Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Hilvarenbeek

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Hilvarenbeek en Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker en Haghorst.

Zolders per bouwjaar in Hilvarenbeek

Vóór 1975 is 39% van de woningen in de gemeente Hilvarenbeek gebouwd. Dat is minder dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Een groot deel van de huizen is jonger. Daar is het dak meestal al geïsoleerd en gaat het om afwerken en indelen.

Woningen in de gemeente Hilvarenbeek op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1995 tot 201521%
1975 tot 198516%
1965 tot 197515%
1945 tot 196514%
1985 tot 199514%
vanaf 201511%
vóór 194510%

Eigenaren en huurders in Hilvarenbeek

75% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Haghorst is 87% van de woningen een koopwoning, in Hilvarenbeek 70%.

Alle wijken van de gemeente Hilvarenbeek. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Haghorst37487%97%
Biest-Houtakker39485%98%
Esbeek54282%96%
Diessen1.72880%89%
Hilvarenbeek4.13370%83%

Koopwoningen per buurt in Hilvarenbeek

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Baarschot, Verspreide huizen Haghorst en Haghorst. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

11 van de 11 buurten in de gemeente Hilvarenbeek. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
BaarschotDiessen10891%100%
Verspreide huizen HaghorstHaghorst13688%95%
HaghorstHaghorst23886%99%
Verspreide huizen BaarschotDiessen21686%98%
Verspreide huizen Biest-HoutakkerBiest-Houtakker7486%100%
Verspreide huizen HilvarenbeekHilvarenbeek26985%97%
Biest-HoutakkerBiest-Houtakker32084%98%
Verspreide huizen EsbeekEsbeek16183%98%
EsbeekEsbeek38181%96%
DiessenDiessen1.40479%87%
HilvarenbeekHilvarenbeek3.86469%82%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Hilvarenbeek en Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker en Haghorst, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Hilvarenbeek kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Hilvarenbeek

Isolatiesubsidie tot maximaal €1.650 voor eigenaar-bewoners van een koopwoning met WOZ tot €525.000 (peildatum 1 januari 2024) en minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen (aan te tonen met label D t/m G of een adviesrapport). Het werk moet natuurvriendelijk door een gecertificeerd bedrijf worden gedaan, isolatie aangebracht na 1 januari 2023, en de regeling loopt tot eind 2028 of tot het budget op is. Bron

Lening van de gemeente Hilvarenbeek

De gemeente geeft geen Duurzaamheidslening meer via SVn. Inwoners kunnen wel een Energiebespaarlening aanvragen bij het Nationaal Warmtefonds: minimaal €1.000 en maximaal €28.000, en 0% rente bij een gezamenlijk inkomen onder €60.000. Bron

Zero-emissiezone

Hilvarenbeek staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Hilvarenbeek

Parkeren in Hilvarenbeek is overal gratis, ook in het centrum, waar twee parkeerschijfzones (blauwe belijning) zijn. In de blauwe zone mag je maximaal 2 uur parkeren (Ypelaerstraat en achter 't Raadhuis 3 uur), maandag t/m zaterdag van 9 tot 18 uur; langer staan kan op de Cantorijstraat, Koestraat, Papenstraat en Sint Sebastiaanstraat. Bron

Goed om te weten in Hilvarenbeek

De dorpskern van Hilvarenbeek, gebouwd rond een breed dorpsplein met een grote kerk, is door het Rijk aangewezen als beschermd dorpsgezicht. Volgens de centrumvisie van de gemeente hoort ook het Vrijthof daarbij. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 10 km rijden naar Hilvarenbeek, ongeveer 16 minuten. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Tilburg, Oisterwijk, Alphen-Chaam, Oirschot en Baarle-Nassau.

De gemeente Hilvarenbeek telt 5 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Hilvarenbeek (4.133 woningen), Diessen (1.728 woningen), Esbeek (542 woningen), Biest-Houtakker (394 woningen) en Haghorst (374 woningen). Behalve in Hilvarenbeek zelf werken we ook in Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker en Haghorst.

We komen in alle 11 buurten van de gemeente. De grootste zijn Hilvarenbeek, Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker, Verspreide huizen Hilvarenbeek, Haghorst, Verspreide huizen Baarschot, Verspreide huizen Esbeek, Verspreide huizen Haghorst, Baarschot en Verspreide huizen Biest-Houtakker.

  • Hilvarenbeek: Hilvarenbeek en Verspreide huizen Hilvarenbeek
  • Diessen: Diessen, Verspreide huizen Baarschot en Baarschot
  • Esbeek: Esbeek en Verspreide huizen Esbeek
  • Biest-Houtakker: Biest-Houtakker en Verspreide huizen Biest-Houtakker
  • Haghorst: Haghorst en Verspreide huizen Haghorst

Vragen over zolder afwerken in Hilvarenbeek

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Hilvarenbeek?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Diessen, Esbeek en Biest-Houtakker?

Ja, in de hele gemeente Hilvarenbeek.

Werken jullie in alle buurten van Hilvarenbeek, ook in Hilvarenbeek en Diessen?

Ja, in alle 11 buurten van de gemeente Hilvarenbeek, waaronder Hilvarenbeek, Diessen, Esbeek, Biest-Houtakker, Verspreide huizen Hilvarenbeek, Haghorst, Verspreide huizen Baarschot, Verspreide huizen Esbeek, Verspreide huizen Haghorst en Baarschot.

Zolder afwerken in de buurt van Hilvarenbeek

Zolder afwerken in Hilvarenbeek?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten