Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Knieschotkast in Best

Wij maken de ruimte achter het knieschot bruikbaar, met lades, deurtjes of een lage kast. Op zolders in Best.

Rijtjeshuizen met een zolder in Best

Tussen 1965 en 1995 is 43% van de woningen in de gemeente Best gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. In veel rijtjeshuizen uit die jaren is de zolder later een slaapkamer geworden, vaak met een eenvoudig knieschot van plaat en een luikje. Dat zijn de schotten die we het vaakst vervangen.

41% van de woningen hier is een tussenwoning. Bij een tussenwoning loopt het knieschot meestal aan twee kanten over de hele breedte van het huis, dus over 5 tot 6 meter per kant.

12 van de 18 wijken van de gemeente Best. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Kantonnier558100%64%
Dijkstraten75690%54%
Heuveleind1.28793%50%
Naastenbest1.72382%49%
Wilhelminadorp1.69277%49%
Salderes1.43997%49%
Speelheide52498%47%
Hoge Akker87974%46%
De Leeuwerik77872%37%
Heivelden1.49178%36%
Aarlesche Erven40699%29%
Batadorp214100%29%

Woningen van vóór 1994 in Best

62% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1995. In die huizen kijken we bij het inmeten extra naar oude plaatmaterialen achter en in het knieschot.

Het verschil tussen de wijken is groot: in Buitengebied ligt de gemiddelde WOZ-waarde op € 725.000, in Hoge Akker op € 356.000.

Rijtjeshuizen per buurt in Best

Veel hoekwoningen, en dus rijen met een zolder en knieschotten over de hele breedte, staan in Speelheide, Steegsche Velden en Kantonnier.

16 van de 18 buurten in de gemeente Best. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningHoekwoning
SpeelheideSpeelheide52447%28%
Steegsche VeldenSteegsche Velden20725%28%
KantonnierKantonnier55864%27%
DijkstratenDijkstraten75654%26%
De LeeuwerikDe Leeuwerik77837%22%
SalderesSalderes1.43949%21%
NaastenbestNaastenbest1.72349%20%
HeuveleindHeuveleind1.28750%20%
Aarlesche ErvenAarlesche Erven40629%20%
BatadorpBatadorp21429%20%
Hoge AkkerHoge Akker87946%19%
WilhelminadorpWilhelminadorp1.69249%18%
HeiveldenHeivelden1.49136%12%
CentrumCentrum1.0923%1%
BuitengebiedBuitengebied4350%1%
VillawijkVillawijk1150%0%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Best, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken wat er achter het bestaande knieschot zit: isolatie, leidingen, oude platen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Oud schot eruit. We halen het oude knieschot weg, tenzij er twijfel is over asbest: dan eerst onderzoek.
  4. Bouwen. Regelwerk, de kasten of lades en de deurtjes. De naden werken we af, klaar voor de schilder.

Wat knieschotkast in Best kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter

Een knieschot met deurtjes is het goedkoopst; een knieschotkast met lades kost meer door de geleiders en de fronten.

Wat we niet doen

  • Oude platen weghalen waarvan we niet zeker weten of er asbest in zit.
  • De isolatie van het dak weghalen: we bouwen ervoor, met lucht ertussen.

Isoleren met een regeling van Best

De Nadere Subsidieregeling Isolatie en Zonnepanelen (geldend vanaf 28-07-2026, vervalt op 31 december 2027) geeft eigenaar-bewoners van een slecht geïsoleerde grondgebonden woning (label D t/m G of minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen, WOZ tot 484.000 euro, peildatum 1 januari 2022) via een erkend bedrijf 1.500 euro voor één maatregel en 2.250 euro voor twee of meer. Doe-het-zelf is 100% van de materiaalkosten tot 750 euro, met toeslagen voor biobased isolatie en lage inkomens. Bron

Zero-emissiezone

Best staat niet op de lijst van actieve of geplande zero-emissiezones van Op weg naar ZES, dus er geldt hier geen ZE-zone voor bestelbussen. Gemeenten kunnen er nog een besluiten. Bron

Parkeren voor de bus in Best

Parkeren in Best is gratis, behalve in een blauwe zone in een deel van het centrum (Oirschotseweg, Hoofdstraat, Kerkstraat, Dorpsplein en andere straten): maandag tot en met zaterdag van 9.30 tot 18.00 uur maximaal 2 uur met parkeerschijf. De ontheffing voor die zone is bedoeld voor bewoners, geldt alleen voor personenauto's en niet voor bussen of grote voertuigen. Bron

Goed om te weten in Best

Het Warmteprogramma 2024 wijst Hoge Akker, De Leeuwerik, Batadorp-Noord en Oirschotseweg en omgeving aan als bespaarbuurten, waar eerst isolatie en besparing centraal staan voordat er over een alternatief voor gas wordt besloten. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 29,5 km rijden naar Best, ongeveer 34 minuten. Op dezelfde rit werken we in Oirschot, Eindhoven, Boxtel, Veldhoven, Oisterwijk en Veghel.

De gemeente Best telt 18 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Naastenbest (1.723 woningen), Wilhelminadorp (1.692 woningen), Heivelden (1.491 woningen), Salderes (1.439 woningen), Heuveleind (1.287 woningen), Centrum (1.092 woningen), Hoge Akker (879 woningen), De Leeuwerik (778 woningen), Dijkstraten (756 woningen), Kantonnier (558 woningen), Speelheide (524 woningen) en Buitengebied (435 woningen).

We komen in alle 18 buurten van de gemeente. De grootste zijn Naastenbest, Wilhelminadorp, Heivelden, Salderes, Heuveleind, Centrum, Hoge Akker, De Leeuwerik, Dijkstraten, Kantonnier, Speelheide, Buitengebied, Aarlesche Erven, Batadorp, Steegsche Velden en Villawijk.

Vragen over knieschotkast in Best

Hoeveel meter knieschot heeft een rijtjeshuis in Best?

Bij een tussenwoning meestal de hele breedte van het huis aan twee kanten van de zolder. We meten het precies op bij het inmeten.

Kan een knieschotkast in één dag?

Een knieschot met deurtjes aan één kant van de zolder vaak wel. Een knieschotkast met lades over de hele lengte duurt meestal twee dagen.

Komen jullie ook in Oirschot, Eindhoven en Boxtel?

Ja, in de hele gemeente Best.

Werken jullie in alle buurten van Best, ook in Naastenbest en Wilhelminadorp?

Ja, in alle 18 buurten van de gemeente Best, waaronder Naastenbest, Wilhelminadorp, Heivelden, Salderes, Heuveleind, Centrum, Hoge Akker, De Leeuwerik, Dijkstraten en Kantonnier.

Knieschotkast in de buurt van Best

Knieschotkast in Best?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten