Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Kast schuine wand in Tilburg

Een kast die de dakhelling volgt, hoog waar het kan en laag waar het moet. Op zolders in Tilburg en Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Zolders in Tilburg

In de gemeente Tilburg is 62% van de woningen een eengezinswoning. Dat is minder dan het gemiddelde van 68% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Bijna al die huizen hebben een kap met een zolder. De drie grootste bouwperiodes hier zijn 1995 tot 2015 (21%), vóór 1945 (17%) en 1965 tot 1975 (16%).

46% van de woningen is van vóór 1975. Op die zolders is het dak vaak pas later aan de binnenkant geïsoleerd, met platen of dekens tussen de gordingen. Daar zetten we de kast iets vrij van het dak.

Woningen in de gemeente Tilburg op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1995 tot 201521%
vóór 194517%
1965 tot 197516%
1945 tot 196513%
1985 tot 199512%
1975 tot 198511%
vanaf 201510%

Waar in Tilburg de meeste eengezinswoningen staan

In Leeuwerik is 100% van de woningen een eengezinswoning, in Heyhoef 0%.

12 van de 59 wijken van de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
Leeuwerik2.180100%5%
Heerevelden908100%2%
Dalem Noord1.42098%8%
Bosscheweg9698%27%
Buitengebied Tilburg Noord-Oost9598%8%
De Blaak2.44197%16%
Tuindorp De Kievit2.04095%7%
Dalem Zuid1.55492%3%
Ind.terrein Loven21292%8%
Witbrant1.23489%2%
Udenhout3.70088%27%
Huibeven2.05288%3%

Buurten met de meeste zolders in Tilburg

Bijna alleen eengezinswoningen, en dus bijna overal een zolder onder een schuin dak: De Blaak Zuid-West, De Kievit Noord-Oost en Huibeven Oost.

25 van de 236 buurten in de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenEengezinsTwee-onder-een-kap
De Blaak Zuid-WestDe Blaak873100%22%
De Kievit Noord-OostTuindorp De Kievit650100%1%
Huibeven OostHuibeven645100%1%
Leeuwerik ZuidLeeuwerik588100%5%
Dongewijk NoordDongewijk562100%3%
De Kievit Noord-WestTuindorp De Kievit550100%0%
Leeuwerik WestLeeuwerik550100%0%
Stappegoor ZuidStappegoor537100%29%
Leeuwerik OostLeeuwerik532100%7%
Heerevelden WestHeerevelden481100%2%
Huibeven MiddenHuibeven477100%5%
Leeuwerik MiddenLeeuwerik470100%7%
Heerevelden OostHeerevelden427100%2%
Witbrant OostWitbrant403100%0%
Dalem Noord IDalem Noord339100%5%
Quirijnstok Zuid-WestQuirijnstok281100%5%
Campenhoef OostCampenhoef270100%5%
Den BogerdUdenhout266100%10%
Stadsrand Dalem NoordDalem Noord261100%26%
Koolhoven BuitenKoolhoven229100%16%
Quirijnstok Zuid-OostQuirijnstok204100%6%
ZuiderparkStappegoor197100%3%
Stokhasselt ZuidStokhasselt159100%53%
Oostkamer OostBerkel-Enschot101100%0%
Stadsrand Dalem ZuidDalem Zuid99100%10%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Tilburg en Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de dakhelling op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Mal en zagen. Van de schuine kant maken we een mal. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten; de schuine sneden zagen we zelf.
  4. Inbouwen. We bouwen de kast in met ventilatieruimte achter, monteren roedes en planken en stellen de deuren af.

Wat kast schuine wand in Tilburg kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter

Hoe lager en steiler het dak, hoe meer schuine sneden en passtukken per meter. Een lage kast is per meter goedkoper dan een hoge.

Wat we niet doen

  • Door de dampremmende folie of de dakisolatie heen schroeven.
  • Gordingen of spanten inkorten om ruimte te maken: dat raakt de constructie.

Isoleren met een regeling van Tilburg

Tilburg heeft een isolatiesubsidie voor eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde koopwoning (label D t/m G of minimaal 2 slecht geïsoleerde bouwdelen, WOZ tot 477.000 euro). Per 1 oktober 2026 is de regeling gewijzigd: maximaal 2.250 euro per woning, 70% van de kosten bij een bedrijf of 100% van de materiaalkosten bij zelf isoleren. Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt een zero-emissiezone binnen de ringbanen van Tilburg. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in, emissieklasse 6 (eerste toelating voor 2025) volgens de landelijke regel tot 1 januari 2028, met een voorstel om dat te verlengen tot 1 januari 2029. Vanaf 2030 mogen alleen bestelbussen zonder uitstoot erin, en een ontheffing vraag je aan bij de RDW. Bron

Parkeren voor de bus in Tilburg

Tilburg heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijf met KvK-inschrijving kan via het Digitaal Parkeerloket van P1 een maandvergunning nemen die een maand op alle betaalde plekken geldt; in de binnenstad kun je op straat alleen een dagticket van 25 euro kopen. Laden en lossen in de binnenstad mag dagelijks van 6.00 tot 11.00 uur, en voor onderhoud of reparatie buiten die tijden is een verkeersontheffing mogelijk (vanaf 26,55 euro voor maximaal 13 dagen). Bron

Waar we rijden

Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen, Rijen, Kaatsheuvel, Hilvarenbeek en Oisterwijk.

De gemeente Tilburg telt 59 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Het Zand (6.045 woningen), Berkel-Enschot (5.983 woningen), Heikant (5.426 woningen), Binnenstad (5.059 woningen), De Reit (4.186 woningen), Udenhout (3.700 woningen), De Hasselt (3.447 woningen), Groeseind-Hoefstraat (3.401 woningen), Hoogvenne (3.336 woningen), Groenewoud (3.261 woningen), Oerle (3.151 woningen) en Korvel (3.056 woningen). Behalve in Tilburg zelf werken we ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

We komen in alle 236 buurten van de gemeente. De grootste zijn Binnenstad Oost, Binnenstad West, Theresia Midden, Bomenbuurt Midden, Zeshoeven, Pastorieklamp West, Uitvindersbuurt, Bouwmeestersbuurt Noord, Hoogvenne West, Afrikaanderbuurt Midden, Sint Pieterspark, Kasteel West, Zeeheldenbuurt, Heikant Zuid-Oost, Berkel Noord en Staatsliedenbuurt Oost.

  • Het Zand: Tiendschuur, Westermarkt, Jagersbuurt West, Het Zand Noord-West, Het Zand Noord-Oost, Jagersbuurt Oost, Luchthavenbuurt West, Luchthavenbuurt Oost, Rooi Pannen, Station Universiteit, Bokhamer West, Bokhamer, Vijverlaan en Tweestedenziekenhuis
  • Berkel-Enschot: Berkel Noord, Koningsoord, Eikenbosch, Ruiven, Rauwbraken, Enschot Midden, Enschot Oost, Berkelse Akkers, Enschotse Akkers, Enschot Zuid, Oostkamer Oost, Buitengebied B-E Noord-West, Buitengebied B-E Noord-Oost en Bedrijventerrein Enschot
  • Heikant: Heikant Zuid-Oost, Lijnse Hoek West, Heikant Zuid-West, Heikant West, Heikant Noord-West, Lijnse Hoek Oost, Heikant Oost en Heikant Noord-Oost
  • Binnenstad: Binnenstad Oost, Binnenstad West, Koningsplein en Oude Dijk
  • De Reit: Notre Dame, Kastelenbuurt Noord, Abdij- en Torenbuurt, Sportweg, Universiteit Campus en Kastelenbuurt Zuid
  • Udenhout: Zeshoeven, De Kuil, Achthoeven, De Mortel, Den Bogerd, Groenstraat, Buitengebied Udenhout Noord, Bedrijventerrein Kreitenmolen, Buitengebied Udenhout Zuid-West en Buitengebied Udenhout Zuid-Oost
  • De Hasselt: Kasteel West, Nassaubuurt, Kasteel Oost, Textielbuurt Oost en Textielbuurt West
  • Groeseind-Hoefstraat: Sint Pieterspark, Hoefstraat Zuid, Padua en Hoefstraat Noord
  • Hoogvenne: Hoogvenne West, Tivoli, Hoogvenne Oost, Piushaven en Veemarktkwartier
  • Groenewoud: Groenewoud Midden, Vogeltjesbuurt West, Ezelvense Akkers, Visserijbuurt, Landbouwbuurt, Vogeltjesbuurt Oost, Groenewoud Oost, Groenewoud West en Groenewoud Zuid

Vragen over kast schuine wand in Tilburg

Hebben de meeste huizen in Tilburg een zolder met schuin dak?

De meeste eengezinswoningen wel: 62% van de woningen in de gemeente is een eengezinswoning. Bij appartementen is er meestal geen zolder.

Kan het plaatmateriaal de zoldertrap op?

We laten de platen in delen zagen die door een gewone trap en een vlizotrapgat passen, en zetten ze boven in elkaar.

Komen jullie ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel?

Ja, in de hele gemeente Tilburg.

Werken jullie in alle buurten van Tilburg, ook in Binnenstad Oost en Binnenstad West?

Ja, in alle 236 buurten van de gemeente Tilburg, waaronder Binnenstad Oost, Binnenstad West, Theresia Midden, Bomenbuurt Midden, Zeshoeven, Pastorieklamp West, Uitvindersbuurt, Bouwmeestersbuurt Noord, Hoogvenne West en Afrikaanderbuurt Midden.

Kast schuine wand in de buurt van Tilburg

Kast schuine wand in Tilburg?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten