Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Alphen-Chaam

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Alphen-Chaam en Chaam, Galder en Strijbeek.

Zolders per bouwjaar in Alphen-Chaam

Vóór 1975 is 43% van de woningen in de gemeente Alphen-Chaam gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Alphen-Chaam op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1995 tot 201520%
1965 tot 197519%
1975 tot 198514%
vóór 194513%
1985 tot 199512%
1945 tot 196511%
vanaf 201511%

Eigenaren en huurders in Alphen-Chaam

75% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Galder is 83% van de woningen een koopwoning, in Chaam 73%.

5 van de 6 wijken van de gemeente Alphen-Chaam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Ulvenhout AC13487%99%
Galder46683%97%
Strijbeek14282%96%
Alphen1.94175%90%
Chaam1.91773%85%

Koopwoningen per buurt in Alphen-Chaam

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft 't Zand, Wolfsdonk en Ulvenhout AC. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

16 van de 19 buurten in de gemeente Alphen-Chaam. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
't ZandAlphen7695%100%
WolfsdonkChaam24389%97%
Ulvenhout ACUlvenhout AC13487%99%
Kern GalderGalder32684%98%
Den BrabanderChaam25084%98%
Buitengebied AlphenAlphen30983%97%
StrijbeekStrijbeek14282%96%
Buitengebied GalderGalder14081%94%
Noordoost AlphenAlphen51380%90%
Buitengebied ChaamChaam51876%90%
Zuidoost AlphenAlphen55373%90%
Roode BeekChaam28973%94%
Noordwest AlphenAlphen11068%76%
Zuidwest AlphenAlphen36964%85%
Centrum ChaamChaam19960%59%
ElsakkerChaam41157%70%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Alphen-Chaam en Chaam, Galder en Strijbeek, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Alphen-Chaam kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Alphen-Chaam

Via de Lokale aanpak isolatie is een bijdrage van 3.000 euro mogelijk voor huishoudens onder 140% van het sociaal minimum, plus 500 euro extra voor biobased isolatie. Voorwaarden: WOZ-waarde maximaal 477.000 euro (1 januari 2022), woning gebouwd voor 1993 en slecht geïsoleerd met twee of meer bouwdelen; vloerisolatie is een van de maatregelen en werkzaamheden tellen vanaf 1 januari 2025. Bron

Lening van de gemeente Alphen-Chaam

De gemeente heeft een duurzaamheidslening voor energiebesparende maatregelen: minimaal 2.500 en maximaal 25.000 euro, looptijd 10 jaar tot en met 7.499 euro en 15 jaar daarboven. De rente is vast (percentage staat niet op de pagina) en alleen particuliere woningbezitters kunnen de lening aanvragen. Bron

Zero-emissiezone

Alphen-Chaam staat niet op de lijst met zero-emissiezones op opwegnaarzes.nl (28 gemeenten en locaties met een ingangsdatum), dus er is geen zone aangekondigd. Op dezelfde lijst staan wel Tilburg (1-1-2025) en 's-Hertogenbosch (1-3-2025). Let op: Alphen aan den Rijn (1-1-2027) op die lijst is een andere gemeente. Bron

Parkeren voor de bus in Alphen-Chaam

In het centrum van Chaam geldt een blauwe zone: ma t/m vr 9.00 tot 18.00 uur en za 9.00 tot 16.00 uur, maximaal 2 uur met parkeerschijf. Bewoners van de blauwe zone kunnen gratis een parkeerontheffing aanvragen; voor bedrijven of vakmensen noemt de pagina geen regeling. Rond recreatieplas 't Zand geldt in enkele straten een parkeerverbod en op drukke dagen betaald parkeren van 1 april tot 1 oktober, 9.00 tot 17.00 uur. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 19,8 km rijden naar Alphen-Chaam, ongeveer 22 minuten. Op dezelfde rit werken we in Baarle-Nassau, Goirle, Hilvarenbeek, Tilburg, Rijen en Dongen.

De gemeente Alphen-Chaam telt 6 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Alphen (1.941 woningen), Chaam (1.917 woningen), Galder (466 woningen), Strijbeek (142 woningen) en Ulvenhout AC (134 woningen). Behalve in Alphen-Chaam zelf werken we ook in Chaam, Galder en Strijbeek.

We komen in alle 19 buurten van de gemeente. De grootste zijn Zuidoost Alphen, Buitengebied Chaam, Noordoost Alphen, Elsakker, Zuidwest Alphen, Kern Galder, Buitengebied Alphen, Roode Beek, Den Brabander, Wolfsdonk, Centrum Chaam, Strijbeek, Buitengebied Galder, Ulvenhout AC, Noordwest Alphen en 't Zand.

  • Alphen: Zuidoost Alphen, Noordoost Alphen, Zuidwest Alphen, Buitengebied Alphen, Noordwest Alphen, 't Zand en Bedrijventerrein Alphen
  • Chaam: Buitengebied Chaam, Elsakker, Roode Beek, Den Brabander, Wolfsdonk, Centrum Chaam en Bedrijventerrein Baarleseweg Noord
  • Galder: Kern Galder en Buitengebied Galder

Vragen over zolder afwerken in Alphen-Chaam

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Alphen-Chaam?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Chaam, Galder en Strijbeek?

Ja, in de hele gemeente Alphen-Chaam.

Werken jullie in alle buurten van Alphen-Chaam, ook in Zuidoost Alphen en Buitengebied Chaam?

Ja, in alle 19 buurten van de gemeente Alphen-Chaam, waaronder Zuidoost Alphen, Buitengebied Chaam, Noordoost Alphen, Elsakker, Zuidwest Alphen, Kern Galder, Buitengebied Alphen, Roode Beek, Den Brabander en Wolfsdonk.

Zolder afwerken in de buurt van Alphen-Chaam

Zolder afwerken in Alphen-Chaam?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten