Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Boekenkast op maat in Hilvarenbeek

Een boekenkast of kastenwand van wand tot wand, met planken die niet doorbuigen. In Hilvarenbeek en Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker en Haghorst.

Woningen en waarde in Hilvarenbeek

De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Hilvarenbeek is € 481.000. Dat is meer dan het gemiddelde van 409.000 euro in de 25 plaatsen waar we het meest werken. 33% van de woningen is vrijstaand en 18% twee-onder-een-kap. In die huizen is vaak een werkkamer of een lange wand in de woonkamer, waar een kastenwand de plek is voor boeken en een bureau.

Alle wijken van de gemeente Hilvarenbeek. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenVrijstaandWOZ gem.
Haghorst37463%€ 553.000
Biest-Houtakker39453%€ 512.000
Esbeek54251%€ 504.000
Diessen1.72841%€ 501.000
Hilvarenbeek4.13323%€ 460.000

Oudere huizen in Hilvarenbeek

10% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1945. Oudere huizen zijn hier in de minderheid; in jongere huizen zijn de muren rechter, wat het inbouwen sneller maakt.

32% is van 1995 of later. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 29% in de 25 plaatsen waar we het meest werken.

Buurten met de hoogste WOZ-waarde in Hilvarenbeek

De hoogste gemiddelde WOZ-waarde heeft Verspreide huizen Haghorst, Baarschot en Verspreide huizen Baarschot. Daar staan vaker ruime huizen met een werkkamer of een lange wand voor een kastenwand.

11 van de 11 buurten in de gemeente Hilvarenbeek. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenWOZ gem.Vrijstaand
Verspreide huizen HaghorstHaghorst136€ 641.00087%
BaarschotDiessen108€ 636.00065%
Verspreide huizen BaarschotDiessen216€ 616.00089%
Verspreide huizen HilvarenbeekHilvarenbeek269€ 603.00084%
Verspreide huizen EsbeekEsbeek161€ 580.00078%
Verspreide huizen Biest-HoutakkerBiest-Houtakker74€ 577.00081%
HaghorstHaghorst238€ 502.00050%
Biest-HoutakkerBiest-Houtakker320€ 498.00047%
DiessenDiessen1.404€ 473.00031%
EsbeekEsbeek381€ 473.00040%
HilvarenbeekHilvarenbeek3.864€ 450.00019%

Twee-onder-een-kap per buurt in Hilvarenbeek

De meeste twee-onder-een-kapwoningen staan in Biest-Houtakker, Esbeek en Baarschot. Daar is de woonkamer vaak breed genoeg voor een kastenwand met een bureau.

11 van de 11 buurten in de gemeente Hilvarenbeek. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTwee-onder-een-kapKoop
Biest-HoutakkerBiest-Houtakker32033%84%
EsbeekEsbeek38125%81%
BaarschotDiessen10824%91%
DiessenDiessen1.40419%79%
Verspreide huizen Biest-HoutakkerBiest-Houtakker7419%86%
HaghorstHaghorst23818%86%
HilvarenbeekHilvarenbeek3.86417%69%
Verspreide huizen HilvarenbeekHilvarenbeek26912%85%
Verspreide huizen EsbeekEsbeek16112%83%
Verspreide huizen BaarschotDiessen2169%86%
Verspreide huizen HaghorstHaghorst1368%88%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Hilvarenbeek en Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker en Haghorst, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken hoe de muur is opgebouwd, zodat we de kast goed kunnen bevestigen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Zagen en kanten. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten. Reken op 1 tot 2 weken levertijd.
  4. Inbouwen. We zetten de kast waterpas, bevestigen hem aan de muur en werken de aansluiting op plafond en vloer af.

Wat boekenkast op maat in Hilvarenbeek kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Boekenkast of open kastenwand€ 700 per strekkende meter
Inbouwkast tot het plafond, draaideuren, wit€ 950 per strekkende meter

Open vakken zijn de vanafprijs; dichte kasten onder, een bureau of een brug over een deur komen erbij.

Wat we niet doen

  • Een hoge kast los tegen de muur zetten.
  • Planken met een te grote overspanning maken omdat het er strakker uitziet.

Zero-emissiezone

Hilvarenbeek staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Hilvarenbeek

Parkeren in Hilvarenbeek is overal gratis, ook in het centrum, waar twee parkeerschijfzones (blauwe belijning) zijn. In de blauwe zone mag je maximaal 2 uur parkeren (Ypelaerstraat en achter 't Raadhuis 3 uur), maandag t/m zaterdag van 9 tot 18 uur; langer staan kan op de Cantorijstraat, Koestraat, Papenstraat en Sint Sebastiaanstraat. Bron

Goed om te weten in Hilvarenbeek

De dorpskern van Hilvarenbeek, gebouwd rond een breed dorpsplein met een grote kerk, is door het Rijk aangewezen als beschermd dorpsgezicht. Volgens de centrumvisie van de gemeente hoort ook het Vrijthof daarbij. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 10 km rijden naar Hilvarenbeek, ongeveer 16 minuten. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Tilburg, Oisterwijk, Alphen-Chaam, Oirschot en Baarle-Nassau.

De gemeente Hilvarenbeek telt 5 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Hilvarenbeek (4.133 woningen), Diessen (1.728 woningen), Esbeek (542 woningen), Biest-Houtakker (394 woningen) en Haghorst (374 woningen). Behalve in Hilvarenbeek zelf werken we ook in Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker en Haghorst.

We komen in alle 11 buurten van de gemeente. De grootste zijn Hilvarenbeek, Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker, Verspreide huizen Hilvarenbeek, Haghorst, Verspreide huizen Baarschot, Verspreide huizen Esbeek, Verspreide huizen Haghorst, Baarschot en Verspreide huizen Biest-Houtakker.

  • Hilvarenbeek: Hilvarenbeek en Verspreide huizen Hilvarenbeek
  • Diessen: Diessen, Verspreide huizen Baarschot en Baarschot
  • Esbeek: Esbeek en Verspreide huizen Esbeek
  • Biest-Houtakker: Biest-Houtakker en Verspreide huizen Biest-Houtakker
  • Haghorst: Haghorst en Verspreide huizen Haghorst

Vragen over boekenkast op maat in Hilvarenbeek

Kan een kastenwand om een deur heen?

Ja. Boven de deur komt dan een brug met vakken, en de kast loopt aan beide kanten door.

Werken jullie ook in monumenten in Hilvarenbeek?

Een kast binnen in een woning raakt meestal niets aan het monument. Is je huis een rijksmonument, overleg dan vooraf met de gemeente of er iets aan de binnenkant beschermd is.

Komen jullie ook in Diessen, Esbeek en Biest-Houtakker?

Ja, in de hele gemeente Hilvarenbeek.

Werken jullie in alle buurten van Hilvarenbeek, ook in Hilvarenbeek en Diessen?

Ja, in alle 11 buurten van de gemeente Hilvarenbeek, waaronder Hilvarenbeek, Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker, Verspreide huizen Hilvarenbeek, Haghorst, Verspreide huizen Baarschot, Verspreide huizen Esbeek, Verspreide huizen Haghorst en Baarschot.

Boekenkast op maat in de buurt van Hilvarenbeek

Boekenkast op maat in Hilvarenbeek?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten