Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Oirschot

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Oirschot en Middelbeers, Oostelbeers en Spoordonk.

Zolders per bouwjaar in Oirschot

Vóór 1975 is 39% van de woningen in de gemeente Oirschot gebouwd. Dat is minder dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Een groot deel van de huizen is jonger. Daar is het dak meestal al geïsoleerd en gaat het om afwerken en indelen.

Woningen in de gemeente Oirschot op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1975 tot 198517%
1985 tot 199516%
1995 tot 201516%
1965 tot 197515%
vóór 194512%
1945 tot 196512%
vanaf 201511%

Eigenaren en huurders in Oirschot

75% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Spoordonk is 88% van de woningen een koopwoning, in Oirschot 71%.

Alle wijken van de gemeente Oirschot. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Spoordonk1.03488%94%
Oostelbeers75583%95%
Middelbeers en Westelbeers1.61579%88%
Oirschot5.14071%76%

Koopwoningen per buurt in Oirschot

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Verspreide huizen Spoordonk, Oirschot Noordoost en De Notel. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

15 van de 15 buurten in de gemeente Oirschot. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
Verspreide huizen SpoordonkSpoordonk72492%96%
Oirschot NoordoostOirschot7989%97%
De NotelOirschot1.56988%98%
Straten met MoleneindOirschot8488%88%
Verspreide huizen OostelbeersOostelbeers24087%92%
Verspreide huizen WestelbeersMiddelbeers en Westelbeers11786%92%
Verspreide huizen MiddelbeersMiddelbeers en Westelbeers24183%95%
OostelbeersOostelbeers51581%96%
Verspreide huizen Zuid-Oirschotse HeideOirschot48081%90%
SpoordonkSpoordonk31079%92%
Industrieterrein De StadOirschot12179%50%
MiddelbeersMiddelbeers en Westelbeers1.25777%86%
Verspreide huizen Noord en De MortelenOirschot27873%70%
Snepseind en BijsterveldOirschot22563%60%
Oirschot-CentrumOirschot2.30456%61%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Oirschot en Middelbeers, Oostelbeers en Spoordonk, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Oirschot kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Oirschot

Isolatiesubsidie voor woningen met energielabel D tot en met G (zonder label: minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen) en een WOZ-waarde tot 551.000 euro (1 januari 2022), voor maatregelen na 1 januari 2025. Via een erkend bedrijf maximaal 3.000 euro (tot 1.500 euro voor één maatregel, tot 2.250 euro voor meer maatregelen, plus extra's voor biobased materiaal), doe-het-zelf maximaal 1.500 euro; vloerisolatie telt mee als een slecht geïsoleerd bouwdeel (minder dan 5 cm of Rc 1,3 of lager). Bron

Zero-emissiezone

Oirschot staat niet op de lijst met zero-emissiezones op opwegnaarzes.nl (28 gemeenten en locaties met een ingangsdatum), dus er is geen zone aangekondigd. Op dezelfde lijst staan wel Tilburg (1-1-2025) en 's-Hertogenbosch (1-3-2025). Bron

Parkeren voor de bus in Oirschot

In het centrum geldt een blauwe zone ma t/m za 9.00 tot 18.00 uur met parkeerschijf en maximaal 1 uur; buiten die uren geldt geen tijdslimiet binnen de vakken. Op de parkeerterreinen mag onbeperkt geparkeerd worden en op de Markt is parkeren gratis, behalve op dinsdag van 6.00 tot 15.00 uur (weekmarkt). Bron

Goed om te weten in Oirschot

In het centrum van Oirschot staan meerdere monumentale gebouwen die volgens de Transitievisie Warmte moeilijk te isoleren zijn. Voor die panden noemt de visie individuele oplossingen zoals een hybride warmtepomp, een lucht- of bodemwarmtepomp (luchtwarmtepomp vereist minimaal schillabel B). Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 24,1 km rijden naar Oirschot, ongeveer 26 minuten. Op dezelfde rit werken we in Best, Boxtel, Oisterwijk, Eindhoven, Veldhoven en Hilvarenbeek.

De gemeente Oirschot telt 4 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Oirschot (5.140 woningen), Middelbeers en Westelbeers (1.615 woningen), Spoordonk (1.034 woningen) en Oostelbeers (755 woningen). Behalve in Oirschot zelf werken we ook in Middelbeers, Oostelbeers en Spoordonk.

We komen in alle 15 buurten van de gemeente. De grootste zijn Oirschot-Centrum, De Notel, Middelbeers, Verspreide huizen Spoordonk, Oostelbeers, Verspreide huizen Zuid-Oirschotse Heide, Spoordonk, Verspreide huizen Noord en De Mortelen, Verspreide huizen Middelbeers, Verspreide huizen Oostelbeers, Snepseind en Bijsterveld, Industrieterrein De Stad, Verspreide huizen Westelbeers, Straten met Moleneind en Oirschot Noordoost.

  • Oirschot: Oirschot-Centrum, De Notel, Verspreide huizen Zuid-Oirschotse Heide, Verspreide huizen Noord en De Mortelen, Snepseind en Bijsterveld, Industrieterrein De Stad, Straten met Moleneind en Oirschot Noordoost
  • Middelbeers en Westelbeers: Middelbeers, Verspreide huizen Middelbeers en Verspreide huizen Westelbeers
  • Spoordonk: Verspreide huizen Spoordonk en Spoordonk
  • Oostelbeers: Oostelbeers en Verspreide huizen Oostelbeers

Vragen over zolder afwerken in Oirschot

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Oirschot?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Middelbeers, Oostelbeers en Spoordonk?

Ja, in de hele gemeente Oirschot.

Werken jullie in alle buurten van Oirschot, ook in Oirschot-Centrum en De Notel?

Ja, in alle 15 buurten van de gemeente Oirschot, waaronder Oirschot-Centrum, De Notel, Middelbeers, Verspreide huizen Spoordonk, Oostelbeers, Verspreide huizen Zuid-Oirschotse Heide, Spoordonk, Verspreide huizen Noord en De Mortelen, Verspreide huizen Middelbeers en Verspreide huizen Oostelbeers.

Zolder afwerken in de buurt van Oirschot

Zolder afwerken in Oirschot?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten