Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Baarle-Nassau

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Baarle-Nassau en Castelre en Ulicoten.

Zolders per bouwjaar in Baarle-Nassau

Vóór 1975 is 47% van de woningen in de gemeente Baarle-Nassau gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Baarle-Nassau op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1965 tot 197520%
1995 tot 201516%
vóór 194515%
vanaf 201513%
1945 tot 196512%
1985 tot 199512%
1975 tot 198511%

Eigenaren en huurders in Baarle-Nassau

70% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Ulicoten is 81% van de woningen een koopwoning, in Baarle-Nassau 67%.

Alle wijken van de gemeente Baarle-Nassau. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Castelré6586%91%
Ulicoten49581%95%
Baarle-Nassau2.52667%83%

Koopwoningen per buurt in Baarle-Nassau

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Buitengebied Ulicoten, Castelré en Loveren. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

8 van de 10 buurten in de gemeente Baarle-Nassau. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
Buitengebied UlicotenUlicoten22387%96%
CastelréCastelré6586%91%
LoverenBaarle-Nassau6082%92%
Buitengebied Baarle-NassauBaarle-Nassau59478%91%
Kern UlicotenUlicoten27276%94%
HoogbraakBaarle-Nassau58472%94%
Dorp NoordBaarle-Nassau58866%96%
Centrumgebied Baarle-NassauBaarle-Nassau64448%50%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Baarle-Nassau en Castelre en Ulicoten, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Baarle-Nassau kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Baarle-Nassau

De Subsidieregeling Lokale Aanpak Isolatie 2026-2028 geeft eigenaar-bewoners van een woning van vóór 1993 met minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen en WOZ onder 477.000 euro maximaal 100% van de kosten tot 1.500 euro per woning, plus maximaal 500 euro voor biobased materiaal. Aanvragen kan tot en met 30 juni 2028, uitsluitend via het Duurzaam Bouwloket, binnen een plafond van 362.114 euro. Bron

Zero-emissiezone

Baarle-Nassau staat niet op de lijst van actieve of geplande zero-emissiezones van Op weg naar ZES, dus er geldt hier geen ZE-zone voor bestelbussen. Gemeenten kunnen er nog een besluiten. Bron

Parkeren voor de bus in Baarle-Nassau

In het centrum van Baarle-Nassau ligt een parkeerverbodszone die aansluit op de blauwe zone: daar mag alleen in parkeervakken worden geparkeerd. De gemeente plaatst extra borden (onder meer Burgemeester de Grauwstraat, Kerkstraat en Limfalaan) en zegt dat er binnen 150 meter voldoende alternatieve parkeerplaatsen zijn. Bron

Goed om te weten in Baarle-Nassau

Baarle-Nassau is verweven met het Belgische Baarle-Hertog: een deel van de huizen in het dorp ligt in Belgische enclaves. Voor werk op een Belgisch adres gelden Belgische regels; vraag het ons vooraf, dan kijken we of we kunnen komen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 28,2 km rijden naar Baarle-Nassau, ongeveer 29 minuten. Op dezelfde rit werken we in Alphen-Chaam, Goirle, Hilvarenbeek, Tilburg, Rijen en Breda.

De gemeente Baarle-Nassau telt 3 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Baarle-Nassau (2.526 woningen) en Ulicoten (495 woningen). Behalve in Baarle-Nassau zelf werken we ook in Castelre en Ulicoten.

We komen in alle 10 buurten van de gemeente. De grootste zijn Centrumgebied Baarle-Nassau, Buitengebied Baarle-Nassau, Dorp Noord, Hoogbraak, Kern Ulicoten, Buitengebied Ulicoten, Castelré, Loveren, Goordonk en Bedrijventerrein De Geer.

  • Baarle-Nassau: Centrumgebied Baarle-Nassau, Buitengebied Baarle-Nassau, Dorp Noord, Hoogbraak, Loveren, Goordonk en Bedrijventerrein De Geer
  • Ulicoten: Kern Ulicoten en Buitengebied Ulicoten

Vragen over zolder afwerken in Baarle-Nassau

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Baarle-Nassau?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Castelre en Ulicoten?

Ja, in de hele gemeente Baarle-Nassau.

Werken jullie in alle buurten van Baarle-Nassau, ook in Centrumgebied Baarle-Nassau en Buitengebied Baarle-Nassau?

Ja, in alle 10 buurten van de gemeente Baarle-Nassau, waaronder Centrumgebied Baarle-Nassau, Buitengebied Baarle-Nassau, Dorp Noord, Hoogbraak, Kern Ulicoten, Buitengebied Ulicoten, Castelré, Loveren, Goordonk en Bedrijventerrein De Geer.

Zolder afwerken in de buurt van Baarle-Nassau

Zolder afwerken in Baarle-Nassau?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten