Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Knieschotkast in Tilburg

Wij maken de ruimte achter het knieschot bruikbaar, met lades, deurtjes of een lage kast. Op zolders in Tilburg en Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Rijtjeshuizen met een zolder in Tilburg

Tussen 1965 en 1995 is 39% van de woningen in de gemeente Tilburg gebouwd. Dat is minder dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. In veel rijtjeshuizen uit die jaren is de zolder later een slaapkamer geworden, vaak met een eenvoudig knieschot van plaat en een luikje. Dat zijn de schotten die we het vaakst vervangen.

40% van de woningen hier is een tussenwoning. Bij een tussenwoning loopt het knieschot meestal aan twee kanten over de hele breedte van het huis, dus over 5 tot 6 meter per kant.

12 van de 59 wijken van de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Heerevelden908100%73%
Leeuwerik2.180100%72%
Dalem Zuid1.55492%71%
Witbrant1.23489%70%
Dalem Noord1.42098%68%
Armhoef99785%65%
Huibeven2.05288%62%
Tuindorp De Kievit2.04095%62%
Gesworen Hoek1.72679%61%
Groenewoud3.26178%58%
Dongewijk85980%58%
Koolhoven1.92488%55%

Woningen van vóór 1994 in Tilburg

69% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1995. In die huizen kijken we bij het inmeten extra naar oude plaatmaterialen achter en in het knieschot.

Het verschil tussen de wijken is groot: in De Blaak ligt de gemiddelde WOZ-waarde op € 555.000, in Spoorzone Zuid op € 224.000.

Rijtjeshuizen per buurt in Tilburg

Veel hoekwoningen, en dus rijen met een zolder en knieschotten over de hele breedte, staan in Stadsrand Dalem Zuid, Quirijnstok Zuid-West en Koolhoven Oost.

25 van de 236 buurten in de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningHoekwoning
Stadsrand Dalem ZuidDalem Zuid9954%36%
Quirijnstok Zuid-WestQuirijnstok28157%33%
Koolhoven OostKoolhoven36546%30%
Stadsrand Dalem NoordDalem Noord26144%30%
Quirijnstok Zuid-OostQuirijnstok20447%30%
Vogeltjesbuurt OostGroenewoud27254%29%
Armhoef Noord-OostArmhoef24967%29%
Schildersbuurt NoordKorvel21064%27%
Enschotse AkkersBerkel-Enschot15541%27%
BokhamerHet Zand9630%27%
Heerevelden WestHeerevelden48172%25%
Huibeven MiddenHuibeven47767%25%
LandbouwbuurtGroenewoud40171%25%
Koolhoven BuitenKoolhoven22955%25%
De Blaak Zuid-OostDe Blaak48248%24%
Den BogerdUdenhout26656%24%
Bedrijventerrein EnschotBerkel-Enschot5124%24%
De Blaak Zuid-WestDe Blaak87346%23%
EikenboschBerkel-Enschot76734%23%
Stappegoor ZuidStappegoor53741%23%
Campenhoef MiddenCampenhoef65362%22%
Huibeven OostHuibeven64573%22%
De Kievit Noord-WestTuindorp De Kievit55073%22%
Vogeltjesbuurt WestGroenewoud52571%22%
Textielbuurt WestDe Hasselt51670%22%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Tilburg en Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken wat er achter het bestaande knieschot zit: isolatie, leidingen, oude platen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Oud schot eruit. We halen het oude knieschot weg, tenzij er twijfel is over asbest: dan eerst onderzoek.
  4. Bouwen. Regelwerk, de kasten of lades en de deurtjes. De naden werken we af, klaar voor de schilder.

Wat knieschotkast in Tilburg kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter

Een knieschot met deurtjes is het goedkoopst; een knieschotkast met lades kost meer door de geleiders en de fronten.

Wat we niet doen

  • Oude platen weghalen waarvan we niet zeker weten of er asbest in zit.
  • De isolatie van het dak weghalen: we bouwen ervoor, met lucht ertussen.

Isoleren met een regeling van Tilburg

Tilburg heeft een isolatiesubsidie voor eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde koopwoning (label D t/m G of minimaal 2 slecht geïsoleerde bouwdelen, WOZ tot 477.000 euro). Per 1 oktober 2026 is de regeling gewijzigd: maximaal 2.250 euro per woning, 70% van de kosten bij een bedrijf of 100% van de materiaalkosten bij zelf isoleren. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt een zero-emissiezone binnen de ringbanen van Tilburg. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in, emissieklasse 6 (eerste toelating voor 2025) volgens de landelijke regel tot 1 januari 2028, met een voorstel om dat te verlengen tot 1 januari 2029. Vanaf 2030 mogen alleen bestelbussen zonder uitstoot erin, en een ontheffing vraag je aan bij de RDW. Bron

Parkeren voor de bus in Tilburg

Tilburg heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijf met KvK-inschrijving kan via het Digitaal Parkeerloket van P1 een maandvergunning nemen die een maand op alle betaalde plekken geldt; in de binnenstad kun je op straat alleen een dagticket van 25 euro kopen. Laden en lossen in de binnenstad mag dagelijks van 6.00 tot 11.00 uur, en voor onderhoud of reparatie buiten die tijden is een verkeersontheffing mogelijk (vanaf 26,55 euro voor maximaal 13 dagen). Bron

Waar we rijden

Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen, Rijen, Kaatsheuvel, Hilvarenbeek en Oisterwijk.

De gemeente Tilburg telt 59 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Het Zand (6.045 woningen), Berkel-Enschot (5.983 woningen), Heikant (5.426 woningen), Binnenstad (5.059 woningen), De Reit (4.186 woningen), Udenhout (3.700 woningen), De Hasselt (3.447 woningen), Groeseind-Hoefstraat (3.401 woningen), Hoogvenne (3.336 woningen), Groenewoud (3.261 woningen), Oerle (3.151 woningen) en Korvel (3.056 woningen). Behalve in Tilburg zelf werken we ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

We komen in alle 236 buurten van de gemeente. De grootste zijn Binnenstad Oost, Binnenstad West, Theresia Midden, Bomenbuurt Midden, Zeshoeven, Pastorieklamp West, Uitvindersbuurt, Bouwmeestersbuurt Noord, Hoogvenne West, Afrikaanderbuurt Midden, Sint Pieterspark, Kasteel West, Zeeheldenbuurt, Heikant Zuid-Oost, Berkel Noord en Staatsliedenbuurt Oost.

  • Het Zand: Tiendschuur, Westermarkt, Jagersbuurt West, Het Zand Noord-West, Het Zand Noord-Oost, Jagersbuurt Oost, Luchthavenbuurt West, Luchthavenbuurt Oost, Rooi Pannen, Station Universiteit, Bokhamer West, Bokhamer, Vijverlaan en Tweestedenziekenhuis
  • Berkel-Enschot: Berkel Noord, Koningsoord, Eikenbosch, Ruiven, Rauwbraken, Enschot Midden, Enschot Oost, Berkelse Akkers, Enschotse Akkers, Enschot Zuid, Oostkamer Oost, Buitengebied B-E Noord-West, Buitengebied B-E Noord-Oost en Bedrijventerrein Enschot
  • Heikant: Heikant Zuid-Oost, Lijnse Hoek West, Heikant Zuid-West, Heikant West, Heikant Noord-West, Lijnse Hoek Oost, Heikant Oost en Heikant Noord-Oost
  • Binnenstad: Binnenstad Oost, Binnenstad West, Koningsplein en Oude Dijk
  • De Reit: Notre Dame, Kastelenbuurt Noord, Abdij- en Torenbuurt, Sportweg, Universiteit Campus en Kastelenbuurt Zuid
  • Udenhout: Zeshoeven, De Kuil, Achthoeven, De Mortel, Den Bogerd, Groenstraat, Buitengebied Udenhout Noord, Bedrijventerrein Kreitenmolen, Buitengebied Udenhout Zuid-West en Buitengebied Udenhout Zuid-Oost
  • De Hasselt: Kasteel West, Nassaubuurt, Kasteel Oost, Textielbuurt Oost en Textielbuurt West
  • Groeseind-Hoefstraat: Sint Pieterspark, Hoefstraat Zuid, Padua en Hoefstraat Noord
  • Hoogvenne: Hoogvenne West, Tivoli, Hoogvenne Oost, Piushaven en Veemarktkwartier
  • Groenewoud: Groenewoud Midden, Vogeltjesbuurt West, Ezelvense Akkers, Visserijbuurt, Landbouwbuurt, Vogeltjesbuurt Oost, Groenewoud Oost, Groenewoud West en Groenewoud Zuid

Vragen over knieschotkast in Tilburg

Hoeveel meter knieschot heeft een rijtjeshuis in Tilburg?

Bij een tussenwoning meestal de hele breedte van het huis aan twee kanten van de zolder. We meten het precies op bij het inmeten.

Kan een knieschotkast in één dag?

Een knieschot met deurtjes aan één kant van de zolder vaak wel. Een knieschotkast met lades over de hele lengte duurt meestal twee dagen.

Komen jullie ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel?

Ja, in de hele gemeente Tilburg.

Werken jullie in alle buurten van Tilburg, ook in Binnenstad Oost en Binnenstad West?

Ja, in alle 236 buurten van de gemeente Tilburg, waaronder Binnenstad Oost, Binnenstad West, Theresia Midden, Bomenbuurt Midden, Zeshoeven, Pastorieklamp West, Uitvindersbuurt, Bouwmeestersbuurt Noord, Hoogvenne West en Afrikaanderbuurt Midden.

Knieschotkast in de buurt van Tilburg

Knieschotkast in Tilburg?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten