Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Goirle

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Goirle en Riel.

Zolders per bouwjaar in Goirle

Vóór 1975 is 35% van de woningen in de gemeente Goirle gebouwd. Dat is minder dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Een groot deel van de huizen is jonger. Daar is het dak meestal al geïsoleerd en gaat het om afwerken en indelen.

Woningen in de gemeente Goirle op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1975 tot 198525%
1995 tot 201520%
1965 tot 197517%
1985 tot 199512%
1945 tot 196510%
vanaf 20159%
vóór 19458%

Eigenaren en huurders in Goirle

71% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Riel is 86% van de woningen een koopwoning, in Hoogeind 44%.

12 van de 16 wijken van de gemeente Goirle. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Bedrijventerrein Riel5090%94%
Verspriede huizen Riel7888%96%
Riel1.07186%95%
Grobbendonck78486%98%
't Ven64684%99%
De Hoge Wal38682%90%
De Nieuwe Erven28181%100%
Verspreide huizen Goirle11480%93%
De Hellen1.78678%90%
De Boschkens89678%82%
Bedrijventerrein Tijvoort8378%92%
De Groote Akkers85574%100%

Koopwoningen per buurt in Goirle

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft De Vallei, De Villa en Spaansehoek. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

25 van de 29 buurten in de gemeente Goirle. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
De ValleiDe Hoge Wal12098%78%
De VillaDe Hellen8598%100%
SpaansehoekRiel10393%94%
TilburgsewegDe Boschkens11890%83%
Bedrijventerrein RielBedrijventerrein Riel5090%94%
Verspreide huizen RielVerspriede huizen Riel7888%96%
GrobbendonckGrobbendonck78486%98%
't Ven't Ven34786%100%
Riel-DorpRiel96885%95%
RivierenDe Hellen37682%100%
Burgemeesters't Ven29981%98%
De Nieuwe ErvenDe Nieuwe Erven28181%100%
Verspreide huizen GoirleVerspreide huizen Goirle11480%93%
BomenDe Hellen44477%86%
De Boschkens-OostDe Boschkens38377%62%
VennenDe Hellen42576%80%
De Boschkens-WestDe Boschkens39576%100%
KruidenDe Hellen45675%92%
De HoogteDe Hoge Wal26675%95%
De Groote AkkersDe Groote Akkers81172%100%
HoogeindHoogeind8569%100%
GeestelijkenHoogeind35565%78%
WildackersWildackers1.14159%73%
AbcovenAbcoven84759%69%
Goirle-CentrumGoirle-Centrum68852%41%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Goirle en Riel, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Goirle kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Goirle

Goirle isoleert: tot €1.600 subsidie voor eigenaar-bewoners in Goirle en Riel, of tot €7.600 bij een inkomen tot 150% van het sociaal minimum (uitvoering via het Regionaal Energieloket). Voorwaarden: label D t/m G (of B/C met twee slecht geïsoleerde bouwdelen), WOZ onder €487.000 (peildatum 1-1-2022); combineerbaar met ISDE, en volgens de pagina is er op dit moment voldoende budget. Bron

Lening van de gemeente Goirle

De Stimuleringslening 'Aan de slag met je huis' via SVn is €2.500 tot €10.000 voor eigenaren, voor duurzaamheidsmaatregelen of langer thuis blijven wonen. Je vraagt eerst aan bij de gemeente (met koopakte en offerte) en daarna bij SVn; de pagina noemt rente, looptijd en of de lening nog open is niet. Bron

Zero-emissiezone

Goirle staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Goirle

In Goirle en Riel parkeer je overal gratis, behalve in de blauwe zone in het centrum van Goirle. Bedrijven in de blauwe zone kunnen een bedrijfsparkeerontheffing aanvragen (1e t/m 3e: €41,65 per stuk in 2026), en een tijdelijke ontheffing voor 1 week kost €41,65; de ontheffing geldt niet in parkeergarage De Hovel. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 8,4 km rijden naar Goirle, ongeveer 12 minuten. Op dezelfde rit werken we in Hilvarenbeek, Tilburg, Alphen-Chaam, Oisterwijk, Rijen en Baarle-Nassau.

De gemeente Goirle telt 16 wijken volgens het CBS. De grootste zijn De Hellen (1.786 woningen), Wildackers (1.141 woningen), Riel (1.071 woningen), Hoogeind (1.029 woningen), De Boschkens (896 woningen), De Groote Akkers (855 woningen), Abcoven (847 woningen), Grobbendonck (784 woningen), Goirle-Centrum (688 woningen), 't Ven (646 woningen), De Hoge Wal (386 woningen) en De Nieuwe Erven (281 woningen). Behalve in Goirle zelf werken we ook in Riel.

We komen in alle 29 buurten van de gemeente. De grootste zijn Wildackers, Riel-Dorp, Abcoven, De Groote Akkers, Grobbendonck, Goirle-Centrum, Herstallen, Kruiden, Bomen, Vennen, De Boschkens-West, De Boschkens-Oost, Rivieren, Geestelijken, 't Ven en Burgemeesters.

  • De Hellen: Kruiden, Bomen, Vennen, Rivieren en De Villa
  • Riel: Riel-Dorp en Spaansehoek
  • Hoogeind: Herstallen, Geestelijken en Hoogeind
  • De Boschkens: De Boschkens-West, De Boschkens-Oost en Tilburgseweg
  • De Groote Akkers: De Groote Akkers en De Leijzoom
  • 't Ven: 't Ven en Burgemeesters

Vragen over zolder afwerken in Goirle

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Goirle?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Riel?

Ja, in de hele gemeente Goirle.

Werken jullie in alle buurten van Goirle, ook in Wildackers en Riel-Dorp?

Ja, in alle 29 buurten van de gemeente Goirle, waaronder Wildackers, Riel-Dorp, Abcoven, De Groote Akkers, Grobbendonck, Goirle-Centrum, Herstallen, Kruiden, Bomen en Vennen.

Zolder afwerken in de buurt van Goirle

Zolder afwerken in Goirle?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten