Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Kast schuine wand in Alphen-Chaam

Een kast die de dakhelling volgt, hoog waar het kan en laag waar het moet. Op zolders in Alphen-Chaam en Chaam, Galder en Strijbeek.

Zolders in Alphen-Chaam

In de gemeente Alphen-Chaam is 89% van de woningen een eengezinswoning. Dat is meer dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Bijna al die huizen hebben een kap met een zolder. De drie grootste bouwperiodes hier zijn 1995 tot 2015 (20%), 1965 tot 1975 (19%) en 1975 tot 1985 (14%).

43% van de woningen is van vóór 1975. Op die zolders is het dak vaak pas later aan de binnenkant geïsoleerd, met platen of dekens tussen de gordingen. Daar zetten we de kast iets vrij van het dak.

Woningen in de gemeente Alphen-Chaam op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1995 tot 201520%
1965 tot 197519%
1975 tot 198514%
vóór 194513%
1985 tot 199512%
1945 tot 196511%
vanaf 201511%

Waar in Alphen-Chaam de meeste eengezinswoningen staan

In Galder is 97% van de woningen een eengezinswoning, in Chaam 85%.

5 van de 6 wijken van de gemeente Alphen-Chaam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
Ulvenhout AC13499%10%
Galder46697%13%
Strijbeek14296%10%
Alphen1.94190%16%
Chaam1.91785%26%

Buurten met de meeste zolders in Alphen-Chaam

Bijna alleen eengezinswoningen, en dus bijna overal een zolder onder een schuin dak: 't Zand, Ulvenhout AC en Kern Galder.

16 van de 19 buurten in de gemeente Alphen-Chaam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
't ZandAlphen76100%0%
Ulvenhout ACUlvenhout AC13499%10%
Kern GalderGalder32698%17%
Den BrabanderChaam25098%16%
Buitengebied AlphenAlphen30997%6%
WolfsdonkChaam24397%49%
StrijbeekStrijbeek14296%10%
Roode BeekChaam28994%27%
Buitengebied GalderGalder14094%6%
Zuidoost AlphenAlphen55390%25%
Buitengebied ChaamChaam51890%6%
Noordoost AlphenAlphen51390%17%
Zuidwest AlphenAlphen36985%9%
Noordwest AlphenAlphen11076%20%
ElsakkerChaam41170%40%
Centrum ChaamChaam19959%33%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Alphen-Chaam en Chaam, Galder en Strijbeek, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de dakhelling op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Mal en zagen. Van de schuine kant maken we een mal. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten; de schuine sneden zagen we zelf.
  4. Inbouwen. We bouwen de kast in met ventilatieruimte achter, monteren roedes en planken en stellen de deuren af.

Wat kast schuine wand in Alphen-Chaam kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter

Hoe lager en steiler het dak, hoe meer schuine sneden en passtukken per meter. Een lage kast is per meter goedkoper dan een hoge.

Wat we niet doen

  • Door de dampremmende folie of de dakisolatie heen schroeven.
  • Gordingen of spanten inkorten om ruimte te maken: dat raakt de constructie.

Isoleren met een regeling van Alphen-Chaam

Via de Lokale aanpak isolatie is een bijdrage van 3.000 euro mogelijk voor huishoudens onder 140% van het sociaal minimum, plus 500 euro extra voor biobased isolatie. Voorwaarden: WOZ-waarde maximaal 477.000 euro (1 januari 2022), woning gebouwd voor 1993 en slecht geïsoleerd met twee of meer bouwdelen; vloerisolatie is een van de maatregelen en werkzaamheden tellen vanaf 1 januari 2025. Bron

Zero-emissiezone

Alphen-Chaam staat niet op de lijst met zero-emissiezones op opwegnaarzes.nl (28 gemeenten en locaties met een ingangsdatum), dus er is geen zone aangekondigd. Op dezelfde lijst staan wel Tilburg (1-1-2025) en 's-Hertogenbosch (1-3-2025). Let op: Alphen aan den Rijn (1-1-2027) op die lijst is een andere gemeente. Bron

Parkeren voor de bus in Alphen-Chaam

In het centrum van Chaam geldt een blauwe zone: ma t/m vr 9.00 tot 18.00 uur en za 9.00 tot 16.00 uur, maximaal 2 uur met parkeerschijf. Bewoners van de blauwe zone kunnen gratis een parkeerontheffing aanvragen; voor bedrijven of vakmensen noemt de pagina geen regeling. Rond recreatieplas 't Zand geldt in enkele straten een parkeerverbod en op drukke dagen betaald parkeren van 1 april tot 1 oktober, 9.00 tot 17.00 uur. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 19,8 km rijden naar Alphen-Chaam, ongeveer 22 minuten. Op dezelfde rit werken we in Baarle-Nassau, Goirle, Hilvarenbeek, Tilburg, Rijen en Dongen.

De gemeente Alphen-Chaam telt 6 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Alphen (1.941 woningen), Chaam (1.917 woningen), Galder (466 woningen), Strijbeek (142 woningen) en Ulvenhout AC (134 woningen). Behalve in Alphen-Chaam zelf werken we ook in Chaam, Galder en Strijbeek.

We komen in alle 19 buurten van de gemeente. De grootste zijn Zuidoost Alphen, Buitengebied Chaam, Noordoost Alphen, Elsakker, Zuidwest Alphen, Kern Galder, Buitengebied Alphen, Roode Beek, Den Brabander, Wolfsdonk, Centrum Chaam, Strijbeek, Buitengebied Galder, Ulvenhout AC, Noordwest Alphen en 't Zand.

  • Alphen: Zuidoost Alphen, Noordoost Alphen, Zuidwest Alphen, Buitengebied Alphen, Noordwest Alphen, 't Zand en Bedrijventerrein Alphen
  • Chaam: Buitengebied Chaam, Elsakker, Roode Beek, Den Brabander, Wolfsdonk, Centrum Chaam en Bedrijventerrein Baarleseweg Noord
  • Galder: Kern Galder en Buitengebied Galder

Vragen over kast schuine wand in Alphen-Chaam

Hebben de meeste huizen in Alphen-Chaam een zolder met schuin dak?

De meeste eengezinswoningen wel: 89% van de woningen in de gemeente is een eengezinswoning. Bij appartementen is er meestal geen zolder.

Kan het plaatmateriaal de zoldertrap op?

We laten de platen in delen zagen die door een gewone trap en een vlizotrapgat passen, en zetten ze boven in elkaar.

Komen jullie ook in Chaam, Galder en Strijbeek?

Ja, in de hele gemeente Alphen-Chaam.

Werken jullie in alle buurten van Alphen-Chaam, ook in Zuidoost Alphen en Buitengebied Chaam?

Ja, in alle 19 buurten van de gemeente Alphen-Chaam, waaronder Zuidoost Alphen, Buitengebied Chaam, Noordoost Alphen, Elsakker, Zuidwest Alphen, Kern Galder, Buitengebied Alphen, Roode Beek, Den Brabander en Wolfsdonk.

Kast schuine wand in de buurt van Alphen-Chaam

Kast schuine wand in Alphen-Chaam?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten