Daar is het dak meestal al geïsoleerd en gaat het om afwerken en indelen.

Woningen in de gemeente Loon op Zand op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1975 tot 198519%
1995 tot 201518%
1965 tot 197516%
1985 tot 199516%
1945 tot 196513%
vóór 19459%
vanaf 20159%

Eigenaren en huurders in Kaatsheuvel

66% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In De Moer is 87% van de woningen een koopwoning, in Kaatsheuvel-West 63%.

Alle wijken van de gemeente Loon op Zand. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
De Moer24387%99%
Loon op Zand2.87668%80%
Kaatsheuvel-Oost2.85867%84%
Kaatsheuvel-West4.70163%82%

Koopwoningen per buurt in Kaatsheuvel

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft De Oude Omdraaier, Mussenhoek en Oost-Loon. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

25 van de 32 buurten in de gemeente Loon op Zand. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
De Oude OmdraaierKaatsheuvel-Oost20098%91%
MussenhoekLoon op Zand15995%100%
Oost-LoonLoon op Zand12591%98%
De BaanKaatsheuvel-West32789%98%
De ZandschelKaatsheuvel-West25289%99%
De MoerDe Moer24387%99%
Els (west)Kaatsheuvel-Oost18086%76%
Het HoekskeKaatsheuvel-Oost11685%97%
BergeindLoon op Zand5883%97%
Vossenberg (oost)Kaatsheuvel-West22280%92%
Hil (zuid)Kaatsheuvel-West29078%96%
Molenwijk (noord)Loon op Zand65876%100%
DraaiboomKaatsheuvel-West78875%93%
HeikantKaatsheuvel-Oost55775%87%
StaatsliedenbuurtKaatsheuvel-West28170%92%
Vossenberg (west)Kaatsheuvel-West46168%73%
Rooi DorpKaatsheuvel-Oost46365%85%
PrinsessenbuurtKaatsheuvel-Oost28964%72%
Molenwijk (zuid)Loon op Zand61163%72%
Hil (noord)Kaatsheuvel-West24963%95%
Oud-LoonLoon op Zand1.26059%68%
Loonse VaartKaatsheuvel-Oost78955%91%
Els (oost)Kaatsheuvel-Oost24449%57%
CentrumKaatsheuvel-West51348%35%
Pannenhoef (west)Kaatsheuvel-West50945%92%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Kaatsheuvel en Loon op Zand en De Moer, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Kaatsheuvel kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Loon op Zand

De gemeentelijke isolatiesubsidie (Nationaal Isolatieprogramma 2023-2026) geeft maximaal €1.500 per woning, en €1.900 voor eigenaar-bewoners met recht op bijstand of de Samen Loont Pas. Voorwaarden: label D t/m G of twee slecht geïsoleerde bouwdelen, WOZ maximaal €429.300 (peildatum 1-1-2022); de uiterste aanvraagdatum is 31 december 2026 of eerder als het plafond bereikt is. Bron

Lening van de gemeente Loon op Zand

Lening Toekomstbestendig wonen via SVn: €2.500 tot €25.000, als persoonlijke lening (max. €10.000, 15 jaar, 3%), hypothecaire lening (max. €25.000, 30 jaar, 2%) of verzilverlening (max. €25.000, vanaf 58 jaar, 1,7%). Eigenaren en huurders van 18 jaar of ouder kunnen aanvragen, verhuurders niet; de pagina noemt geen einddatum. Bron

Zero-emissiezone

Loon op Zand staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Kaatsheuvel

In de centra van Loon op Zand, Kaatsheuvel en De Moer is parkeren gratis. In het centrum van Kaatsheuvel geldt een blauwe zone (maximaal 1 uur met parkeerschijf, maandag t/m zaterdag 9.00 tot 18.00 uur), en rond de Efteling en in Lievekenshoek/Poorthuys zijn vergunningzones waarvoor bedrijven alleen bezoekersvergunningen kunnen aanvragen. Bron

Goed om te weten in Kaatsheuvel

In de pilotwijk Pannenhoef kregen bewoners van koopwoningen in januari 2024 het aanbod voor een gratis woonduurzaamheidsadvies (waarde 495 euro), waar circa 40 bewoners gebruik van maakten. Een collectieve inkoopactie voor glas en isolatie was aangekondigd, maar verschoven naar september 2024. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 14,5 km rijden naar Kaatsheuvel, ongeveer 18 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Dongen, Drunen, Tilburg, Rijen en Oosterhout.

De gemeente Loon op Zand telt 4 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Kaatsheuvel-West (4.701 woningen), Loon op Zand (2.876 woningen), Kaatsheuvel-Oost (2.858 woningen) en De Moer (243 woningen). Behalve in Kaatsheuvel zelf werken we ook in Loon op Zand en De Moer.

We komen in alle 32 buurten van de gemeente. De grootste zijn Oud-Loon, Loonse Vaart, Draaiboom, Molenwijk (noord), Molenwijk (zuid), Heikant, Centrum, Pannenhoef (west), Rooi Dorp, Vossenberg (west), De Baan, Pannenhoef (oost), Hil (zuid), Prinsessenbuurt, Staatsliedenbuurt en Schrijversbuurt.

  • Kaatsheuvel-West: Draaiboom, Centrum, Pannenhoef (west), Vossenberg (west), De Baan, Pannenhoef (oost), Hil (zuid), Staatsliedenbuurt, Schrijversbuurt, De Zandschel, Hil (noord), Vossenberg (oost), Bloemenbuurt en De Kets (industrieterrein)
  • Loon op Zand: Oud-Loon, Molenwijk (noord), Molenwijk (zuid), Mussenhoek, Oost-Loon, Bergeind, De Plakken en De Hoogt (Industrieterrein)
  • Kaatsheuvel-Oost: Loonse Vaart, Heikant, Rooi Dorp, Prinsessenbuurt, Els (oost), De Oude Omdraaier, Els (west), Het Hoekske en De Klinkenpolder

Vragen over zolder afwerken in Kaatsheuvel

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Kaatsheuvel?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Loon op Zand en De Moer?

Ja, in de hele gemeente Loon op Zand.

Werken jullie in alle buurten van Kaatsheuvel, ook in Oud-Loon en Loonse Vaart?

Ja, in alle 32 buurten van de gemeente Loon op Zand, waaronder Oud-Loon, Loonse Vaart, Draaiboom, Molenwijk (noord), Molenwijk (zuid), Heikant, Centrum, Pannenhoef (west), Rooi Dorp en Vossenberg (west).

Zolder afwerken in de buurt van Kaatsheuvel

Zolder afwerken in Kaatsheuvel?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten