Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Zolder afwerken in Made

Wij betimmeren schuine wanden en plafond, zetten knieschotten en bouwen de kasten in. Op zolders in Made en Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

Zolders per bouwjaar in Made

Vóór 1975 is 46% van de woningen in de gemeente Drimmelen gebouwd. Dat is ongeveer gelijk aan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. Op veel van die zolders is het dakbeschot nog zichtbaar of afgewerkt met oude platen. Afwerken begint daar vaak met isoleren.

Woningen in de gemeente Drimmelen op 1 januari 2026. Bron: CBS 82550NED.
BouwjaarDeel van de woningen
1965 tot 197518%
1975 tot 198518%
1995 tot 201516%
1945 tot 196515%
vóór 194513%
1985 tot 199513%
vanaf 20158%

Eigenaren en huurders in Made

72% van de woningen in de gemeente is een koopwoning. Als huurder heb je voor het afwerken van de zolder toestemming van de verhuurder nodig.

In Wagenberg is 81% van de woningen een koopwoning, in Lage Zwaluwe 68%.

Alle wijken van de gemeente Drimmelen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenKoopEengezins
Wagenberg88981%93%
Drimmelen23478%97%
Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek74877%92%
Made5.76371%84%
Terheijden2.81671%86%
Lage Zwaluwe1.92068%90%

Koopwoningen per buurt in Made

Het hoogste aandeel koopwoningen heeft Kleine Schans, Kwistgeldpolder en Blauwe Sluis. Als eigenaar beslis je zelf over het afwerken van je zolder.

25 van de 38 buurten in de gemeente Drimmelen. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenKoopEengezins
Kleine SchansTerheijden70100%100%
KwistgeldpolderLage Zwaluwe11197%100%
Blauwe SluisLage Zwaluwe7497%97%
Verspreide huizen TerheijdenTerheijden9795%96%
Verspreide huizen Lage ZwaluweLage Zwaluwe6195%100%
MiddelmadeMade40094%93%
Verspreide huizen WagenbergWagenberg12892%94%
Die SwaluwLage Zwaluwe60891%91%
Terheijden noordwestTerheijden20890%97%
Wagenberg noordwestWagenberg37689%93%
BergenTerheijden14089%96%
HelkantHooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek11888%94%
De Heerlijkheid Hooge ZwaluweHooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek34084%95%
Zeggepolder-oostTerheijden14783%83%
Drimmelen CentrumDrimmelen18180%99%
De DrevenMade65178%82%
Verspreide huizen MadeMade13873%99%
De MeedeMade78072%73%
HondenheiMade75371%88%
Wagenberg zuidoostWagenberg38570%93%
NieuwlandLage Zwaluwe36070%90%
StuivezandMade1.03868%82%
MolenpolderTerheijden81668%81%
Zeggepolder-zuidTerheijden52068%90%
ZilverbergMade24968%87%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Made en Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We meten de zolder op en kijken hoe het dak geïsoleerd is.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Betimmeren. Regelwerk op het dak en tegen de knieschotten, daarna de gipsplaten.
  4. Kasten en afwerken. Knieschotten met deurtjes, kasten onder het dak, naden gevuld en klaar voor de schilder.

Wat zolder afwerken in Made kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Zolder afwerken met gipsplaten€ 45 per m²
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter
Kast onder schuin dak of tegen een schuine wand€ 850 per strekkende meter

Een rechte zolder met weinig onderbrekingen is per m² goedkoper dan een zolder met dakramen, een dakkapel of veel hoeken.

Wat we niet doen

  • Dakisolatie aanbrengen, stucwerk en schilderwerk.
  • Een dakkapel plaatsen of een dakraam maken.

Isoleren met een regeling van Drimmelen

De Subsidieregeling isolatieprogramma is voor eigenaar-bewoners van een koopwoning van vóór 1992 met minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen, met per doelgroep een maximum van 5.000 (A), 2.200 (B) of 1.150 euro (C) aan werkelijke kosten. De regeling geldt tot 31 december 2028 zolang het budget van 3.389.164 euro niet op is. Bron

Lening van de gemeente Drimmelen

Drimmelen biedt een duurzaamheidslening voor energiezuinige maatregelen aan eigenaar-bewoners (18 tot 75 jaar) of kleine verhuurders: 2.500 tot 15.000 euro, 10 jaar looptijd tot 7.500 euro en 15 jaar daarboven, met vaste rente via SVn. Bron

Zero-emissiezone

Drimmelen staat niet op de lijst van actieve of geplande zero-emissiezones van Op weg naar ZES, dus er geldt hier geen ZE-zone voor bestelbussen. Gemeenten kunnen er nog een besluiten. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 31,5 km rijden naar Made, ongeveer 36 minuten. Op dezelfde rit werken we in Raamsdonksveer, Oosterhout, Dongen, Breda, Rijen en Etten-Leur.

De gemeente Drimmelen telt 6 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Made (5.763 woningen), Terheijden (2.816 woningen), Lage Zwaluwe (1.920 woningen), Wagenberg (889 woningen), Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek (748 woningen) en Drimmelen (234 woningen). Behalve in Made zelf werken we ook in Terheijden, Wagenberg, Lage Zwaluwe en Hooge Zwaluwe.

We komen in alle 38 buurten van de gemeente. De grootste zijn Stuivezand, Vierendelen, Molenpolder, De Meede, Hondenhei, De Dreven, Hoogerheide, Die Swaluw, Zeggepolder-zuid, Vaartkant, Middelmade, Wagenberg zuidoost, Wagenberg noordwest, De Heerlijkheid Lage Zwaluwe, Nieuwland en De Heerlijkheid Hooge Zwaluwe.

  • Made: Stuivezand, Vierendelen, De Meede, Hondenhei, De Dreven, Hoogerheide, Middelmade, Zilverberg, Haasdijk en Verspreide huizen Made
  • Terheijden: Molenpolder, Zeggepolder-zuid, Vaartkant, Terheijden centrum, Terheijden noordwest, Zeggepolder-oost, Bergen, Verspreide huizen Terheijden en Kleine Schans
  • Lage Zwaluwe: Die Swaluw, De Heerlijkheid Lage Zwaluwe, Nieuwland, Grienden, Kwistgeldpolder, Blauwe Sluis en Verspreide huizen Lage Zwaluwe
  • Wagenberg: Wagenberg zuidoost, Wagenberg noordwest en Verspreide huizen Wagenberg
  • Hooge Zwaluwe en Zevenbergschen Hoek: De Heerlijkheid Hooge Zwaluwe, De Langstraatspoorlijn, Helkant, Verspreide huizen Hooge Zwaluwe en Verspreide huizen Zevenbergschen Hoek
  • Drimmelen: Drimmelen Centrum, Verspreide huizen Drimmelen, Drimmelen havens en Verspreide huizen Biesbosch

Vragen over zolder afwerken in Made

Hoe lang duurt het afwerken van een zolder in Made?

Een gemiddelde zolder van een rijtjeshuis betimmeren we meestal in twee tot drie dagen; kasten komen daar bij.

Kunnen jullie ook de isolatie regelen?

Nee, dat doet een isolatiebedrijf. Wij stemmen af hoe dik de isolatie wordt.

Komen jullie ook in Terheijden, Wagenberg en Lage Zwaluwe?

Ja, in de hele gemeente Drimmelen.

Werken jullie in alle buurten van Made, ook in Stuivezand en Vierendelen?

Ja, in alle 38 buurten van de gemeente Drimmelen, waaronder Stuivezand, Vierendelen, Molenpolder, De Meede, Hondenhei, De Dreven, Hoogerheide, Die Swaluw, Zeggepolder-zuid en Vaartkant.

Zolder afwerken in de buurt van Made

Zolder afwerken in Made?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten