Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Inbouwkast op maat in Breda

Wij meten in, tekenen de indeling en bouwen de kast in, van muur tot muur. In Breda en Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Hoeveel ruimte een huis in Breda heeft

Volgens het CBS is een eengezinswoning in de gemeente Breda gemiddeld 142 m² en een appartement 80 m². De kleinste eengezinswoningen zijn hier die gebouwd 1945 tot 1965: gemiddeld 124 m². In een kleiner huis levert een kast die tot het plafond doorloopt de meeste bergruimte op, want de ruimte boven een losse kast blijft anders leeg.

Woningen in de gemeente Breda op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
1995 tot 201520%165 m²
vóór 194516%153 m²
1965 tot 197516%139 m²
1945 tot 196515%124 m²
1975 tot 198513%135 m²
1985 tot 199513%128 m²
vanaf 20158%164 m²

Wijken in Breda

De WOZ-waarde loopt per wijk uiteen: gemiddeld € 631.000 in Ulvenhout tegen € 313.000 in Breda noord. In beide bouwen we dezelfde kast, de keuze voor deuren en decor maakt het verschil in prijs.

Alle wijken van de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsWOZ gem.
Breda west16.08559%€ 372.000
Breda noord12.14552%€ 313.000
Breda oost11.64855%€ 424.000
Breda noord-west11.05279%€ 363.000
Breda centrum9.59011%€ 324.000
Breda zuid-oost9.17664%€ 509.000
Prinsenbeek5.28188%€ 514.000
Breda zuid3.93452%€ 551.000
Teteringen3.68085%€ 572.000
Bavel3.44288%€ 602.000
Ulvenhout2.16883%€ 631.000

Buurten met veel appartementen in Breda

De meeste appartementen staan in Schorsmolen, City en Valkenberg. In een appartement is geen zolder, dus moet de bergruimte uit kasten in de kamers komen: daar loont een inbouwkast tot het plafond.

25 van de 56 buurten in de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenAppartementWOZ gem.
SchorsmolenBreda centrum2.31399%€ 263.000
CityBreda centrum1.60393%€ 336.000
ValkenbergBreda centrum1.23391%€ 339.000
ChasséBreda centrum2.18189%€ 375.000
StationBreda centrum1.31487%€ 353.000
SteenakkerBreda west32969%€ 366.000
FellenoordBreda centrum94659%€ 280.000
Geeren-zuidBreda noord1.78758%€ 260.000
Geeren-noordBreda noord1.21357%€ 265.000
BrabantparkBreda oost5.33454%€ 341.000
HeuvelBreda west4.19854%€ 328.000
RuitersbosBreda zuid1.22554%€ 732.000
Doornbos-LinieBreda noord2.35352%€ 329.000
TuinzigtBreda west4.11750%€ 280.000
BiesdonkBreda noord2.26250%€ 263.000
OverakkerBreda zuid-oost1.64848%€ 479.000
YpelaarBreda zuid-oost3.02446%€ 385.000
BoeimeerBreda zuid2.70946%€ 470.000
BelcrumBreda noord1.99046%€ 415.000
SportparkBreda oost1.61346%€ 517.000
WaterdonkenBreda noord59039%€ 441.000
HeusdenhoutBreda oost2.44038%€ 367.000
MastbosBreda zuid-oost27637%€ 911.000
WisselaarBreda noord1.87633%€ 277.000
ZandbergBreda oost2.22332%€ 618.000

Rijtjeshuizen in Breda

In Kievitsloop, Kesteren en Kroeten staan naar verhouding de meeste tussenwoningen. Daar zit vaak een nis naast de schoorsteen of een trapkast die we kunnen benutten.

15 van de 56 buurten in de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningEengezins
KievitsloopBreda noord-west1.77458%85%
KesterenBreda noord-west1.66858%80%
KroetenBreda noord-west92458%75%
MuizenbergBreda noord-west1.24055%84%
WisselaarBreda noord1.87654%67%
HaagpoortBreda west1.03954%71%
Blauwe KeiBreda zuid-oost1.71453%81%
WesterparkBreda west1.45152%73%
GageldonkBreda noord-west2.07250%76%
OverkroetenBreda noord-west1.30249%86%
Nieuw WolfslaarBavel90746%85%
ZandbergBreda oost2.22345%68%
WaterdonkenBreda noord59045%61%
BelcrumBreda noord1.99043%54%
YpelaarBreda zuid-oost3.02442%54%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Breda en Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. Ook kijken we waar stopcontacten, plinten en leidingen zitten.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Zagen en kanten. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten. Reken op 1 tot 2 weken levertijd.
  4. Inbouwen. We zetten de kast waterpas, werken de kieren tegen muur en plafond weg met passtukken en hangen de deuren af.

Wat inbouwkast op maat in Breda kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Inbouwkast tot het plafond, draaideuren, wit€ 950 per strekkende meter
Schuifdeurkast tot het plafond€ 1.050 per strekkende meter

Waarom de ene inbouwkast meer kost dan de andere: schuifdeuren, lades en houtdecor zijn duurder dan draaideuren, legplanken en wit; een scheef plafond vraagt meer passtukken.

Wat we niet doen

  • Elektra aanleggen voor verlichting in de kast: dat laten we doen door een erkend installateur.
  • Schilderen van gegrond MDF. Dat kan een schilder doen, of je doet het zelf.

Parkeren voor de bus in Breda

Breda heeft een tijdelijke parkeervergunning voor bedrijven met KvK-inschrijving en een opdracht met adres, duur en werk, voor maximaal een maand per keer en drie keer per jaar. In de Singelzone kost die ongeveer 29,40 euro per maand (maandag tot en met vrijdag) en in de Centrumzone ongeveer 58,95 euro; voor het Stadshart is hij niet te krijgen. Wie het hele jaar in de stad werkt, kan een Zwerfvergunning Zakelijk nemen voor 1200 euro per jaar, en beide vraag je aan via het P-loket. Bron

Zero-emissiezone

Breda heeft nu een milieuzone binnen de singels, maar die geldt alleen voor diesel vrachtauto's tot en met emissieklasse 5; bestelwagens en personenauto's mogen er gewoon in. Vanaf 1 januari 2029 voert Breda een zero-emissiezone in voor vracht- en bestelvoertuigen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout, Rijen, Made, Dongen en Raamsdonksveer.

De gemeente Breda telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Breda west (16.085 woningen), Breda noord (12.145 woningen), Breda oost (11.648 woningen), Breda noord-west (11.052 woningen), Breda centrum (9.590 woningen), Breda zuid-oost (9.176 woningen), Prinsenbeek (5.281 woningen), Breda zuid (3.934 woningen), Teteringen (3.680 woningen), Bavel (3.442 woningen) en Ulvenhout (2.168 woningen). Behalve in Breda zelf werken we ook in Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

We komen in alle 56 buurten van de gemeente. De grootste zijn Brabantpark, Prinsenbeek, Heuvel, Tuinzigt, Princenhage, Teteringen, Ypelaar, Boeimeer, Ginneken, Heusdenhout, Doornbos-Linie, Bavel, Schorsmolen, Biesdonk, Zandberg en Chassé.

  • Breda west: Heuvel, Tuinzigt, Princenhage, Westerpark, Haagpoort, Effen-Rith, Steenakker, Liesbos, Heilaar en Hazeldonk
  • Breda noord: Doornbos-Linie, Biesdonk, Belcrum, Wisselaar, Geeren-zuid, Geeren-noord, Waterdonken en Krogten
  • Breda oost: Brabantpark, Heusdenhout, Zandberg, Sportpark, Moleneind-oost en Hoogeind
  • Breda noord-west: Gageldonk, Heksenwiel, Kievitsloop, Kesteren, Overkroeten, Muizenberg, Kroeten, Hagebeemd en Emer
  • Breda centrum: Schorsmolen, Chassé, City, Station, Valkenberg en Fellenoord
  • Breda zuid-oost: Ypelaar, Ginneken, Blauwe Kei, Overakker en Mastbos
  • Prinsenbeek: Prinsenbeek en Buitengebied Prinsenbeek
  • Breda zuid: Boeimeer en Ruitersbos
  • Teteringen: Teteringen, Buitengebied Teteringen en Vuchtpolder
  • Bavel: Bavel, Nieuw Wolfslaar en Buitengebied Bavel

Vragen over inbouwkast op maat in Breda

Hoe snel kunnen jullie in Breda komen inmeten?

Meestal binnen twee werkdagen nemen we contact op voor een afspraak. Vanaf Tilburg is het ongeveer 31 minuten rijden.

Kan de kast tot aan een schuin plafond doorlopen?

Ja. We meten de helling op en zagen de bovenkant mee, zodat de kast netjes aansluit.

Komen jullie ook in Prinsenbeek, Teteringen en Ulvenhout?

Ja, in de hele gemeente Breda.

Werken jullie in alle buurten van Breda, ook in Brabantpark en Prinsenbeek?

Ja, in alle 56 buurten van de gemeente Breda, waaronder Brabantpark, Prinsenbeek, Heuvel, Tuinzigt, Princenhage, Teteringen, Ypelaar, Boeimeer, Ginneken en Heusdenhout.

Inbouwkast op maat in de buurt van Breda

Inbouwkast op maat in Breda?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten