Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Knieschotkast in Breda

Wij maken de ruimte achter het knieschot bruikbaar, met lades, deurtjes of een lage kast. Op zolders in Breda en Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

Rijtjeshuizen met een zolder in Breda

Tussen 1965 en 1995 is 42% van de woningen in de gemeente Breda gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. In veel rijtjeshuizen uit die jaren is de zolder later een slaapkamer geworden, vaak met een eenvoudig knieschot van plaat en een luikje. Dat zijn de schotten die we het vaakst vervangen.

35% van de woningen hier is een tussenwoning. Bij een tussenwoning loopt het knieschot meestal aan twee kanten over de hele breedte van het huis, dus over 5 tot 6 meter per kant.

Alle wijken van de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Breda noord-west11.05279%51%
Breda noord12.14552%40%
Breda zuid-oost9.17664%39%
Breda west16.08559%37%
Breda oost11.64855%35%
Prinsenbeek5.28188%33%
Teteringen3.68085%33%
Breda zuid3.93452%31%
Bavel3.44288%31%
Ulvenhout2.16883%16%
Breda centrum9.59011%9%

Woningen van vóór 1994 in Breda

72% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1995. In die huizen kijken we bij het inmeten extra naar oude plaatmaterialen achter en in het knieschot.

Het verschil tussen de wijken is groot: in Ulvenhout ligt de gemiddelde WOZ-waarde op € 631.000, in Breda noord op € 313.000.

Rijtjeshuizen per buurt in Breda

Veel hoekwoningen, en dus rijen met een zolder en knieschotten over de hele breedte, staan in Overkroeten, Muizenberg en Prinsenbeek.

25 van de 56 buurten in de gemeente Breda. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningHoekwoning
OverkroetenBreda noord-west1.30249%22%
MuizenbergBreda noord-west1.24055%21%
PrinsenbeekPrinsenbeek4.96335%20%
GageldonkBreda noord-west2.07250%20%
KievitsloopBreda noord-west1.77458%20%
Blauwe KeiBreda zuid-oost1.71453%20%
TeteringenTeteringen3.58734%19%
GinnekenBreda zuid-oost2.51438%19%
KesterenBreda noord-west1.66858%19%
HeusdenhoutBreda oost2.44035%18%
HeksenwielBreda noord-west1.96540%18%
PrincenhageBreda west4.05240%17%
BavelBavel2.34227%17%
WaterdonkenBreda noord59045%16%
HaagpoortBreda west1.03954%15%
ZandbergBreda oost2.22345%14%
UlvenhoutUlvenhout2.07016%14%
WisselaarBreda noord1.87654%13%
WesterparkBreda west1.45152%13%
Nieuw WolfslaarBavel90746%13%
BoeimeerBreda zuid2.70939%12%
OverakkerBreda zuid-oost1.64829%12%
SportparkBreda oost1.61339%12%
BrabantparkBreda oost5.33430%11%
HeuvelBreda west4.19833%10%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Breda en Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken wat er achter het bestaande knieschot zit: isolatie, leidingen, oude platen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Oud schot eruit. We halen het oude knieschot weg, tenzij er twijfel is over asbest: dan eerst onderzoek.
  4. Bouwen. Regelwerk, de kasten of lades en de deurtjes. De naden werken we af, klaar voor de schilder.

Wat knieschotkast in Breda kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter

Een knieschot met deurtjes is het goedkoopst; een knieschotkast met lades kost meer door de geleiders en de fronten.

Wat we niet doen

  • Oude platen weghalen waarvan we niet zeker weten of er asbest in zit.
  • De isolatie van het dak weghalen: we bouwen ervoor, met lucht ertussen.

Isoleren met een regeling van Breda

Breda geeft subsidie voor woningisolatie: maximaal 1.000 euro bij zelf isoleren, 1.250 euro voor een woning die door een bedrijf wordt geïsoleerd, plus maximaal 500 euro extra bij biobased materiaal. Voorwaarden zijn onder meer eigen bewoning, bouwjaar voor 1993 en label D t/m G of 2 slecht geïsoleerde bouwdelen; aanvragen kan tot november 2028. Bron

Zero-emissiezone

Breda heeft nu een milieuzone binnen de singels, maar die geldt alleen voor diesel vrachtauto's tot en met emissieklasse 5; bestelwagens en personenauto's mogen er gewoon in. Vanaf 1 januari 2029 voert Breda een zero-emissiezone in voor vracht- en bestelvoertuigen. Bron

Parkeren voor de bus in Breda

Breda heeft een tijdelijke parkeervergunning voor bedrijven met KvK-inschrijving en een opdracht met adres, duur en werk, voor maximaal een maand per keer en drie keer per jaar. In de Singelzone kost die ongeveer 29,40 euro per maand (maandag tot en met vrijdag) en in de Centrumzone ongeveer 58,95 euro; voor het Stadshart is hij niet te krijgen. Wie het hele jaar in de stad werkt, kan een Zwerfvergunning Zakelijk nemen voor 1200 euro per jaar, en beide vraag je aan via het P-loket. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 33,6 km rijden naar Breda, ongeveer 31 minuten. Op dezelfde rit werken we in Etten-Leur, Oosterhout, Rijen, Made, Dongen en Raamsdonksveer.

De gemeente Breda telt 11 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Breda west (16.085 woningen), Breda noord (12.145 woningen), Breda oost (11.648 woningen), Breda noord-west (11.052 woningen), Breda centrum (9.590 woningen), Breda zuid-oost (9.176 woningen), Prinsenbeek (5.281 woningen), Breda zuid (3.934 woningen), Teteringen (3.680 woningen), Bavel (3.442 woningen) en Ulvenhout (2.168 woningen). Behalve in Breda zelf werken we ook in Prinsenbeek, Teteringen, Ulvenhout en Bavel.

We komen in alle 56 buurten van de gemeente. De grootste zijn Brabantpark, Prinsenbeek, Heuvel, Tuinzigt, Princenhage, Teteringen, Ypelaar, Boeimeer, Ginneken, Heusdenhout, Doornbos-Linie, Bavel, Schorsmolen, Biesdonk, Zandberg en Chassé.

  • Breda west: Heuvel, Tuinzigt, Princenhage, Westerpark, Haagpoort, Effen-Rith, Steenakker, Liesbos, Heilaar en Hazeldonk
  • Breda noord: Doornbos-Linie, Biesdonk, Belcrum, Wisselaar, Geeren-zuid, Geeren-noord, Waterdonken en Krogten
  • Breda oost: Brabantpark, Heusdenhout, Zandberg, Sportpark, Moleneind-oost en Hoogeind
  • Breda noord-west: Gageldonk, Heksenwiel, Kievitsloop, Kesteren, Overkroeten, Muizenberg, Kroeten, Hagebeemd en Emer
  • Breda centrum: Schorsmolen, Chassé, City, Station, Valkenberg en Fellenoord
  • Breda zuid-oost: Ypelaar, Ginneken, Blauwe Kei, Overakker en Mastbos
  • Prinsenbeek: Prinsenbeek en Buitengebied Prinsenbeek
  • Breda zuid: Boeimeer en Ruitersbos
  • Teteringen: Teteringen, Buitengebied Teteringen en Vuchtpolder
  • Bavel: Bavel, Nieuw Wolfslaar en Buitengebied Bavel

Vragen over knieschotkast in Breda

Hoeveel meter knieschot heeft een rijtjeshuis in Breda?

Bij een tussenwoning meestal de hele breedte van het huis aan twee kanten van de zolder. We meten het precies op bij het inmeten.

Kan een knieschotkast in één dag?

Een knieschot met deurtjes aan één kant van de zolder vaak wel. Een knieschotkast met lades over de hele lengte duurt meestal twee dagen.

Komen jullie ook in Prinsenbeek, Teteringen en Ulvenhout?

Ja, in de hele gemeente Breda.

Werken jullie in alle buurten van Breda, ook in Brabantpark en Prinsenbeek?

Ja, in alle 56 buurten van de gemeente Breda, waaronder Brabantpark, Prinsenbeek, Heuvel, Tuinzigt, Princenhage, Teteringen, Ypelaar, Boeimeer, Ginneken en Heusdenhout.

Knieschotkast in de buurt van Breda

Knieschotkast in Breda?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten