Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Knieschotkast in Goirle

Wij maken de ruimte achter het knieschot bruikbaar, met lades, deurtjes of een lage kast. Op zolders in Goirle en Riel.

Rijtjeshuizen met een zolder in Goirle

Tussen 1965 en 1995 is 54% van de woningen in de gemeente Goirle gebouwd. Dat is meer dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. In veel rijtjeshuizen uit die jaren is de zolder later een slaapkamer geworden, vaak met een eenvoudig knieschot van plaat en een luikje. Dat zijn de schotten die we het vaakst vervangen.

38% van de woningen hier is een tussenwoning. Bij een tussenwoning loopt het knieschot meestal aan twee kanten over de hele breedte van het huis, dus over 5 tot 6 meter per kant.

12 van de 16 wijken van de gemeente Goirle. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
De Hoge Wal38690%56%
De Hellen1.78690%54%
De Groote Akkers855100%54%
De Nieuwe Erven281100%54%
Grobbendonck78498%50%
De Boschkens89682%46%
Abcoven84769%34%
Wildackers1.14173%30%
Hoogeind1.02967%29%
't Ven64699%25%
Riel1.07195%22%
Goirle-Centrum68841%15%

Woningen van vóór 1994 in Goirle

71% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1995. In die huizen kijken we bij het inmeten extra naar oude plaatmaterialen achter en in het knieschot.

Het verschil tussen de wijken is groot: in De Boschkens ligt de gemiddelde WOZ-waarde op € 582.000, in Hoogeind op € 333.000.

Rijtjeshuizen per buurt in Goirle

Veel hoekwoningen, en dus rijen met een zolder en knieschotten over de hele breedte, staan in Rivieren, De Groote Akkers en Grobbendonck.

25 van de 29 buurten in de gemeente Goirle. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningHoekwoning
RivierenDe Hellen37663%35%
De Groote AkkersDe Groote Akkers81157%28%
GrobbendonckGrobbendonck78450%24%
KruidenDe Hellen45666%24%
VennenDe Hellen42544%22%
De Nieuwe ErvenDe Nieuwe Erven28154%22%
De HoogteDe Hoge Wal26671%22%
BomenDe Hellen44455%21%
Burgemeesters't Ven29931%21%
De Boschkens-WestDe Boschkens39561%19%
AbcovenAbcoven84734%18%
WildackersWildackers1.14130%17%
HerstallenHoogeind58931%17%
GeestelijkenHoogeind35526%17%
't Ven't Ven34721%17%
Riel-DorpRiel96824%16%
De Boschkens-OostDe Boschkens38342%13%
HoogeindHoogeind8519%13%
Goirle-CentrumGoirle-Centrum68815%12%
De ValleiDe Hoge Wal12022%8%
TilburgsewegDe Boschkens11810%8%
Bedrijventerrein RielBedrijventerrein Riel506%8%
Verspreide huizen GoirleVerspreide huizen Goirle1141%2%
SpaansehoekRiel1030%0%
De VillaDe Hellen850%0%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Goirle en Riel, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken wat er achter het bestaande knieschot zit: isolatie, leidingen, oude platen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Oud schot eruit. We halen het oude knieschot weg, tenzij er twijfel is over asbest: dan eerst onderzoek.
  4. Bouwen. Regelwerk, de kasten of lades en de deurtjes. De naden werken we af, klaar voor de schilder.

Wat knieschotkast in Goirle kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter

Een knieschot met deurtjes is het goedkoopst; een knieschotkast met lades kost meer door de geleiders en de fronten.

Wat we niet doen

  • Oude platen weghalen waarvan we niet zeker weten of er asbest in zit.
  • De isolatie van het dak weghalen: we bouwen ervoor, met lucht ertussen.

Isoleren met een regeling van Goirle

Goirle isoleert: tot €1.600 subsidie voor eigenaar-bewoners in Goirle en Riel, of tot €7.600 bij een inkomen tot 150% van het sociaal minimum (uitvoering via het Regionaal Energieloket). Voorwaarden: label D t/m G (of B/C met twee slecht geïsoleerde bouwdelen), WOZ onder €487.000 (peildatum 1-1-2022); combineerbaar met ISDE, en volgens de pagina is er op dit moment voldoende budget. Bron

Zero-emissiezone

Goirle staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Goirle

In Goirle en Riel parkeer je overal gratis, behalve in de blauwe zone in het centrum van Goirle. Bedrijven in de blauwe zone kunnen een bedrijfsparkeerontheffing aanvragen (1e t/m 3e: €41,65 per stuk in 2026), en een tijdelijke ontheffing voor 1 week kost €41,65; de ontheffing geldt niet in parkeergarage De Hovel. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hilvarenbeek, Tilburg, Alphen-Chaam, Oisterwijk, Rijen en Baarle-Nassau.

De gemeente Goirle telt 16 wijken volgens het CBS. De grootste zijn De Hellen (1.786 woningen), Wildackers (1.141 woningen), Riel (1.071 woningen), Hoogeind (1.029 woningen), De Boschkens (896 woningen), De Groote Akkers (855 woningen), Abcoven (847 woningen), Grobbendonck (784 woningen), Goirle-Centrum (688 woningen), 't Ven (646 woningen), De Hoge Wal (386 woningen) en De Nieuwe Erven (281 woningen). Behalve in Goirle zelf werken we ook in Riel.

We komen in alle 29 buurten van de gemeente. De grootste zijn Wildackers, Riel-Dorp, Abcoven, De Groote Akkers, Grobbendonck, Goirle-Centrum, Herstallen, Kruiden, Bomen, Vennen, De Boschkens-West, De Boschkens-Oost, Rivieren, Geestelijken, 't Ven en Burgemeesters.

  • De Hellen: Kruiden, Bomen, Vennen, Rivieren en De Villa
  • Riel: Riel-Dorp en Spaansehoek
  • Hoogeind: Herstallen, Geestelijken en Hoogeind
  • De Boschkens: De Boschkens-West, De Boschkens-Oost en Tilburgseweg
  • De Groote Akkers: De Groote Akkers en De Leijzoom
  • 't Ven: 't Ven en Burgemeesters

Vragen over knieschotkast in Goirle

Hoeveel meter knieschot heeft een rijtjeshuis in Goirle?

Bij een tussenwoning meestal de hele breedte van het huis aan twee kanten van de zolder. We meten het precies op bij het inmeten.

Kan een knieschotkast in één dag?

Een knieschot met deurtjes aan één kant van de zolder vaak wel. Een knieschotkast met lades over de hele lengte duurt meestal twee dagen.

Komen jullie ook in Riel?

Ja, in de hele gemeente Goirle.

Werken jullie in alle buurten van Goirle, ook in Wildackers en Riel-Dorp?

Ja, in alle 29 buurten van de gemeente Goirle, waaronder Wildackers, Riel-Dorp, Abcoven, De Groote Akkers, Grobbendonck, Goirle-Centrum, Herstallen, Kruiden, Bomen en Vennen.

Knieschotkast in de buurt van Goirle

Knieschotkast in Goirle?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten