Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Knieschotkast in Waalwijk

Wij maken de ruimte achter het knieschot bruikbaar, met lades, deurtjes of een lage kast. Op zolders in Waalwijk en Sprang-Capelle en Waspik.

Rijtjeshuizen met een zolder in Waalwijk

Tussen 1965 en 1995 is 46% van de woningen in de gemeente Waalwijk gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. In veel rijtjeshuizen uit die jaren is de zolder later een slaapkamer geworden, vaak met een eenvoudig knieschot van plaat en een luikje. Dat zijn de schotten die we het vaakst vervangen.

32% van de woningen hier is een tussenwoning. Bij een tussenwoning loopt het knieschot meestal aan twee kanten over de hele breedte van het huis, dus over 5 tot 6 meter per kant.

Alle wijken van de gemeente Waalwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Waalwijk14.34369%36%
Sprang-Capelle6.14184%30%
Waspik2.29991%16%

Woningen van vóór 1994 in Waalwijk

72% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1995. In die huizen kijken we bij het inmeten extra naar oude plaatmaterialen achter en in het knieschot.

Het verschil tussen de wijken is groot: in Waspik ligt de gemiddelde WOZ-waarde op € 426.000, in Waalwijk op € 355.000.

Rijtjeshuizen per buurt in Waalwijk

Veel hoekwoningen, en dus rijen met een zolder en knieschotten over de hele breedte, staan in Zanddonk, Antoniusparochie en Vrijhoeve.

16 van de 23 buurten in de gemeente Waalwijk. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningHoekwoning
ZanddonkWaalwijk2.07559%27%
AntoniusparochieWaalwijk1.15450%23%
VrijhoeveSprang-Capelle1.80739%22%
BloemenoordWaalwijk1.39446%22%
De HoefWaalwijk94654%18%
LaageindeWaalwijk1.69045%17%
Landgoed DriessenSprang-Capelle1.85039%16%
BesoyenWaalwijk1.86626%14%
SprangSprang-Capelle1.22321%14%
Waspik bovenWaspik54215%14%
MeerdijkWaalwijk1.28620%13%
Waspik benedenWaspik1.71817%12%
BaardwijkWaalwijk1.02022%12%
Capelle / Nieuwe VaartSprang-Capelle1.25312%9%
CentrumWaalwijk2.72318%7%
EikendonkWaalwijk1130%0%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Waalwijk en Sprang-Capelle en Waspik, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken wat er achter het bestaande knieschot zit: isolatie, leidingen, oude platen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Oud schot eruit. We halen het oude knieschot weg, tenzij er twijfel is over asbest: dan eerst onderzoek.
  4. Bouwen. Regelwerk, de kasten of lades en de deurtjes. De naden werken we af, klaar voor de schilder.

Wat knieschotkast in Waalwijk kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter

Een knieschot met deurtjes is het goedkoopst; een knieschotkast met lades kost meer door de geleiders en de fronten.

Wat we niet doen

  • Oude platen weghalen waarvan we niet zeker weten of er asbest in zit.
  • De isolatie van het dak weghalen: we bouwen ervoor, met lucht ertussen.

Isoleren met een regeling van Waalwijk

Isolatiesubsidie voor eigenaar-bewoners van een koopwoning gebouwd vóór 1993 met label D t/m G (of twee slecht geïsoleerde bouwdelen) en WOZ tot €461.000 (2024). Via een erkend bedrijf maximaal €1.600 (één maatregel) of €2.500 (twee of meer) bij WOZ onder €300.000 of energietoeslag, €1.200 of €1.800 bij WOZ van €300.000 tot €461.000, en €1.000 bij doe-het-zelf; vloerisolatie hoort bij de maatregelen, uitvoering tussen 1 januari 2023 en 31 december 2028. Bron

Zero-emissiezone

Waalwijk staat niet op de lijst van gemeenten met een bestaande of geplande zero-emissiezone voor bestelbussen op opwegnaarzes.nl (gecontroleerd op 27 oktober 2026). Op die lijst staat van deze regio alleen Tilburg. Bron

Parkeren voor de bus in Waalwijk

In het centrum van Waalwijk geldt betaald parkeren op maandag t/m zaterdag van 9.00 tot 18.00 uur, en op vrijdagavond (koopavond) tot 21.00 uur. Bewoners, bedrijven en hun werknemers in het gebied net buiten de betaalde zone die geen eigen parkeergelegenheid hebben, kunnen in aanmerking komen voor een parkeervergunning. Bron

Goed om te weten in Waalwijk

De gemeente richt de intensieve isolatieaanpak op buurten met veel woningen uit de jaren 60, 70 en 80. Bijna 30 procent van de woningen (6000) heeft energielabel B en de overige 15.000 woningen moeten nog beter geïsoleerd worden. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 19 km rijden naar Waalwijk, ongeveer 23 minuten. Op dezelfde rit werken we in Kaatsheuvel, Drunen, Dongen, Raamsdonksveer, Tilburg en Vught.

De gemeente Waalwijk telt 3 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Waalwijk (14.343 woningen), Sprang-Capelle (6.141 woningen) en Waspik (2.299 woningen). Behalve in Waalwijk zelf werken we ook in Sprang-Capelle en Waspik.

We komen in alle 23 buurten van de gemeente. De grootste zijn Centrum, Zanddonk, Besoyen, Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Waspik beneden, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk, Capelle / Nieuwe Vaart, Sprang, Antoniusparochie, Baardwijk, De Hoef, Waspik boven en Eikendonk.

  • Waalwijk: Centrum, Zanddonk, Besoyen, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk, Antoniusparochie, Baardwijk, De Hoef, Eikendonk, Industrieterrein Zanddonk, Buitengebied Waalwijk Noord, Industrieterrein Haven en Recreatieoord
  • Sprang-Capelle: Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Capelle / Nieuwe Vaart, Sprang en Buitengebied Capelle
  • Waspik: Waspik beneden, Waspik boven, Industrieterrein Waspik en Buitengebied Waspik

Vragen over knieschotkast in Waalwijk

Hoeveel meter knieschot heeft een rijtjeshuis in Waalwijk?

Bij een tussenwoning meestal de hele breedte van het huis aan twee kanten van de zolder. We meten het precies op bij het inmeten.

Kan een knieschotkast in één dag?

Een knieschot met deurtjes aan één kant van de zolder vaak wel. Een knieschotkast met lades over de hele lengte duurt meestal twee dagen.

Komen jullie ook in Sprang-Capelle en Waspik?

Ja, in de hele gemeente Waalwijk.

Werken jullie in alle buurten van Waalwijk, ook in Centrum en Zanddonk?

Ja, in alle 23 buurten van de gemeente Waalwijk, waaronder Centrum, Zanddonk, Besoyen, Landgoed Driessen, Vrijhoeve, Waspik beneden, Laageinde, Bloemenoord, Meerdijk en Capelle / Nieuwe Vaart.

Knieschotkast in de buurt van Waalwijk

Knieschotkast in Waalwijk?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten