Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Breda

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Breda en Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Zolders per bouwjaar in Breda

Vóór 1975 is 47% van de woningen in de gemeente Breda gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Breda op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1995 tot 201520%
vóór 194516%
1965 tot 197516%
1945 tot 196515%
1975 tot 198513%
1985 tot 199513%
vanaf 20158%

Eigenaren en huurders in Breda

55% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Prinsenbeek is 79% van de woningen een koopwoning, in Breda centrum 26%.

Alle wijken van de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Prinsenbeek5.28179%88%
Teteringen3.68077%85%
Ulvenhout2.16876%83%
Bavel3.44275%88%
Breda zuid3.93470%52%
Breda zuid-oost9.17669%64%
Breda noord-west11.05266%79%
Breda oost11.64854%55%
Breda west16.08547%59%
Breda noord12.14540%52%
Breda centrum9.59026%11%

Koopwoningen per buurt in Breda

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Buitengebied Bavel, Buitengebied Prinsenbeek en Heilaar. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

25 van de 56 buurten in de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
Buitengebied BavelBavel19395%92%
Buitengebied PrinsenbeekPrinsenbeek31894%97%
HeilaarBreda west21592%98%
MastbosBreda zuid-oost27687%63%
KroetenBreda noord-west92484%75%
LiesbosBreda west29984%86%
Buitengebied TeteringenTeteringen5383%100%
Effen-RithBreda west36482%85%
Buitengebied UlvenhoutUlvenhout9882%83%
HagebeemdBreda noord-west8581%91%
KrogtenBreda noord7481%86%
Blauwe KeiBreda zuid-oost1.71480%81%
PrinsenbeekPrinsenbeek4.96378%88%
GinnekenBreda zuid-oost2.51478%71%
Nieuw WolfslaarBavel90778%85%
TeteringenTeteringen3.58776%85%
UlvenhoutUlvenhout2.07076%83%
BoeimeerBreda zuid2.70974%54%
BavelBavel2.34273%89%
SportparkBreda oost1.61373%54%
KievitsloopBreda noord-west1.77472%85%
WesterparkBreda west1.45172%73%
GageldonkBreda noord-west2.07271%76%
ZandbergBreda oost2.22370%68%
OverakkerBreda zuid-oost1.64866%52%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Breda en Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Breda kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Breda

Breda geeft subsidie voor woningisolatie: maximaal 1.000 euro bij zelf isoleren, 1.250 euro voor een woning die door een bedrijf wordt geïsoleerd, plus maximaal 500 euro extra bij biobased materiaal. Voorwaarden zijn onder meer eigen bewoning, bouwjaar voor 1993 en label D t/m G of 2 slecht geïsoleerde bouwdelen; aanvragen kan tot november 2028. Bron

Lening van de gemeente Breda

Met de Toekomstbestendig wonen regeling leen je minimaal 2.500 en maximaal 60.000 euro, waarvan maximaal 30.000 euro voor energiemaatregelen zoals isolatie. De rente is 1,6% bij 10 jaar en 1,8% bij 20 jaar; de lening loopt via SVn met een bouwdepot. Bron

Zero-emissiezone

Breda heeft nu een milieuzone binnen de singels, maar die geldt alleen voor diesel vrachtauto's tot en met emissieklasse 5; bestelwagens en personenauto's mogen er gewoon in. Vanaf 1 januari 2029 voert Breda een zero-emissiezone in voor vracht- en bestelvoertuigen. Bron

Parkeren voor de bus in Breda

Breda heeft een tijdelijke parkeervergunning voor bedrijven met KvK-inschrijving en een opdracht met adres, duur en werk, voor maximaal een maand per keer en drie keer per jaar. In de Singelzone kost die ongeveer 29,40 euro per maand (maandag tot en met vrijdag) en in de Centrumzone ongeveer 58,95 euro; voor het Stadshart is hij niet te krijgen. Wie het hele jaar in de stad werkt, kan een Zwerfvergunning Zakelijk nemen voor 1200 euro per jaar, en beide vraag je aan via het P-loket. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout, Rijen, Made, Dongen en Raamsdonksveer.

De gemeente Breda telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Breda west (16.085 woningen), Breda noord (12.145 woningen), Breda oost (11.648 woningen), Breda noord-west (11.052 woningen), Breda centrum (9.590 woningen), Breda zuid-oost (9.176 woningen), Prinsenbeek (5.281 woningen), Breda zuid (3.934 woningen), Teteringen (3.680 woningen), Bavel (3.442 woningen) en Ulvenhout (2.168 woningen). Behalve in Breda zelf werken we ook in Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

We komen in alle 56 buurten van de gemeente. De grootste zijn Brabantpark, Prinsenbeek, Heuvel, Tuinzigt, Princenhage, Teteringen, Ypelaar, Boeimeer, Ginneken, Heusdenhout, Doornbos-Linie, Bavel, Schorsmolen, Biesdonk, Zandberg en Chassé.

  • Breda west: Heuvel, Tuinzigt, Princenhage, Westerpark, Haagpoort, Effen-Rith, Steenakker, Liesbos, Heilaar en Hazeldonk
  • Breda noord: Doornbos-Linie, Biesdonk, Belcrum, Wisselaar, Geeren-zuid, Geeren-noord, Waterdonken en Krogten
  • Breda oost: Brabantpark, Heusdenhout, Zandberg, Sportpark, Moleneind-oost en Hoogeind
  • Breda noord-west: Gageldonk, Heksenwiel, Kievitsloop, Kesteren, Overkroeten, Muizenberg, Kroeten, Hagebeemd en Emer
  • Breda centrum: Schorsmolen, Chassé, City, Station, Valkenberg en Fellenoord
  • Breda zuid-oost: Ypelaar, Ginneken, Blauwe Kei, Overakker en Mastbos
  • Prinsenbeek: Prinsenbeek en Buitengebied Prinsenbeek
  • Breda zuid: Boeimeer en Ruitersbos
  • Teteringen: Teteringen, Buitengebied Teteringen en Vuchtpolder
  • Bavel: Bavel, Nieuw Wolfslaar en Buitengebied Bavel

Vragen over zolder afwerken in Breda

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Breda?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Prinsenbeek, Teteringen en Ulvenhout?

Ja, in de hele gemeente Breda.

Werken jullie in alle buurten van Breda, ook in Brabantpark en Prinsenbeek?

Ja, in alle 56 buurten van de gemeente Breda, waaronder Brabantpark, Prinsenbeek, Heuvel, Tuinzigt, Princenhage, Teteringen, Ypelaar, Boeimeer, Ginneken en Heusdenhout.

Zolder afwerken in de buurt van Breda

Zolder afwerken in Breda?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten