Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Kast schuine wand in Eindhoven

Een kast die de dakhelling volgt, hoog waar het kan en laag waar het moet. Op zolders in Eindhoven.

Zolders in Eindhoven

In de gemeente Eindhoven is 57% van de woningen een eengezinswoning. Dat is minder dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Bijna al die huizen hebben een kap met een zolder. De drie grootste bouwperiodes hier zijn 1945 tot 1965 (20%), 1965 tot 1975 (16%) en 1995 tot 2015 (16%).

50% van de woningen is van vóór 1975. Op die zolders is het dak vaak pas later aan de binnenkant geïsoleerd, met platen of dekens tussen de gordingen. Daar zetten we de kast iets vrij van het dak.

Woningen in de gemeente Eindhoven op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1945 tot 196520%
1965 tot 197516%
1995 tot 201516%
vóór 194514%
1975 tot 198511%
1985 tot 199511%
vanaf 201511%

Waar in Eindhoven de meeste eengezinswoningen staan

In Achtse Molen is 90% van de woningen een eengezinswoning, in Centrum 6%.

12 van de 20 wijken van de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
Achtse Molen6.73990%3%
Aanschot8.57487%3%
Gestelse Ontginning3.69481%1%
Putten6.97276%1%
Halve Maan5.40276%3%
Dommelbeemd6.10874%3%
Doornakkers4.05674%7%
Meerhoven5.32573%3%
Kortonjo4.13270%6%
Oud-Tongelre4.32967%4%
Ontginning7.83758%1%
De Laak2.83057%6%

Buurten met de meeste zolders in Eindhoven

Bijna alleen eengezinswoningen, en dus bijna overal een zolder onder een schuin dak: Heesterakker, Blixembosch-West en Oude Gracht-Oost.

25 van de 112 buurten in de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
HeesterakkerDommelbeemd1.078100%1%
Blixembosch-WestAanschot772100%8%
Oude Gracht-OostBegijnenbroek561100%8%
LuytelaerDommelbeemd428100%22%
SchuttersboschPutten323100%4%
RoostenKortonjo264100%26%
KoudenhovenOud-Tongelre222100%15%
OoievaarsnestGestelse Ontginning36699%5%
GijzenrooiPutten73198%7%
Achtse Barrier-SpaaihoefAchtse Molen1.88896%2%
Puttense DreefPutten52593%2%
Blixembosch-OostAanschot2.87192%6%
Achtse Barrier-GunterslaerAchtse Molen1.59092%2%
VredeoordErp5491%37%
Kerkdorp AchtAchtse Molen1.48190%8%
WaterrijkMeerhoven91087%7%
ZwaanstraatHalve Maan49286%9%
TempelAanschot2.34785%1%
HanevoetGestelse Ontginning1.67485%0%
KerstroospleinKortonjo91885%1%
Tongelresche AkkersDoornakkers87884%21%
KruidenbuurtPutten1.42782%0%
ZandrijkMeerhoven1.14382%3%
GrasrijkMeerhoven2.27681%2%
Woenselse HeideAanschot2.19681%0%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Eindhoven, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de dakhelling op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Mal en zagen. Van de schuine kant maken we een mal. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten; de schuine sneden zagen we zelf.
  4. Inbouwen. We bouwen de kast in met ventilatieruimte achter, monteren roedes en planken en stellen de deuren af.

Wat kast schuine wand in Eindhoven kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter

Hoe lager en steiler het dak, hoe meer schuine sneden en passtukken per meter. Een lage kast is per meter goedkoper dan een hoge.

Wat we niet doen

  • Door de dampremmende folie of de dakisolatie heen schroeven.
  • Gordingen of spanten inkorten om ruimte te maken: dat raakt de constructie.

Isoleren met een regeling van Eindhoven

Eigenaar-bewoners krijgen 1.250 euro per woning voor isolatie en glas, plus 500 euro bij biobased isolatiemateriaal. Aanvragen kan van 6 oktober 2025 tot en met 1 oktober 2028; het plafond tot eind 2026 is 1.400.000 euro. De woning moet gebouwd zijn in of voor 1991, label D t/m G hebben (of aantoonbaar slecht geïsoleerd zijn) en een WOZ-waarde van maximaal 457.000 euro. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt binnen de Ring een zero-emissiezone voor vracht- en bestelvoertuigen. Euro 5 bestelbussen zijn vanaf 1 januari 2027 niet meer toegestaan; voor emissieklasse 6 geldt de landelijke overgangsregeling. Daarnaast komt er per 1 januari 2027 een milieuzone, maar die geldt alleen voor dieselpersonenauto's van emissieklasse 4 en lager. Bron

Parkeren voor de bus in Eindhoven

Eindhoven heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijfsvergunning (30,33 euro per maand in betaald parkeergebied) krijg je alleen als je bedrijf in dat gebied gevestigd is. Voor andere bedrijven bestaat een 7-daagse vergunning voor een toegewezen parkeergebied: 86,47 euro per maand in de schil en 185,30 euro in het centrum, aan te vragen via het P-loket met eHerkenning. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best, Oirschot, Boxtel, Veghel en Oisterwijk.

De gemeente Eindhoven telt 20 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Oud-Strijp (9.354 woningen), Erp (9.215 woningen), Aanschot (8.574 woningen), Ontginning (7.837 woningen), Putten (6.972 woningen), Oud-Gestel (6.958 woningen), Centrum (6.952 woningen), Achtse Molen (6.739 woningen), Oud-Woensel (6.484 woningen), Oud-Stratum (6.476 woningen), Dommelbeemd (6.108 woningen) en Begijnenbroek (6.003 woningen).

We komen in alle 112 buurten van de gemeente. De grootste zijn Blixembosch-Oost, Kronehoef, Generalenbuurt, Woensel-West, Vaartbroek, Prinsejagt, Binnenstad, Tempel, Strijp S, Grasrijk, Philipsdorp, Woenselse Heide, Schoot, Hemelrijken, Eckart en 't Hofke.

  • Oud-Strijp: Strijp S, Philipsdorp, Schoot, Eliasterrein, Vonderkwartier, Schouwbroek en Engelsbergen
  • Erp: Kronehoef, Woensel-West, Mensfort, Rapenland, Barrier en Vredeoord
  • Aanschot: Blixembosch-Oost, Tempel, Woenselse Heide, Blixembosch-West en Castiliëlaan
  • Ontginning: Prinsejagt, Jagershoef, Vlokhoven, 't Hool, Winkelcentrum en Driehoeksbos
  • Putten: Burghplan, Kruidenbuurt, Sintenbuurt, Tivoli, Gijzenrooi, Nieuwe Erven, Puttense Dreef, Schuttersbosch en Riel
  • Oud-Gestel: Bennekel-West, Gagelbosch, Bennekel-Oost, Genderdal, Blaarthem, Rapelenburg en Gennep
  • Centrum: Binnenstad, Bergen, Witte Dame, TU-terrein en Fellenoord
  • Achtse Molen: Achtse Barrier-Spaaihoef, Achtse Barrier-Hoeven, Achtse Barrier-Gunterslaer, Kerkdorp Acht en Kapelbeemd
  • Oud-Woensel: Hemelrijken, Limbeek-Noord, Limbeek-Zuid, Gildebuurt en Woenselse Watermolen
  • Oud-Stratum: Irisbuurt, Tuindorp, Rochusbuurt, Bloemenplein, Joriskwartier, Elzent-Noord, Looiakkers en Elzent-Zuid

Vragen over kast schuine wand in Eindhoven

Hebben de meeste huizen in Eindhoven een zolder met schuin dak?

De meeste eengezinswoningen wel: 57% van de woningen in de gemeente is een eengezinswoning. Bij appartementen is er meestal geen zolder.

Kan het plaatmateriaal de zoldertrap op?

We laten de platen in delen zagen die door een gewone trap en een vlizotrapgat passen, en zetten ze boven in elkaar.

Komen jullie ook in Veldhoven, Best en Oirschot?

Ja, in de hele gemeente Eindhoven.

Werken jullie in alle buurten van Eindhoven, ook in Blixembosch-Oost en Kronehoef?

Ja, in alle 112 buurten van de gemeente Eindhoven, waaronder Blixembosch-Oost, Kronehoef, Generalenbuurt, Woensel-West, Vaartbroek, Prinsejagt, Binnenstad, Tempel, Strijp S en Grasrijk.

Kast schuine wand in de buurt van Eindhoven

Kast schuine wand in Eindhoven?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten