Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Knieschotkast in Made

Wij maken de ruimte achter het knieschot bruikbaar, met lades, deurtjes of een lage kast. Op zolders in Made en Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Rijtjeshuizen met een zolder in Made

Tussen 1965 en 1995 is 49% van de woningen in de gemeente Drimmelen gebouwd. Dat is meer dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. In veel rijtjeshuizen uit die jaren is de zolder later een slaapkamer geworden, vaak met een eenvoudig knieschot van plaat en een luikje. Dat zijn de schotten die we het vaakst vervangen.

29% van de woningen hier is een tussenwoning. Bij een tussenwoning loopt het knieschot meestal aan twee kanten over de hele breedte van het huis, dus over 5 tot 6 meter per kant.

Alle wijken van de gemeente Drimmelen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Terheijden2.81686%40%
Lage Zwaluwe1.92090%29%
Made5.76384%28%
Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek74892%16%
Wagenberg88993%13%
Drimmelen23497%7%

Woningen van vóór 1994 in Made

76% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1995. In die huizen kijken we bij het inmeten extra naar oude plaatmaterialen achter en in het knieschot.

Het verschil tussen de wijken is groot: in Drimmelen ligt de gemiddelde WOZ-waarde op € 531.000, in Lage Zwaluwe op € 382.000.

Rijtjeshuizen per buurt in Made

Veel hoekwoningen, en dus rijen met een zolder en knieschotten over de hele breedte, staan in De Heerlijkheid Lage Zwaluwe, Zeggepolder-zuid en Hoogerheide.

25 van de 38 buurten in de gemeente Drimmelen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningHoekwoning
De Heerlijkheid Lage ZwaluweLage Zwaluwe37447%30%
Zeggepolder-zuidTerheijden52053%26%
HoogerheideMade62745%25%
GriendenLage Zwaluwe33244%24%
HaasdijkMade19843%23%
HondenheiMade75339%22%
De LangstraatspoorlijnHooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek25830%21%
StuivezandMade1.03834%20%
Kleine SchansTerheijden7060%20%
MolenpolderTerheijden81645%19%
Wagenberg zuidoostWagenberg38523%19%
NieuwlandLage Zwaluwe36049%19%
Terheijden centrumTerheijden30962%19%
VaartkantTerheijden50930%17%
ZilverbergMade24923%17%
VierendelenMade92926%16%
Terheijden noordwestTerheijden20813%15%
BergenTerheijden14014%15%
Drimmelen CentrumDrimmelen1819%12%
Zeggepolder-oostTerheijden14738%12%
De MeedeMade78015%11%
De Heerlijkheid Hooge ZwaluweHooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek34013%11%
MiddelmadeMade40025%10%
De DrevenMade65113%9%
Die SwaluwLage Zwaluwe6089%7%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Made en Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken wat er achter het bestaande knieschot zit: isolatie, leidingen, oude platen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Oud schot eruit. We halen het oude knieschot weg, tenzij er twijfel is over asbest: dan eerst onderzoek.
  4. Bouwen. Regelwerk, de kasten of lades en de deurtjes. De naden werken we af, klaar voor de schilder.

Wat knieschotkast in Made kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter

Een knieschot met deurtjes is het goedkoopst; een knieschotkast met lades kost meer door de geleiders en de fronten.

Wat we niet doen

  • Oude platen weghalen waarvan we niet zeker weten of er asbest in zit.
  • De isolatie van het dak weghalen: we bouwen ervoor, met lucht ertussen.

Isoleren met een regeling van Drimmelen

De Subsidieregeling isolatieprogramma is voor eigenaar-bewoners van een koopwoning van vóór 1992 met minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen, met per doelgroep een maximum van 5.000 (A), 2.200 (B) of 1.150 euro (C) aan werkelijke kosten. De regeling geldt tot 31 december 2028 zolang het budget van 3.389.164 euro niet op is. Bron

Zero-emissiezone

Drimmelen staat niet op de lijst van actieve of geplande zero-emissiezones van Op weg naar ZES, dus er geldt hier geen ZE-zone voor bestelbussen. Gemeenten kunnen er nog een besluiten. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout, Dongen, Breda, Rijen en Etten-Leur.

De gemeente Drimmelen telt 6 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Made (5.763 woningen), Terheijden (2.816 woningen), Lage Zwaluwe (1.920 woningen), Wagenberg (889 woningen), Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek (748 woningen) en Drimmelen (234 woningen). Behalve in Made zelf werken we ook in Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

We komen in alle 38 buurten van de gemeente. De grootste zijn Stuivezand, Vierendelen, Molenpolder, De Meede, Hondenhei, De Dreven, Hoogerheide, Die Swaluw, Zeggepolder-zuid, Vaartkant, Middelmade, Wagenberg zuidoost, Wagenberg noordwest, De Heerlijkheid Lage Zwaluwe, Nieuwland en De Heerlijkheid Hooge Zwaluwe.

  • Made: Stuivezand, Vierendelen, De Meede, Hondenhei, De Dreven, Hoogerheide, Middelmade, Zilverberg, Haasdijk en Verspreide huizen Made
  • Terheijden: Molenpolder, Zeggepolder-zuid, Vaartkant, Terheijden centrum, Terheijden noordwest, Zeggepolder-oost, Bergen, Verspreide huizen Terheijden en Kleine Schans
  • Lage Zwaluwe: Die Swaluw, De Heerlijkheid Lage Zwaluwe, Nieuwland, Grienden, Kwistgeldpolder, Blauwe Sluis en Verspreide huizen Lage Zwaluwe
  • Wagenberg: Wagenberg zuidoost, Wagenberg noordwest en Verspreide huizen Wagenberg
  • Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek: De Heerlijkheid Hooge Zwaluwe, De Langstraatspoorlijn, Helkant, Verspreide huizen Hooge Zwaluwe en Verspreide huizen Zevenbergschen Hoek
  • Drimmelen: Drimmelen Centrum, Verspreide huizen Drimmelen, Drimmelen havens en Verspreide huizen Biesbosch

Vragen over knieschotkast in Made

Hoeveel meter knieschot heeft een rijtjeshuis in Made?

Bij een tussenwoning meestal de hele breedte van het huis aan twee kanten van de zolder. We meten het precies op bij het inmeten.

Kan een knieschotkast in één dag?

Een knieschot met deurtjes aan één kant van de zolder vaak wel. Een knieschotkast met lades over de hele lengte duurt meestal twee dagen.

Komen jullie ook in Terheijden, Wagenberg en Lage Zwaluwe?

Ja, in de hele gemeente Drimmelen.

Werken jullie in alle buurten van Made, ook in Stuivezand en Vierendelen?

Ja, in alle 38 buurten van de gemeente Drimmelen, waaronder Stuivezand, Vierendelen, Molenpolder, De Meede, Hondenhei, De Dreven, Hoogerheide, Die Swaluw, Zeggepolder-zuid en Vaartkant.

Knieschotkast in de buurt van Made

Knieschotkast in Made?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten