Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Eindhoven

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Eindhoven.

Zolders per bouwjaar in Eindhoven

Vóór 1975 is 50% van de woningen in de gemeente Eindhoven gebouwd. Dat is meer dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Eindhoven op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1945 tot 196520%
1965 tot 197516%
1995 tot 201516%
vóór 194514%
1975 tot 198511%
1985 tot 199511%
vanaf 201511%

Eigenaren en huurders in Eindhoven

44% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Achtse Molen is 77% van de woningen een koopwoning, in Oud-Woensel 17%.

12 van de 20 wijken van de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Achtse Molen6.73977%90%
Meerhoven5.32572%73%
Gestelse Ontginning3.69462%81%
Aanschot8.57461%87%
Kortonjo4.13260%70%
Dommelbeemd6.10851%74%
Begijnenbroek6.00348%50%
Putten6.97246%76%
Oud-Tongelre4.32946%67%
De Laak2.83045%57%
Rozenknopje3.75143%45%
Ontginning7.83742%58%

Koopwoningen per buurt in Eindhoven

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Luytelaer, Roosten en Koudenhoven. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

25 van de 112 buurten in de gemeente Eindhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
LuytelaerDommelbeemd42898%100%
RoostenKortonjo26498%100%
KoudenhovenOud-Tongelre22298%100%
HeesterakkerDommelbeemd1.07897%100%
Oude Gracht-OostBegijnenbroek56197%100%
OoievaarsnestGestelse Ontginning36697%99%
BosrijkMeerhoven27792%81%
KarpenOud-Tongelre21292%79%
Blixembosch-OostAanschot2.87188%92%
Achtse Barrier-SpaaihoefAchtse Molen1.88888%96%
Blixembosch-WestAanschot77285%100%
Kerkdorp AchtAchtse Molen1.48184%90%
GijzenrooiPutten73180%98%
Achtse Barrier-GunterslaerAchtse Molen1.59077%92%
ZandrijkMeerhoven1.14377%82%
DriehoeksbosOntginning40977%79%
EngelsbergenOud-Strijp29677%69%
Elzent-ZuidOud-Stratum15277%49%
GrasrijkMeerhoven2.27676%81%
EikenburgKortonjo67876%72%
ZwaanstraatHalve Maan49276%86%
WaterrijkMeerhoven91074%87%
Tongelresche AkkersDoornakkers87872%84%
GenderbeemdGestelse Ontginning1.65469%74%
Eliasterrein, VonderkwartierOud-Strijp1.54567%55%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Eindhoven, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Eindhoven kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Eindhoven

Eigenaar-bewoners krijgen 1.250 euro per woning voor isolatie en glas, plus 500 euro bij biobased isolatiemateriaal. Aanvragen kan van 6 oktober 2025 tot en met 1 oktober 2028; het plafond tot eind 2026 is 1.400.000 euro. De woning moet gebouwd zijn in of voor 1991, label D t/m G hebben (of aantoonbaar slecht geïsoleerd zijn) en een WOZ-waarde van maximaal 457.000 euro. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt binnen de Ring een zero-emissiezone voor vracht- en bestelvoertuigen. Euro 5 bestelbussen zijn vanaf 1 januari 2027 niet meer toegestaan; voor emissieklasse 6 geldt de landelijke overgangsregeling. Daarnaast komt er per 1 januari 2027 een milieuzone, maar die geldt alleen voor dieselpersonenauto's van emissieklasse 4 en lager. Bron

Parkeren voor de bus in Eindhoven

Eindhoven heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijfsvergunning (30,33 euro per maand in betaald parkeergebied) krijg je alleen als je bedrijf in dat gebied gevestigd is. Voor andere bedrijven bestaat een 7-daagse vergunning voor een toegewezen parkeergebied: 86,47 euro per maand in de schil en 185,30 euro in het centrum, aan te vragen via het P-loket met eHerkenning. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 35,6 km rijden naar Eindhoven, ongeveer 35 minuten. Op dezelfde rit werken we in Veldhoven, Best, Oirschot, Boxtel, Veghel en Oisterwijk.

De gemeente Eindhoven telt 20 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Oud-Strijp (9.354 woningen), Erp (9.215 woningen), Aanschot (8.574 woningen), Ontginning (7.837 woningen), Putten (6.972 woningen), Oud-Gestel (6.958 woningen), Centrum (6.952 woningen), Achtse Molen (6.739 woningen), Oud-Woensel (6.484 woningen), Oud-Stratum (6.476 woningen), Dommelbeemd (6.108 woningen) en Begijnenbroek (6.003 woningen).

We komen in alle 112 buurten van de gemeente. De grootste zijn Blixembosch-Oost, Kronehoef, Generalenbuurt, Woensel-West, Vaartbroek, Prinsejagt, Binnenstad, Tempel, Strijp S, Grasrijk, Philipsdorp, Woenselse Heide, Schoot, Hemelrijken, Eckart en 't Hofke.

  • Oud-Strijp: Strijp S, Philipsdorp, Schoot, Eliasterrein, Vonderkwartier, Schouwbroek en Engelsbergen
  • Erp: Kronehoef, Woensel-West, Mensfort, Rapenland, Barrier en Vredeoord
  • Aanschot: Blixembosch-Oost, Tempel, Woenselse Heide, Blixembosch-West en Castiliëlaan
  • Ontginning: Prinsejagt, Jagershoef, Vlokhoven, 't Hool, Winkelcentrum en Driehoeksbos
  • Putten: Burghplan, Kruidenbuurt, Sintenbuurt, Tivoli, Gijzenrooi, Nieuwe Erven, Puttense Dreef, Schuttersbosch en Riel
  • Oud-Gestel: Bennekel-West, Gagelbosch, Bennekel-Oost, Genderdal, Blaarthem, Rapelenburg en Gennep
  • Centrum: Binnenstad, Bergen, Witte Dame, TU-terrein en Fellenoord
  • Achtse Molen: Achtse Barrier-Spaaihoef, Achtse Barrier-Hoeven, Achtse Barrier-Gunterslaer, Kerkdorp Acht en Kapelbeemd
  • Oud-Woensel: Hemelrijken, Limbeek-Noord, Limbeek-Zuid, Gildebuurt en Woenselse Watermolen
  • Oud-Stratum: Irisbuurt, Tuindorp, Rochusbuurt, Bloemenplein, Joriskwartier, Elzent-Noord, Looiakkers en Elzent-Zuid

Vragen over zolder afwerken in Eindhoven

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Eindhoven?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Veldhoven, Best en Oirschot?

Ja, in de hele gemeente Eindhoven.

Werken jullie in alle buurten van Eindhoven, ook in Blixembosch-Oost en Kronehoef?

Ja, in alle 112 buurten van de gemeente Eindhoven, waaronder Blixembosch-Oost, Kronehoef, Generalenbuurt, Woensel-West, Vaartbroek, Prinsejagt, Binnenstad, Tempel, Strijp S en Grasrijk.

Zolder afwerken in de buurt van Eindhoven

Zolder afwerken in Eindhoven?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten