Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Oisterwijk

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Oisterwijk en Moergestel, Haaren en Heukelom.

Zolders per bouwjaar in Oisterwijk

Vóór 1975 is 45% van de woningen in de gemeente Oisterwijk gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Oisterwijk op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1965 tot 197521%
1995 tot 201517%
1975 tot 198515%
1985 tot 199515%
vóór 194512%
1945 tot 196512%
vanaf 20158%

Eigenaren en huurders in Oisterwijk

69% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Bunders is 94% van de woningen een koopwoning, in Centrum Oisterwijk 48%.

12 van de 19 wijken van de gemeente Oisterwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
George Perklaan e.o.7695%99%
Bunders97894%100%
Klompven/Eikenven19990%93%
Levenskerk70489%92%
Buitengebied Moergestel Zuid-Oost22489%96%
Buitengebied Moergestel Noord-West13485%94%
Buitengebied Oisterwijk Noord7985%89%
Heukelom11984%98%
Buitengebied Haaren33180%88%
Dorp Moergestel2.29074%86%
Dorp Haaren2.16671%85%
buitengebied Oisterwijk Zuid15969%97%

Koopwoningen per buurt in Oisterwijk

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Omg. Groot Bungalowpark/Hoefkens, omg. Europaln/Hondsbergseln en Omg. Bosweg/Heisteeg. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

25 van de 35 buurten in de gemeente Oisterwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
Omg. Groot Bungalowpark/HoefkensDorp Moergestel9897%100%
omg. Europaln/HondsbergselnBunders16596%100%
Omg. Bosweg/HeisteegLevenskerk5196%100%
omg. Dotterpln/WildemanstraatBunders33995%100%
Omg. George PerklaanGeorge Perklaan e.o.7695%99%
omg. BurghtweideWaterhoef24294%63%
Omg. Klein BungalowparkDorp Moergestel27093%100%
omg. BundersBunders47492%100%
omg. Klompven/EikenvenKlompven/Eikenven19990%93%
Omg. Levenskerk/BoomgaardLevenskerk65389%92%
Buitengebied Moergestel Zuid-OostBuitengebied Moergestel Zuid-Oost22489%96%
Buitengebied Moergestel Noord-WestBuitengebied Moergestel Noord-West13485%94%
Buitengebied Oisterwijk NoordBuitengebied Oisterwijk Noord7985%89%
HeukelomHeukelom11984%98%
Buitengebied HaarenBuitengebied Haaren33180%88%
omg. 't Seuverick't Westend40178%93%
Omg. OostelvoortjesDorp Moergestel35675%98%
Omg. PrinsessenbuurtDorp Moergestel54272%85%
Omg. Achterbos/PapenakkerDorp Moergestel44872%78%
Omg. KloosterlaanDorp Moergestel27972%85%
Dorp HaarenDorp Haaren2.16671%85%
omg. 'Prinsessen' wijk't Westend51368%91%
buitengebied Oisterwijk Zuidbuitengebied Oisterwijk Zuid12566%96%
Industrieterrein KerkhovenIndustrieterrein Kerkhoven Laarakkers6466%84%
omg Pannenschuur CentrumPannenschuur1.58063%88%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Oisterwijk en Moergestel, Haaren en Heukelom, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Oisterwijk kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Oisterwijk

Oisterwijk isoleert: eigenaar-bewoners met label D t/m G (of twee slecht geïsoleerde bouwdelen) en WOZ tot €571.000 (peildatum 1 januari 2024) krijgen maximaal €1.200 subsidie en een gratis adviesgesprek, en maximaal €3.500 bij recht op energietoeslag in 2023. Vloer-, dak- en muurisolatie vallen onder de maatregelen en de subsidie is te combineren met de ISDE. Bron

Lening van de gemeente Oisterwijk

Duurzaamheidslening via SVn: volgens de verordening minimaal €2.500 en maximaal €25.000, met een looptijd van 10 jaar tot €12.500 en 15 jaar daarboven en een vaste rente. De verordening geldt zonder einddatum, maar bij een uitgeput budget worden aanvragen afgewezen. Bron

Zero-emissiezone

Oisterwijk staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Oisterwijk

In het centrum van Oisterwijk betaal je voor parkeren, in Moergestel, Heukelom en Haaren parkeer je gratis. Ligt een bedrijf in de betaalde parkeerzone, dan kan online een parkeervergunning voor medewerkers worden aangevraagd, en voor straten met een blauwe zone is er een parkeerontheffing via het digitaal parkeerloket. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 14,8 km rijden naar Oisterwijk, ongeveer 24 minuten. Op dezelfde rit werken we in Boxtel, Oirschot, Hilvarenbeek, Vught, Tilburg en Goirle.

De gemeente Oisterwijk telt 19 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Pannenschuur (2.436 woningen), Dorp Moergestel (2.290 woningen), Dorp Haaren (2.166 woningen), Waterhoef (1.499 woningen), Centrum Oisterwijk (1.450 woningen), 't Westend (1.233 woningen), Bunders (978 woningen), Levenskerk (704 woningen), KVL terrein (346 woningen), Buitengebied Haaren (331 woningen), Buitengebied Moergestel Zuid-Oost (224 woningen) en Klompven/Eikenven (199 woningen). Behalve in Oisterwijk zelf werken we ook in Moergestel, Haaren en Heukelom.

We komen in alle 35 buurten van de gemeente. De grootste zijn Dorp Haaren, omg Pannenschuur Centrum, omg. Waterhoef, omg. Bej.Centrum/Molen, omg. De Lind/Kerkstraat, Omg. Levenskerk/Boomgaard, omg. Petrus Kerk, Omg. Prinsessenbuurt, omg. 'Prinsessen' wijk, omg. Bunders, Omg. Achterbos/Papenakker, omg. 't Seuverick, Omg. Oostelvoortjes, Omg. KVL, omg. Dotterpln/Wildemanstraat en Buitengebied Haaren.

  • Pannenschuur: omg Pannenschuur Centrum en omg. Bej.Centrum/Molen
  • Dorp Moergestel: Omg. Prinsessenbuurt, Omg. Achterbos/Papenakker, Omg. Oostelvoortjes, Industriebegied Stokeind, Omg. Kloosterlaan, Omg. Klein Bungalowpark en Omg. Groot Bungalowpark/Hoefkens
  • Waterhoef: omg. Waterhoef en omg. Burghtweide
  • Centrum Oisterwijk: omg. De Lind/Kerkstraat en omg. Petrus Kerk
  • 't Westend: omg. 'Prinsessen' wijk, omg. 't Seuverick en omg. 't Westend
  • Bunders: omg. Bunders, omg. Dotterpln/Wildemanstraat en omg. Europaln/Hondsbergseln
  • Levenskerk: Omg. Levenskerk/Boomgaard en Omg. Bosweg/Heisteeg

Vragen over zolder afwerken in Oisterwijk

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Oisterwijk?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Moergestel, Haaren en Heukelom?

Ja, in de hele gemeente Oisterwijk.

Werken jullie in alle buurten van Oisterwijk, ook in Dorp Haaren en omg Pannenschuur Centrum?

Ja, in alle 35 buurten van de gemeente Oisterwijk, waaronder Dorp Haaren, omg Pannenschuur Centrum, omg. Waterhoef, omg. Bej.Centrum/Molen, omg. De Lind/Kerkstraat, Omg. Levenskerk/Boomgaard, omg. Petrus Kerk, Omg. Prinsessenbuurt, omg. 'Prinsessen' wijk en omg. Bunders.

Zolder afwerken in de buurt van Oisterwijk

Zolder afwerken in Oisterwijk?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten