Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Inbouwkast op maat in Tilburg

Wij meten in, tekenen de indeling en bouwen de kast in, van muur tot muur. In Tilburg en Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

Hoeveel ruimte een huis in Tilburg heeft

Volgens het CBS is een eengezinswoning in de gemeente Tilburg gemiddeld 133 m² en een appartement 73 m². De kleinste eengezinswoningen zijn hier die gebouwd 1945 tot 1965: gemiddeld 113 m². In een kleiner huis levert een kast die tot het plafond doorloopt de meeste bergruimte op, want de ruimte boven een losse kast blijft anders leeg.

Woningen in de gemeente Tilburg op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningenGem. oppervlak eengezinswoning
1995 tot 201521%142 m²
vóór 194517%133 m²
1965 tot 197516%139 m²
1945 tot 196513%113 m²
1985 tot 199512%128 m²
1975 tot 198511%135 m²
vanaf 201510%145 m²

Wijken in Tilburg

De WOZ-waarde loopt per wijk uiteen: gemiddeld € 555.000 in De Blaak tegen € 224.000 in Spoorzone Zuid. In beide bouwen we dezelfde kast, de keuze voor deuren en decor maakt het verschil in prijs.

12 van de 59 wijken van de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsWOZ gem.
Het Zand6.04546%€ 261.000
Berkel-Enschot5.98385%€ 506.000
Heikant5.42647%€ 260.000
Binnenstad5.05910%€ 300.000
De Reit4.18628%€ 256.000
Udenhout3.70088%€ 472.000
De Hasselt3.44764%€ 275.000
Groeseind-Hoefstraat3.40168%€ 300.000
Hoogvenne3.33649%€ 379.000
Groenewoud3.26178%€ 288.000
Oerle3.15160%€ 276.000
Korvel3.05661%€ 268.000

Buurten met veel appartementen in Tilburg

De meeste appartementen staan in Sportweg, Talentsquare en Universiteit Campus. In een appartement is geen zolder, dus moet de bergruimte uit kasten in de kamers komen: daar loont een inbouwkast tot het plafond.

25 van de 236 buurten in de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenAppartementWOZ gem.
SportwegDe Reit801100%€ 136.000
TalentsquareSpoorzone Zuid657100%€ 186.000
Universiteit CampusDe Reit622100%€ 195.000
Het LaarKorvel379100%€ 152.000
LeijhoevenDe Leij286100%€ 332.000
HeyhoefHeyhoef251100%€ 272.000
QuirijnstokparkQuirijnstok198100%€ 237.000
Spoorzone Noord-OostSpoorzone Noord162100%€ 326.000
Bokhamer WestHet Zand127100%€ 160.000
LeijparkDe Leij112100%€ 413.000
SpoorlaanSpoorzone Zuid85100%€ 404.000
KoningspleinBinnenstad79298%onbekend
Spoorzone Noord-WestSpoorzone Noord19198%€ 328.000
VeemarktkwartierHoogvenne17497%€ 273.000
Campenhoef WestCampenhoef28396%€ 320.000
VGL-terreinSpoorzone Zuid34393%€ 253.000
Binnenstad WestBinnenstad1.79789%€ 288.000
Binnenstad OostBinnenstad1.91688%€ 308.000
Oude DijkBinnenstad55487%€ 288.000
Bomenbuurt WestNoordhoek88186%€ 305.000
Rooi PannenHet Zand29385%€ 334.000
Stokhasselt Noord-WestStokhasselt23185%€ 207.000
Amarant PiusoordBuitengebied Tilburg Zuid-West21283%€ 333.000
Huize AssisiëBiezenmortel13182%€ 165.000
Bomenbuurt OostNoordhoek82378%€ 295.000

Rijtjeshuizen in Tilburg

In Leeuwerik West, Witbrant Oost en Fatima West staan naar verhouding de meeste tussenwoningen. Daar zit vaak een nis naast de schoorsteen of een trapkast die we kunnen benutten.

15 van de 236 buurten in de gemeente Tilburg. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningEengezins
Leeuwerik WestLeeuwerik55081%100%
Witbrant OostWitbrant40379%100%
Fatima WestFatima86077%92%
ZuiderparkStappegoor19776%100%
De Kievit Noord-OostTuindorp De Kievit65075%100%
Heerevelden OostHeerevelden42774%100%
Dalem Noord IIDalem Noord82073%97%
Huibeven OostHuibeven64573%100%
De Kievit Noord-WestTuindorp De Kievit55073%100%
Dalem Noord IDalem Noord33973%100%
Dalem Zuid IIDalem Zuid81872%95%
Dalem Zuid IDalem Zuid63772%88%
Dongewijk NoordDongewijk56272%100%
Heerevelden WestHeerevelden48172%100%
Armhoef Noord-WestArmhoef34872%90%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Tilburg en Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. Ook kijken we waar stopcontacten, plinten en leidingen zitten.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Zagen en kanten. Het plaatmateriaal laten we op maat zagen en kanten. Reken op 1 tot 2 weken levertijd.
  4. Inbouwen. We zetten de kast waterpas, werken de kieren tegen muur en plafond weg met passtukken en hangen de deuren af.

Wat inbouwkast op maat in Tilburg kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Inbouwkast tot het plafond, draaideuren, wit€ 950 per strekkende meter
Schuifdeurkast tot het plafond€ 1.050 per strekkende meter

Waarom de ene inbouwkast meer kost dan de andere: schuifdeuren, lades en houtdecor zijn duurder dan draaideuren, legplanken en wit; een scheef plafond vraagt meer passtukken.

Wat we niet doen

  • Elektra aanleggen voor verlichting in de kast: dat laten we doen door een erkend installateur.
  • Schilderen van gegrond MDF. Dat kan een schilder doen, of je doet het zelf.

Parkeren voor de bus in Tilburg

Tilburg heeft geen aparte vakman- of servicevergunning. Een bedrijf met KvK-inschrijving kan via het Digitaal Parkeerloket van P1 een maandvergunning nemen die een maand op alle betaalde plekken geldt; in de binnenstad kun je op straat alleen een dagticket van 25 euro kopen. Laden en lossen in de binnenstad mag dagelijks van 6.00 tot 11.00 uur, en voor onderhoud of reparatie buiten die tijden is een verkeersontheffing mogelijk (vanaf 26,55 euro voor maximaal 13 dagen). Bron

Zero-emissiezone

Sinds 1 januari 2025 geldt een zero-emissiezone binnen de ringbanen van Tilburg. Bestelauto's van emissieklasse 5 mogen er tot 1 januari 2027 in, emissieklasse 6 (eerste toelating voor 2025) volgens de landelijke regel tot 1 januari 2028, met een voorstel om dat te verlengen tot 1 januari 2029. Vanaf 2030 mogen alleen bestelbussen zonder uitstoot erin, en een ontheffing vraag je aan bij de RDW. Bron

Waar we rijden

Tilburg is onze thuisbasis, dus we zijn snel ter plaatse. Op dezelfde rit werken we in Goirle, Dongen, Rijen, Kaatsheuvel, Hilvarenbeek en Oisterwijk.

De gemeente Tilburg telt 59 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Het Zand (6.045 woningen), Berkel-Enschot (5.983 woningen), Heikant (5.426 woningen), Binnenstad (5.059 woningen), De Reit (4.186 woningen), Udenhout (3.700 woningen), De Hasselt (3.447 woningen), Groeseind-Hoefstraat (3.401 woningen), Hoogvenne (3.336 woningen), Groenewoud (3.261 woningen), Oerle (3.151 woningen) en Korvel (3.056 woningen). Behalve in Tilburg zelf werken we ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel.

We komen in alle 236 buurten van de gemeente. De grootste zijn Binnenstad Oost, Binnenstad West, Theresia Midden, Bomenbuurt Midden, Zeshoeven, Pastorieklamp West, Uitvindersbuurt, Bouwmeestersbuurt Noord, Hoogvenne West, Afrikaanderbuurt Midden, Sint Pieterspark, Kasteel West, Zeeheldenbuurt, Heikant Zuid-Oost, Berkel Noord en Staatsliedenbuurt Oost.

  • Het Zand: Tiendschuur, Westermarkt, Jagersbuurt West, Het Zand Noord-West, Het Zand Noord-Oost, Jagersbuurt Oost, Luchthavenbuurt West, Luchthavenbuurt Oost, Rooi Pannen, Station Universiteit, Bokhamer West, Bokhamer, Vijverlaan en Tweestedenziekenhuis
  • Berkel-Enschot: Berkel Noord, Koningsoord, Eikenbosch, Ruiven, Rauwbraken, Enschot Midden, Enschot Oost, Berkelse Akkers, Enschotse Akkers, Enschot Zuid, Oostkamer Oost, Buitengebied B-E Noord-West, Buitengebied B-E Noord-Oost en Bedrijventerrein Enschot
  • Heikant: Heikant Zuid-Oost, Lijnse Hoek West, Heikant Zuid-West, Heikant West, Heikant Noord-West, Lijnse Hoek Oost, Heikant Oost en Heikant Noord-Oost
  • Binnenstad: Binnenstad Oost, Binnenstad West, Koningsplein en Oude Dijk
  • De Reit: Notre Dame, Kastelenbuurt Noord, Abdij- en Torenbuurt, Sportweg, Universiteit Campus en Kastelenbuurt Zuid
  • Udenhout: Zeshoeven, De Kuil, Achthoeven, De Mortel, Den Bogerd, Groenstraat, Buitengebied Udenhout Noord, Bedrijventerrein Kreitenmolen, Buitengebied Udenhout Zuid-West en Buitengebied Udenhout Zuid-Oost
  • De Hasselt: Kasteel West, Nassaubuurt, Kasteel Oost, Textielbuurt Oost en Textielbuurt West
  • Groeseind-Hoefstraat: Sint Pieterspark, Hoefstraat Zuid, Padua en Hoefstraat Noord
  • Hoogvenne: Hoogvenne West, Tivoli, Hoogvenne Oost, Piushaven en Veemarktkwartier
  • Groenewoud: Groenewoud Midden, Vogeltjesbuurt West, Ezelvense Akkers, Visserijbuurt, Landbouwbuurt, Vogeltjesbuurt Oost, Groenewoud Oost, Groenewoud West en Groenewoud Zuid

Vragen over inbouwkast op maat in Tilburg

Hoe snel kunnen jullie in Tilburg komen inmeten?

Meestal binnen twee werkdagen nemen we contact op voor een afspraak. Tilburg is onze thuisbasis.

Kan de kast tot aan een schuin plafond doorlopen?

Ja. We meten de helling op en zagen de bovenkant mee, zodat de kast netjes aansluit.

Komen jullie ook in Berkel-Enschot, Udenhout en Biezenmortel?

Ja, in de hele gemeente Tilburg.

Werken jullie in alle buurten van Tilburg, ook in Binnenstad Oost en Binnenstad West?

Ja, in alle 236 buurten van de gemeente Tilburg, waaronder Binnenstad Oost, Binnenstad West, Theresia Midden, Bomenbuurt Midden, Zeshoeven, Pastorieklamp West, Uitvindersbuurt, Bouwmeestersbuurt Noord, Hoogvenne West en Afrikaanderbuurt Midden.

Inbouwkast op maat in de buurt van Tilburg

Inbouwkast op maat in Tilburg?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten