Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Boekenkast op maat in Waalwijk

Een boekenkast of kastenwand van wand tot wand, met planken die niet doorbuigen. In Waalwijk en Sprang-Capelle en Waspik.

Woningen en waarde in Waalwijk

De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Waalwijk is € 377.000. Dat is minder dan het gemiddelde van 409.000 euro in de 25 plaatsen waar we het meest werken. 16% van de woningen is vrijstaand en 11% twee-onder-een-kap. In die huizen is vaak een werkkamer of een lange wand in de woonkamer, waar een kastenwand de plek is voor boeken en een bureau.

Alle wijken van de gemeente Waalwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenVrijstaandWOZ gem.
Waspik2.29936%€ 426.000
Sprang-Capelle6.14125%€ 412.000
Waalwijk14.3439%€ 355.000

Oudere huizen in Waalwijk

11% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1945. Oudere huizen zijn hier in de minderheid; in jongere huizen zijn de muren rechter, wat het inbouwen sneller maakt.

28% is van 1995 of later. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 29% in de 25 plaatsen waar we het meest werken.

Buurten met de hoogste WOZ-waarde in Waalwijk

De hoogste gemiddelde WOZ-waarde heeft Meerdijk, Capelle / Nieuwe Vaart en Sprang. Daar staan vaker ruime huizen met een werkkamer of een lange wand voor een kastenwand.

15 van de 23 buurten in de gemeente Waalwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenWOZ gem.Vrijstaand
MeerdijkWaalwijk1.286€ 589.00031%
Capelle / Nieuwe VaartSprang-Capelle1.253€ 439.00062%
SprangSprang-Capelle1.223€ 435.00033%
Waspik bovenWaspik542€ 435.00040%
Landgoed DriessenSprang-Capelle1.850€ 427.0005%
Waspik benedenWaspik1.718€ 421.00035%
BesoyenWaalwijk1.866€ 363.00011%
VrijhoeveSprang-Capelle1.807€ 361.00015%
CentrumWaalwijk2.723€ 347.0006%
ZanddonkWaalwijk2.075€ 336.0003%
De HoefWaalwijk946€ 332.0005%
BaardwijkWaalwijk1.020€ 329.00015%
AntoniusparochieWaalwijk1.154€ 327.0006%
BloemenoordWaalwijk1.394€ 306.0003%
LaageindeWaalwijk1.690€ 283.0001%

Twee-onder-een-kap per buurt in Waalwijk

De meeste twee-onder-een-kapwoningen staan in Waspik boven, Waspik beneden en Sprang. Daar is de woonkamer vaak breed genoeg voor een kastenwand met een bureau.

15 van de 23 buurten in de gemeente Waalwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTwee-onder-een-kapKoop
Waspik bovenWaspik54229%72%
Waspik benedenWaspik1.71825%68%
SprangSprang-Capelle1.22324%71%
MeerdijkWaalwijk1.28622%85%
BaardwijkWaalwijk1.02015%53%
BesoyenWaalwijk1.86613%61%
Capelle / Nieuwe VaartSprang-Capelle1.25312%74%
VrijhoeveSprang-Capelle1.80711%55%
AntoniusparochieWaalwijk1.1549%68%
Landgoed DriessenSprang-Capelle1.8507%65%
CentrumWaalwijk2.7236%47%
ZanddonkWaalwijk2.0754%58%
BloemenoordWaalwijk1.3944%67%
LaageindeWaalwijk1.6902%43%
De HoefWaalwijk9462%57%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Waalwijk en Sprang-Capelle en Waspik, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken hoe de muur is opgebouwd, zodat we de kast goed kunnen bevestigen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Zagen en kanten. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten. Reken op 1 tot 2 weken levertijd.
  4. Inbouwen. We zetten de kast waterpas, bevestigen hem aan de muur en werken de aansluiting op plafond en vloer af.

Wat boekenkast op maat in Waalwijk kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Boekenkast of open kastenwand€ 700 per strekkende meter
Inbouwkast tot het plafond, draaideuren, wit€ 950 per strekkende meter

Open vakken zijn de vanafprijs; dichte kasten onder, een bureau of een brug over een deur komen erbij.

Wat we niet doen

  • Een hoge kast los tegen de muur zetten.
  • Planken met een te grote overspanning maken omdat het er strakker uitziet.

Zero-emissiezone

Waalwijk staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Waalwijk

In het centrum van Waalwijk geldt betaald parkeren op maandag t/m zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur, en op vrijdagavond (koopavond) tot 21.00 uur. Bewoners, bedrijven en hun werknemers in het gebied net buiten de betaalde zone die geen eigen parkeergelegenheid hebben, kunnen in aanmerking komen voor een parkeervergunning. Bron

Goed om te weten in Waalwijk

De gemeente richt de intensieve isolatieaanpak op buurten met veel woningen uit de jaren 60, 70 en 80. Bijna 30 procent van de woningen (6000) heeft energielabel B en de overige 15.000 woningen moeten nog beter geïsoleerd worden. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 19 km rijden naar Waalwijk, ongeveer 23 minuten. Op dezelfde rit werken we in Kaatsheuvel, Drunen, Dongen, Raamsdonksveer, Tilburg en Vught.

De gemeente Waalwijk telt 3 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Waalwijk (14.343 woningen), Sprang-Capelle (6.141 woningen) en Waspik (2.299 woningen). Behalve in Waalwijk zelf werken we ook in Sprang-Capelle en Waspik.

We komen in alle 23 buurten van de gemeente. De grootste zijn Centrum, Zanddonk, Besoyen, Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Waspik beneden, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk, Capelle / Nieuwe Vaart, Sprang, Antoniusparochie, Baardwijk, De Hoef, Waspik boven en Eikendonk.

  • Waalwijk: Centrum, Zanddonk, Besoyen, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk, Antoniusparochie, Baardwijk, De Hoef, Eikendonk, Industrieterrein Zanddonk, Buitengebied Waalwijk Noord, Industrieterrein Haven en Recreatieoord
  • Sprang-Capelle: Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Capelle / Nieuwe Vaart, Sprang en Buitengebied Capelle
  • Waspik: Waspik beneden, Waspik boven, Industrieterrein Waspik en Buitengebied Waspik

Vragen over boekenkast op maat in Waalwijk

Kan een kastenwand om een deur heen?

Ja. Boven de deur komt dan een brug met vakken, en de kast loopt aan beide kanten door.

Werken jullie ook in monumenten in Waalwijk?

Een kast binnen in een woning raakt meestal niets aan het monument. Is je huis een rijksmonument, overleg dan vooraf met de gemeente of er iets aan de binnenkant beschermd is.

Komen jullie ook in Sprang-Capelle en Waspik?

Ja, in de hele gemeente Waalwijk.

Werken jullie in alle buurten van Waalwijk, ook in Centrum en Zanddonk?

Ja, in alle 23 buurten van de gemeente Waalwijk, waaronder Centrum, Zanddonk, Besoyen, Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Waspik beneden, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk en Capelle / Nieuwe Vaart.

Boekenkast op maat in de buurt van Waalwijk

Boekenkast op maat in Waalwijk?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten