Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Knieschotkast in Veldhoven

Wij maken de ruimte achter het knieschot bruikbaar, met lades, deurtjes of een lage kast. Op zolders in Veldhoven en Zandoerle, Oerle en Meerveldhoven.

Rijtjeshuizen met een zolder in Veldhoven

Tussen 1965 en 1995 is 49% van de woningen in de gemeente Veldhoven gebouwd. Dat is meer dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. In veel rijtjeshuizen uit die jaren is de zolder later een slaapkamer geworden, vaak met een eenvoudig knieschot van plaat en een luikje. Dat zijn de schotten die we het vaakst vervangen.

37% van de woningen hier is een tussenwoning. Bij een tussenwoning loopt het knieschot meestal aan twee kanten over de hele breedte van het huis, dus over 5 tot 6 meter per kant.

Alle wijken van de gemeente Veldhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Noordelijk Woongebied5.53686%43%
Veldhoven13.09674%35%
Oerle2.50687%31%

Woningen van vóór 1994 in Veldhoven

70% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1995. In die huizen kijken we bij het inmeten extra naar oude plaatmaterialen achter en in het knieschot.

Het verschil tussen de wijken is groot: in Oerle ligt de gemiddelde WOZ-waarde op € 624.000, in Veldhoven op € 445.000.

Rijtjeshuizen per buurt in Veldhoven

Veel hoekwoningen, en dus rijen met een zolder en knieschotten over de hele breedte, staan in Heikant-West, Verspreide huizen Zittard en De Kelen.

17 van de 17 buurten in de gemeente Veldhoven. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningHoekwoning
Heikant-WestNoordelijk Woongebied1.58554%29%
Verspreide huizen ZittardOerle78545%22%
De KelenNoordelijk Woongebied1.63351%20%
Heikant-OostNoordelijk Woongebied1.06944%18%
't LookVeldhoven1.26442%17%
D'EkkerVeldhoven2.10448%16%
Cobbeek en CentrumVeldhoven2.12836%15%
ZeelstVeldhoven2.35627%14%
ZonderwijkVeldhoven1.58647%14%
OerleOerle1.09925%14%
VeldhovenVeldhoven2.34129%13%
MeerveldhovenVeldhoven1.19922%12%
Verspr.h. Scherpenering en LandsaardOerle47431%9%
De PoldersNoordelijk Woongebied1.24919%8%
Verspreide huizen Groote Aard en VlietOerle970%1%
Verspr.h. ten zuiden van de E3-wegVeldhoven1180%0%
ZandoerleOerle510%0%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Veldhoven en Zandoerle, Oerle en Meerveldhoven, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken wat er achter het bestaande knieschot zit: isolatie, leidingen, oude platen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Oud schot eruit. We halen het oude knieschot weg, tenzij er twijfel is over asbest: dan eerst onderzoek.
  4. Bouwen. Regelwerk, de kasten of lades en de deurtjes. De naden werken we af, klaar voor de schilder.

Wat knieschotkast in Veldhoven kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter

Een knieschot met deurtjes is het goedkoopst; een knieschotkast met lades kost meer door de geleiders en de fronten.

Wat we niet doen

  • Oude platen weghalen waarvan we niet zeker weten of er asbest in zit.
  • De isolatie van het dak weghalen: we bouwen ervoor, met lucht ertussen.

Isoleren met een regeling van Veldhoven

De Subsidieregeling woningisolatie (geldend vanaf 28-02-2026) geeft eigenaar-bewoners van een grondgebonden koopwoning tot maximaal 1.500 euro per woning, voor onder meer vloer- of bodemisolatie. Voorwaarden: WOZ onder 435.000 euro (peiljaar 2022) en energielabel D t/m G of minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen; tranche 1 loopt tot 31-12-2026, de regeling uiterlijk tot 31-12-2030. Bron

Zero-emissiezone

Veldhoven staat niet op de lijst van actieve of geplande zero-emissiezones van Op weg naar ZES, dus er geldt hier geen ZE-zone voor bestelbussen. Gemeenten kunnen er nog een besluiten. Bron

Parkeren voor de bus in Veldhoven

In het Citycentrum parkeer je de eerste twee uur gratis op de terreinen in en om het centrum; daarna kost het 1,30 euro per uur bij Repel, Bree en parkeergarage Geer, en op Lei, Braak, Meent en Meiveld geldt een blauwe zone van maximaal 2 uur. Betaald parkeren en blauwe zone gelden maandag tot en met zaterdag (vrijdag tot 21.00 uur); in een groot deel van Veldhoven is parkeren gratis. Bron

Goed om te weten in Veldhoven

De woningen in 't Look, de eerste wijk van de gemeentelijke aardgasvrij-aanpak, zijn volgens de gemeente voornamelijk rond 1970 gebouwd. Daar zet de gemeente in op isolatie en een subsidie tot 1.500 euro. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 38,5 km rijden naar Veldhoven, ongeveer 42 minuten. Op dezelfde rit werken we in Eindhoven, Best, Oirschot, Oisterwijk, Hilvarenbeek en Boxtel.

De gemeente Veldhoven telt 3 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Veldhoven (13.096 woningen), Noordelijk Woongebied (5.536 woningen) en Oerle (2.506 woningen). Behalve in Veldhoven zelf werken we ook in Zandoerle, Oerle en Meerveldhoven.

We komen in alle 17 buurten van de gemeente. De grootste zijn Zeelst, Veldhoven, Cobbeek en Centrum, D'Ekker, De Kelen, Zonderwijk, Heikant-West, 't Look, De Polders, Meerveldhoven, Oerle, Heikant-Oost, Verspreide huizen Zittard, Verspr.h. Scherpenering en Landsaard, Verspr.h. ten zuiden van de E3-weg en Verspreide huizen Groote Aard en Vliet.

  • Veldhoven: Zeelst, Veldhoven, Cobbeek en Centrum, D'Ekker, Zonderwijk, 't Look, Meerveldhoven en Verspr.h. ten zuiden van de E3-weg
  • Noordelijk Woongebied: De Kelen, Heikant-West, De Polders en Heikant-Oost
  • Oerle: Oerle, Verspreide huizen Zittard, Verspr.h. Scherpenering en Landsaard, Verspreide huizen Groote Aard en Vliet en Zandoerle

Vragen over knieschotkast in Veldhoven

Hoeveel meter knieschot heeft een rijtjeshuis in Veldhoven?

Bij een tussenwoning meestal de hele breedte van het huis aan twee kanten van de zolder. We meten het precies op bij het inmeten.

Kan een knieschotkast in één dag?

Een knieschot met deurtjes aan één kant van de zolder vaak wel. Een knieschotkast met lades over de hele lengte duurt meestal twee dagen.

Komen jullie ook in Zandoerle, Oerle en Meerveldhoven?

Ja, in de hele gemeente Veldhoven.

Werken jullie in alle buurten van Veldhoven, ook in Zeelst en Veldhoven?

Ja, in alle 17 buurten van de gemeente Veldhoven, waaronder Zeelst, Veldhoven, Cobbeek en Centrum, D'Ekker, De Kelen, Zonderwijk, Heikant-West, 't Look, De Polders en Meerveldhoven.

Knieschotkast in de buurt van Veldhoven

Knieschotkast in Veldhoven?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten