Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Knieschotkast in Eindhoven

Wij maken de ruimte achter het knieschot bruikbaar, met lades, deurtjes of een lage kast. Op zolders in Eindhoven.

Rijtjeshuizen met een zolder in Eindhoven

Tussen 1965 en 1995 is 38% van de woningen in de gemeente Eindhoven gebouwd. Dat is minder dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. In veel rijtjeshuizen uit die jaren is de zolder later een slaapkamer geworden, vaak met een eenvoudig knieschot van plaat en een luikje. Dat zijn de schotten die we het vaakst vervangen.

39% van de woningen hier is een tussenwoning. Bij een tussenwoning loopt het knieschot meestal aan twee kanten over de hele breedte van het huis, dus over 5 tot 6 meter per kant.

12 van de 20 wijken van de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Aanschot8.57487%56%
Gestelse Ontginning3.69481%56%
Achtse Molen6.73990%55%
Halve Maan5.40276%52%
Putten6.97276%51%
Dommelbeemd6.10874%51%
Meerhoven5.32573%49%
Doornakkers4.05674%49%
Kortonjo4.13270%47%
Ontginning7.83758%42%
Oud-Tongelre4.32967%41%
Erp9.21554%39%

Woningen van vóór 1994 in Eindhoven

73% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1995. In die huizen kijken we bij het inmeten extra naar oude plaatmaterialen achter en in het knieschot.

Het verschil tussen de wijken is groot: in Meerhoven ligt de gemiddelde WOZ-waarde op € 533.000, in Oud-Woensel op € 311.000.

Rijtjeshuizen per buurt in Eindhoven

Veel hoekwoningen, en dus rijen met een zolder en knieschotten over de hele breedte, staan in Achtse Barrier-Gunterslaer, Zwaanstraat en Heesterakker.

25 van de 112 buurten in de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningHoekwoning
Achtse Barrier-GunterslaerAchtse Molen1.59062%27%
ZwaanstraatHalve Maan49239%26%
HeesterakkerDommelbeemd1.07871%25%
Oude Gracht-OostBegijnenbroek56156%23%
TempelAanschot2.34762%22%
HanevoetGestelse Ontginning1.67463%22%
Blixembosch-WestAanschot77252%22%
OoievaarsnestGestelse Ontginning36640%22%
Achtse Barrier-HoevenAchtse Molen1.74257%21%
Drents DorpHalve Maan1.33459%21%
GijzenrooiPutten73151%21%
Achtse Barrier-SpaaihoefAchtse Molen1.88866%20%
GenderbeemdGestelse Ontginning1.65452%20%
CastiliëlaanAanschot38822%20%
Blixembosch-OostAanschot2.87151%18%
LievendaalHalve Maan1.58652%18%
Doornakkers-OostDoornakkers1.46248%18%
SintenbuurtPutten98054%18%
LuytelaerDommelbeemd42834%18%
BosrijkMeerhoven27751%18%
Woenselse HeideAanschot2.19664%17%
Het VenHalve Maan1.91952%17%
BarrierErp91263%17%
TivoliPutten82160%17%
Puttense DreefPutten52546%17%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Eindhoven, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken wat er achter het bestaande knieschot zit: isolatie, leidingen, oude platen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Oud schot eruit. We halen het oude knieschot weg, tenzij er twijfel is over asbest: dan eerst onderzoek.
  4. Bouwen. Regelwerk, de kasten of lades en de deurtjes. De naden werken we af, klaar voor de schilder.

Wat knieschotkast in Eindhoven kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter

Een knieschot met deurtjes is het goedkoopst; een knieschotkast met lades kost meer door de geleiders en de fronten.

Wat we niet doen

  • Oude platen weghalen waarvan we niet zeker weten of er asbest in zit.
  • De isolatie van het dak weghalen: we bouwen ervoor, met lucht ertussen.

Isoleren met een regeling van Eindhoven

Eigenaar-bewoners krijgen 1.250 euro per woning voor isolatie en glas, plus 500 euro bij biobased isolatiemateriaal. Aanvragen kan van 6 oktober 2025 tot en met 1 oktober 2028; het plafond tot eind 2026 is 1.400.000 euro. De woning moet gebouwd zijn in of voor 1991, label D t/m G hebben (of aantoonbaar slecht geïsoleerd zijn) en een WOZ-waarde van maximaal 457.000 euro. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt binnen de Ring een zero-emissiezone voor vracht- en bestelvoertuigen. Euro 5 bestelbussen zijn vanaf 1 januari 2027 niet meer toegestaan; voor emissieklasse 6 geldt de landelijke overgangsregeling. Daarnaast komt er per 1 januari 2027 een milieuzone, maar die geldt alleen voor dieselpersonenauto's van emissieklasse 4 en lager. Bron

Parkeren voor de bus in Eindhoven

Eindhoven heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijfsvergunning (30,33 euro per maand in betaald parkeergebied) krijg je alleen als je bedrijf in dat gebied gevestigd is. Voor andere bedrijven bestaat een 7-daagse vergunning voor een toegewezen parkeergebied: 86,47 euro per maand in de schil en 185,30 euro in het centrum, aan te vragen via het P-loket met eHerkenning. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best, Oirschot, Boxtel, Veghel en Oisterwijk.

De gemeente Eindhoven telt 20 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Oud-Strijp (9.354 woningen), Erp (9.215 woningen), Aanschot (8.574 woningen), Ontginning (7.837 woningen), Putten (6.972 woningen), Oud-Gestel (6.958 woningen), Centrum (6.952 woningen), Achtse Molen (6.739 woningen), Oud-Woensel (6.484 woningen), Oud-Stratum (6.476 woningen), Dommelbeemd (6.108 woningen) en Begijnenbroek (6.003 woningen).

We komen in alle 112 buurten van de gemeente. De grootste zijn Blixembosch-Oost, Kronehoef, Generalenbuurt, Woensel-West, Vaartbroek, Prinsejagt, Binnenstad, Tempel, Strijp S, Grasrijk, Philipsdorp, Woenselse Heide, Schoot, Hemelrijken, Eckart en 't Hofke.

  • Oud-Strijp: Strijp S, Philipsdorp, Schoot, Eliasterrein, Vonderkwartier, Schouwbroek en Engelsbergen
  • Erp: Kronehoef, Woensel-West, Mensfort, Rapenland, Barrier en Vredeoord
  • Aanschot: Blixembosch-Oost, Tempel, Woenselse Heide, Blixembosch-West en Castiliëlaan
  • Ontginning: Prinsejagt, Jagershoef, Vlokhoven, 't Hool, Winkelcentrum en Driehoeksbos
  • Putten: Burghplan, Kruidenbuurt, Sintenbuurt, Tivoli, Gijzenrooi, Nieuwe Erven, Puttense Dreef, Schuttersbosch en Riel
  • Oud-Gestel: Bennekel-West, Gagelbosch, Bennekel-Oost, Genderdal, Blaarthem, Rapelenburg en Gennep
  • Centrum: Binnenstad, Bergen, Witte Dame, TU-terrein en Fellenoord
  • Achtse Molen: Achtse Barrier-Spaaihoef, Achtse Barrier-Hoeven, Achtse Barrier-Gunterslaer, Kerkdorp Acht en Kapelbeemd
  • Oud-Woensel: Hemelrijken, Limbeek-Noord, Limbeek-Zuid, Gildebuurt en Woenselse Watermolen
  • Oud-Stratum: Irisbuurt, Tuindorp, Rochusbuurt, Bloemenplein, Joriskwartier, Elzent-Noord, Looiakkers en Elzent-Zuid

Vragen over knieschotkast in Eindhoven

Hoeveel meter knieschot heeft een rijtjeshuis in Eindhoven?

Bij een tussenwoning meestal de hele breedte van het huis aan twee kanten van de zolder. We meten het precies op bij het inmeten.

Kan een knieschotkast in één dag?

Een knieschot met deurtjes aan één kant van de zolder vaak wel. Een knieschotkast met lades over de hele lengte duurt meestal twee dagen.

Komen jullie ook in Veldhoven, Best en Oirschot?

Ja, in de hele gemeente Eindhoven.

Werken jullie in alle buurten van Eindhoven, ook in Blixembosch-Oost en Kronehoef?

Ja, in alle 112 buurten van de gemeente Eindhoven, waaronder Blixembosch-Oost, Kronehoef, Generalenbuurt, Woensel-West, Vaartbroek, Prinsejagt, Binnenstad, Tempel, Strijp S en Grasrijk.

Knieschotkast in de buurt van Eindhoven

Knieschotkast in Eindhoven?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten