Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Boekenkast op maat in Drunen

Een boekenkast of kastenwand van wand tot wand, met planken die niet doorbuigen. In Drunen en Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

Woningen en waarde in Drunen

De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Heusden is € 442.000. Dat is meer dan het gemiddelde van 409.000 euro in de 25 plaatsen waar we het meest werken. 19% van de woningen is vrijstaand en 12% twee-onder-een-kap. In die huizen is vaak een werkkamer of een lange wand in de woonkamer, waar een kastenwand de plek is voor boeken en een bureau.

10 van de 11 wijken van de gemeente Heusden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenVrijstaandWOZ gem.
Hedikthuizen10883%€ 614.000
Heesbeen6484%€ 602.000
Herpt31660%€ 567.000
Haarsteeg97451%€ 562.000
Nieuwkuijk92340%€ 508.000
Elshout73352%€ 507.000
Vlijmen6.95616%€ 441.000
Drunen8.04013%€ 425.000
Heusden7754%€ 413.000
Oudheusden1.1357%€ 322.000

Oudere huizen in Drunen

7% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1945. Oudere huizen zijn hier in de minderheid; in jongere huizen zijn de muren rechter, wat het inbouwen sneller maakt.

28% is van 1995 of later. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 29% in de 25 plaatsen waar we het meest werken.

Buurten met de hoogste WOZ-waarde in Drunen

De hoogste gemiddelde WOZ-waarde heeft Hedikhuizen, Heesbeen en Herpt. Daar staan vaker ruime huizen met een werkkamer of een lange wand voor een kastenwand.

16 van de 17 buurten in de gemeente Heusden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenWOZ gem.Vrijstaand
HedikhuizenHedikthuizen108€ 614.00083%
HeesbeenHeesbeen64€ 602.00084%
HerptHerpt316€ 567.00060%
HaarsteegHaarsteeg974€ 562.00051%
NieuwkuijkNieuwkuijk923€ 508.00040%
ElshoutElshout733€ 507.00052%
VijfhoevenVlijmen2.895€ 475.00018%
Braken-OostDrunen1.335€ 461.00020%
Vlijmen-DorpVlijmen2.033€ 452.00020%
Centrum DrunenDrunen405€ 441.0006%
Venne-WestDrunen2.432€ 431.00012%
Venne-OostDrunen2.585€ 422.00013%
HeusdenHeusden775€ 413.0004%
VliedbergVlijmen2.028€ 384.0008%
Braken-WestDrunen1.283€ 376.0009%
OudheusdenOudheusden1.135€ 322.0007%

Twee-onder-een-kap per buurt in Drunen

De meeste twee-onder-een-kapwoningen staan in Haarsteeg, Braken-Oost en Nieuwkuijk. Daar is de woonkamer vaak breed genoeg voor een kastenwand met een bureau.

15 van de 17 buurten in de gemeente Heusden. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTwee-onder-een-kapKoop
HaarsteegHaarsteeg97427%86%
Braken-OostDrunen1.33518%79%
NieuwkuijkNieuwkuijk92318%79%
HerptHerpt31618%92%
Braken-WestDrunen1.28315%67%
ElshoutElshout73315%80%
Vlijmen-DorpVlijmen2.03314%68%
HedikhuizenHedikthuizen10812%84%
VijfhoevenVlijmen2.89511%73%
VliedbergVlijmen2.02810%54%
Venne-OostDrunen2.5859%62%
HeusdenHeusden7759%48%
HeesbeenHeesbeen649%83%
Venne-WestDrunen2.4326%69%
OudheusdenOudheusden1.1355%58%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Drunen en Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken hoe de muur is opgebouwd, zodat we de kast goed kunnen bevestigen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Zagen en kanten. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten. Reken op 1 tot 2 weken levertijd.
  4. Inbouwen. We zetten de kast waterpas, bevestigen hem aan de muur en werken de aansluiting op plafond en vloer af.

Wat boekenkast op maat in Drunen kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Boekenkast of open kastenwand€ 700 per strekkende meter
Inbouwkast tot het plafond, draaideuren, wit€ 950 per strekkende meter

Open vakken zijn de vanafprijs; dichte kasten onder, een bureau of een brug over een deur komen erbij.

Wat we niet doen

  • Een hoge kast los tegen de muur zetten.
  • Planken met een te grote overspanning maken omdat het er strakker uitziet.

Zero-emissiezone

Heusden (Drunen, Vlijmen, Heusden) staat niet op de lijst met zero-emissiezones op opwegnaarzes.nl (28 gemeenten en locaties met een ingangsdatum), dus er is geen zone aangekondigd. Op dezelfde lijst staan wel Tilburg (1-1-2025) en 's-Hertogenbosch (1-3-2025). Bron

Parkeren voor de bus in Drunen

In het centrum van Drunen geldt een blauwe zone met maximaal 2 uur parkeren (ma t/m do en za 9.00 tot 18.00 uur, vr 9.00 tot 20.00 uur), in het centrum van Vlijmen ook maximaal 2 uur (ma t/m za 10.00 tot 18.00 uur). Op de Vismarkt in Heusden zijn twee plekken voor maximaal 30 minuten. Volgens de pagina wordt geen ontheffing voor de blauwe zone verstrekt. Bron

Goed om te weten in Drunen

In Heusden bestaat een beschermd stadsgezicht vesting Heusden. De Commissie Ruimtelijke Kwaliteit adviseert de gemeente daarover en over de monumentenzorg bij aanvragen voor een omgevingsvergunning voor bouwen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 26,8 km rijden naar Drunen, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Waalwijk, Kaatsheuvel, Vught, Den Bosch, Tilburg en Oisterwijk.

De gemeente Heusden telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Drunen (8.040 woningen), Vlijmen (6.956 woningen), Oudheusden (1.135 woningen), Haarsteeg (974 woningen), Nieuwkuijk (923 woningen), Heusden (775 woningen), Elshout (733 woningen), Herpt (316 woningen) en Hedikthuizen (108 woningen). Behalve in Drunen zelf werken we ook in Vlijmen, Heusden, Nieuwkuijk, Elshout en Haarsteeg.

We komen in alle 17 buurten van de gemeente. De grootste zijn Vijfhoeven, Venne-Oost, Venne-West, Vlijmen-Dorp, Vliedberg, Braken-Oost, Braken-West, Oudheusden, Haarsteeg, Nieuwkuijk, Heusden, Elshout, Centrum Drunen, Herpt, Hedikhuizen en Heesbeen.

  • Drunen: Venne-Oost, Venne-West, Braken-Oost, Braken-West en Centrum Drunen
  • Vlijmen: Vijfhoeven, Vlijmen-Dorp en Vliedberg

Vragen over boekenkast op maat in Drunen

Kan een kastenwand om een deur heen?

Ja. Boven de deur komt dan een brug met vakken, en de kast loopt aan beide kanten door.

Werken jullie ook in monumenten in Drunen?

Een kast binnen in een woning raakt meestal niets aan het monument. Is je huis een rijksmonument, overleg dan vooraf met de gemeente of er iets aan de binnenkant beschermd is.

Komen jullie ook in Vlijmen, Heusden en Nieuwkuijk?

Ja, in de hele gemeente Heusden.

Werken jullie in alle buurten van Drunen, ook in Vijfhoeven en Venne-Oost?

Ja, in alle 17 buurten van de gemeente Heusden, waaronder Vijfhoeven, Venne-Oost, Venne-West, Vlijmen-Dorp, Vliedberg, Braken-Oost, Braken-West, Oudheusden, Haarsteeg en Nieuwkuijk.

Boekenkast op maat in de buurt van Drunen

Boekenkast op maat in Drunen?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten