Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Knieschotkast in Oisterwijk

Wij maken de ruimte achter het knieschot bruikbaar, met lades, deurtjes of een lage kast. Op zolders in Oisterwijk en Moergestel, Haaren en Heukelom.

Rijtjeshuizen met een zolder in Oisterwijk

Tussen 1965 en 1995 is 51% van de woningen in de gemeente Oisterwijk gebouwd. Dat is meer dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. In veel rijtjeshuizen uit die jaren is de zolder later een slaapkamer geworden, vaak met een eenvoudig knieschot van plaat en een luikje. Dat zijn de schotten die we het vaakst vervangen.

26% van de woningen hier is een tussenwoning. Bij een tussenwoning loopt het knieschot meestal aan twee kanten over de hele breedte van het huis, dus over 5 tot 6 meter per kant.

12 van de 19 wijken van de gemeente Oisterwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Pannenschuur2.43684%51%
't Westend1.23393%42%
Waterhoef1.49974%32%
Bunders978100%32%
Dorp Moergestel2.29086%22%
KVL terrein34658%22%
George Perklaan e.o.7699%18%
Dorp Haaren2.16685%17%
Centrum Oisterwijk1.45034%15%
Levenskerk70492%12%
Industrieterrein Kerkhoven Laarakkers7587%4%
Klompven/Eikenven19993%3%

Woningen van vóór 1994 in Oisterwijk

75% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1995. In die huizen kijken we bij het inmeten extra naar oude plaatmaterialen achter en in het knieschot.

Het verschil tussen de wijken is groot: in Bunders ligt de gemiddelde WOZ-waarde op € 811.000, in 't Westend op € 392.000.

Rijtjeshuizen per buurt in Oisterwijk

Veel hoekwoningen, en dus rijen met een zolder en knieschotten over de hele breedte, staan in omg. 't Westend, Omg. Oostelvoortjes en omg Pannenschuur Centrum.

25 van de 35 buurten in de gemeente Oisterwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningHoekwoning
omg. 't Westend't Westend31960%34%
Omg. OostelvoortjesDorp Moergestel35642%30%
omg Pannenschuur CentrumPannenschuur1.58058%22%
omg. WaterhoefWaterhoef1.25736%22%
omg. BundersBunders47446%22%
omg. 't Seuverick't Westend40148%22%
omg. Bej.Centrum/MolenPannenschuur85638%21%
omg. 'Prinsessen' wijk't Westend51325%21%
omg. Dotterpln/WildemanstraatBunders33928%18%
Omg. KloosterlaanDorp Moergestel27919%18%
Omg. Klein BungalowparkDorp Moergestel27019%16%
Dorp HaarenDorp Haaren2.16617%14%
Omg. PrinsessenbuurtDorp Moergestel54217%14%
Omg. Achterbos/PapenakkerDorp Moergestel44820%13%
Omg. KVLKVL terrein34622%13%
Omg. Levenskerk/BoomgaardLevenskerk65313%12%
Omg. George PerklaanGeorge Perklaan e.o.7618%11%
Industriebegied StokeindDorp Moergestel29721%10%
omg. Petrus KerkCentrum Oisterwijk60021%9%
omg. De Lind/KerkstraatCentrum Oisterwijk85010%8%
Omg. Groot Bungalowpark/HoefkensDorp Moergestel987%8%
Industrieterrein KerkhovenIndustrieterrein Kerkhoven Laarakkers645%6%
Buitengebied Oisterwijk NoordBuitengebied Oisterwijk Noord793%5%
omg. BurghtweideWaterhoef2429%3%
omg. Klompven/EikenvenKlompven/Eikenven1993%2%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Oisterwijk en Moergestel, Haaren en Heukelom, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken wat er achter het bestaande knieschot zit: isolatie, leidingen, oude platen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Oud schot eruit. We halen het oude knieschot weg, tenzij er twijfel is over asbest: dan eerst onderzoek.
  4. Bouwen. Regelwerk, de kasten of lades en de deurtjes. De naden werken we af, klaar voor de schilder.

Wat knieschotkast in Oisterwijk kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter

Een knieschot met deurtjes is het goedkoopst; een knieschotkast met lades kost meer door de geleiders en de fronten.

Wat we niet doen

  • Oude platen weghalen waarvan we niet zeker weten of er asbest in zit.
  • De isolatie van het dak weghalen: we bouwen ervoor, met lucht ertussen.

Isoleren met een regeling van Oisterwijk

Oisterwijk isoleert: eigenaar-bewoners met label D t/m G (of twee slecht geïsoleerde bouwdelen) en WOZ tot €571.000 (peildatum 1 januari 2024) krijgen maximaal €1.200 subsidie en een gratis adviesgesprek, en maximaal €3.500 bij recht op energietoeslag in 2023. Vloer-, dak- en muurisolatie vallen onder de maatregelen en de subsidie is te combineren met de ISDE. Bron

Zero-emissiezone

Oisterwijk staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Oisterwijk

In het centrum van Oisterwijk betaal je voor parkeren, in Moergestel, Heukelom en Haaren parkeer je gratis. Ligt een bedrijf in de betaalde parkeerzone, dan kan online een parkeervergunning voor medewerkers worden aangevraagd, en voor straten met een blauwe zone is er een parkeerontheffing via het digitaal parkeerloket. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 14,8 km rijden naar Oisterwijk, ongeveer 24 minuten. Op dezelfde rit werken we in Boxtel, Oirschot, Hilvarenbeek, Vught, Tilburg en Goirle.

De gemeente Oisterwijk telt 19 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Pannenschuur (2.436 woningen), Dorp Moergestel (2.290 woningen), Dorp Haaren (2.166 woningen), Waterhoef (1.499 woningen), Centrum Oisterwijk (1.450 woningen), 't Westend (1.233 woningen), Bunders (978 woningen), Levenskerk (704 woningen), KVL terrein (346 woningen), Buitengebied Haaren (331 woningen), Buitengebied Moergestel Zuid-Oost (224 woningen) en Klompven/Eikenven (199 woningen). Behalve in Oisterwijk zelf werken we ook in Moergestel, Haaren en Heukelom.

We komen in alle 35 buurten van de gemeente. De grootste zijn Dorp Haaren, omg Pannenschuur Centrum, omg. Waterhoef, omg. Bej.Centrum/Molen, omg. De Lind/Kerkstraat, Omg. Levenskerk/Boomgaard, omg. Petrus Kerk, Omg. Prinsessenbuurt, omg. 'Prinsessen' wijk, omg. Bunders, Omg. Achterbos/Papenakker, omg. 't Seuverick, Omg. Oostelvoortjes, Omg. KVL, omg. Dotterpln/Wildemanstraat en Buitengebied Haaren.

  • Pannenschuur: omg Pannenschuur Centrum en omg. Bej.Centrum/Molen
  • Dorp Moergestel: Omg. Prinsessenbuurt, Omg. Achterbos/Papenakker, Omg. Oostelvoortjes, Industriebegied Stokeind, Omg. Kloosterlaan, Omg. Klein Bungalowpark en Omg. Groot Bungalowpark/Hoefkens
  • Waterhoef: omg. Waterhoef en omg. Burghtweide
  • Centrum Oisterwijk: omg. De Lind/Kerkstraat en omg. Petrus Kerk
  • 't Westend: omg. 'Prinsessen' wijk, omg. 't Seuverick en omg. 't Westend
  • Bunders: omg. Bunders, omg. Dotterpln/Wildemanstraat en omg. Europaln/Hondsbergseln
  • Levenskerk: Omg. Levenskerk/Boomgaard en Omg. Bosweg/Heisteeg

Vragen over knieschotkast in Oisterwijk

Hoeveel meter knieschot heeft een rijtjeshuis in Oisterwijk?

Bij een tussenwoning meestal de hele breedte van het huis aan twee kanten van de zolder. We meten het precies op bij het inmeten.

Kan een knieschotkast in één dag?

Een knieschot met deurtjes aan één kant van de zolder vaak wel. Een knieschotkast met lades over de hele lengte duurt meestal twee dagen.

Komen jullie ook in Moergestel, Haaren en Heukelom?

Ja, in de hele gemeente Oisterwijk.

Werken jullie in alle buurten van Oisterwijk, ook in Dorp Haaren en omg Pannenschuur Centrum?

Ja, in alle 35 buurten van de gemeente Oisterwijk, waaronder Dorp Haaren, omg Pannenschuur Centrum, omg. Waterhoef, omg. Bej.Centrum/Molen, omg. De Lind/Kerkstraat, Omg. Levenskerk/Boomgaard, omg. Petrus Kerk, Omg. Prinsessenbuurt, omg. 'Prinsessen' wijk en omg. Bunders.

Knieschotkast in de buurt van Oisterwijk

Knieschotkast in Oisterwijk?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten