Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Kast schuine wand in Hilvarenbeek

Een kast die de dakhelling volgt, hoog waar het kan en laag waar het moet. Op zolders in Hilvarenbeek en Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker en Haghorst.

Zolders in Hilvarenbeek

In de gemeente Hilvarenbeek is 87% van de woningen een eengezinswoning. Dat is meer dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Bijna al die huizen hebben een kap met een zolder. De drie grootste bouwperiodes hier zijn 1995 tot 2015 (21%), 1975 tot 1985 (16%) en 1965 tot 1975 (15%).

32% van de woningen is van 1995 of later. Daar is het dak meestal al vanaf de bouw geïsoleerd en is de schuine wand vlak afgewerkt, wat het inmeten eenvoudiger maakt.

Woningen in de gemeente Hilvarenbeek op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1995 tot 201521%
1975 tot 198516%
1965 tot 197515%
1945 tot 196514%
1985 tot 199514%
vanaf 201511%
vóór 194510%

Waar in Hilvarenbeek de meeste eengezinswoningen staan

In Biest-Houtakker is 98% van de woningen een eengezinswoning, in Hilvarenbeek 83%.

Alle wijken van de gemeente Hilvarenbeek. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
Biest-Houtakker39498%30%
Haghorst37497%15%
Esbeek54296%21%
Diessen1.72889%18%
Hilvarenbeek4.13383%16%

Buurten met de meeste zolders in Hilvarenbeek

Bijna alleen eengezinswoningen, en dus bijna overal een zolder onder een schuin dak: Baarschot, Verspreide huizen Biest-Houtakker en Haghorst.

11 van de 11 buurten in de gemeente Hilvarenbeek. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
BaarschotDiessen108100%24%
Verspreide huizen Biest-HoutakkerBiest-Houtakker74100%19%
HaghorstHaghorst23899%18%
Biest-HoutakkerBiest-Houtakker32098%33%
Verspreide huizen BaarschotDiessen21698%9%
Verspreide huizen EsbeekEsbeek16198%12%
Verspreide huizen HilvarenbeekHilvarenbeek26997%12%
EsbeekEsbeek38196%25%
Verspreide huizen HaghorstHaghorst13695%8%
DiessenDiessen1.40487%19%
HilvarenbeekHilvarenbeek3.86482%17%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Hilvarenbeek en Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker en Haghorst, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de dakhelling op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Mal en zagen. Van de schuine kant maken we een mal. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten; de schuine sneden zagen we zelf.
  4. Inbouwen. We bouwen de kast in met ventilatieruimte achter, monteren roedes en planken en stellen de deuren af.

Wat kast schuine wand in Hilvarenbeek kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter

Hoe lager en steiler het dak, hoe meer schuine sneden en passtukken per meter. Een lage kast is per meter goedkoper dan een hoge.

Wat we niet doen

  • Door de dampremmende folie of de dakisolatie heen schroeven.
  • Gordingen of spanten inkorten om ruimte te maken: dat raakt de constructie.

Isoleren met een regeling van Hilvarenbeek

Isolatiesubsidie tot maximaal €1.650 voor eigenaar-bewoners van een koopwoning met WOZ tot €525.000 (peildatum 1 januari 2024) en minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen (aan te tonen met label D t/m G of een adviesrapport). Het werk moet natuurvriendelijk door een gecertificeerd bedrijf worden gedaan, isolatie aangebracht na 1 januari 2023, en de regeling loopt tot eind 2028 of tot het budget op is. Bron

Zero-emissiezone

Hilvarenbeek staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Hilvarenbeek

Parkeren in Hilvarenbeek is overal gratis, ook in het centrum, waar twee parkeerschijfzones (blauwe belijning) zijn. In de blauwe zone mag je maximaal 2 uur parkeren (Ypelaerstraat en achter 't Raadhuis 3 uur), maandag t/m zaterdag van 9 tot 18 uur; langer staan kan op de Cantorijstraat, Koestraat, Papenstraat en Sint Sebastiaanstraat. Bron

Goed om te weten in Hilvarenbeek

De dorpskern van Hilvarenbeek, gebouwd rond een breed dorpsplein met een grote kerk, is door het Rijk aangewezen als beschermd dorpsgezicht. Volgens de centrumvisie van de gemeente hoort ook het Vrijthof daarbij. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 10 km rijden naar Hilvarenbeek, ongeveer 16 minuten. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Tilburg, Oisterwijk, Alphen-Chaam, Oirschot en Baarle-Nassau.

De gemeente Hilvarenbeek telt 5 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Hilvarenbeek (4.133 woningen), Diessen (1.728 woningen), Esbeek (542 woningen), Biest-Houtakker (394 woningen) en Haghorst (374 woningen). Behalve in Hilvarenbeek zelf werken we ook in Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker en Haghorst.

We komen in alle 11 buurten van de gemeente. De grootste zijn Hilvarenbeek, Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker, Verspreide huizen Hilvarenbeek, Haghorst, Verspreide huizen Baarschot, Verspreide huizen Esbeek, Verspreide huizen Haghorst, Baarschot en Verspreide huizen Biest-Houtakker.

  • Hilvarenbeek: Hilvarenbeek en Verspreide huizen Hilvarenbeek
  • Diessen: Diessen, Verspreide huizen Baarschot en Baarschot
  • Esbeek: Esbeek en Verspreide huizen Esbeek
  • Biest-Houtakker: Biest-Houtakker en Verspreide huizen Biest-Houtakker
  • Haghorst: Haghorst en Verspreide huizen Haghorst

Vragen over kast schuine wand in Hilvarenbeek

Hebben de meeste huizen in Hilvarenbeek een zolder met schuin dak?

De meeste eengezinswoningen wel: 87% van de woningen in de gemeente is een eengezinswoning. Bij appartementen is er meestal geen zolder.

Kan het plaatmateriaal de zoldertrap op?

We laten de platen in delen zagen die door een gewone trap en een vlizotrapgat passen, en zetten ze boven in elkaar.

Komen jullie ook in Diessen, Esbeek en Biest-Houtakker?

Ja, in de hele gemeente Hilvarenbeek.

Werken jullie in alle buurten van Hilvarenbeek, ook in Hilvarenbeek en Diessen?

Ja, in alle 11 buurten van de gemeente Hilvarenbeek, waaronder Hilvarenbeek, Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker, Verspreide huizen Hilvarenbeek, Haghorst, Verspreide huizen Baarschot, Verspreide huizen Esbeek, Verspreide huizen Haghorst en Baarschot.

Kast schuine wand in de buurt van Hilvarenbeek

Kast schuine wand in Hilvarenbeek?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten