Naar de inhoud
Kast op Maat Tilburg
Menu

Knieschotkast in Oosterhout

Wij maken de ruimte achter het knieschot bruikbaar, met lades, deurtjes of een lage kast. Op zolders in Oosterhout en Dorst, Den Hout en Oosteind.

Rijtjeshuizen met een zolder in Oosterhout

Tussen 1965 en 1995 is 56% van de woningen in de gemeente Oosterhout gebouwd. Dat is meer dan het gemiddelde van 44% in de 25 plaatsen waar we het meest werken. In veel rijtjeshuizen uit die jaren is de zolder later een slaapkamer geworden, vaak met een eenvoudig knieschot van plaat en een luikje. Dat zijn de schotten die we het vaakst vervangen.

39% van de woningen hier is een tussenwoning. Bij een tussenwoning loopt het knieschot meestal aan twee kanten over de hele breedte van het huis, dus over 5 tot 6 meter per kant.

12 van de 14 wijken van de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
WijkWoningenEengezinsTussenwoning
Dommelbergen5.75492%60%
Strijen1.59889%58%
Oosterheide4.03466%41%
West1.44584%39%
Vrachelen3.13975%38%
Leijsenakkers62799%35%
Dorst1.26195%31%
Slotjes4.00258%27%
Industrieterrein Zuid57100%26%
Oosterhout-Centrum3.54138%20%
Den Hout481100%11%
Oosteind51397%10%

Woningen van vóór 1994 in Oosterhout

72% van de woningen in de gemeente is gebouwd vóór 1995. In die huizen kijken we bij het inmeten extra naar oude plaatmaterialen achter en in het knieschot.

Het verschil tussen de wijken is groot: in Den Hout ligt de gemiddelde WOZ-waarde op € 643.000, in Oosterhout-Centrum op € 329.000.

Rijtjeshuizen per buurt in Oosterhout

Veel hoekwoningen, en dus rijen met een zolder en knieschotten over de hele breedte, staan in Sterrenbuurt, Larenbuurt en Kastelenbuurt.

25 van de 43 buurten in de gemeente Oosterhout. Bron: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025.
BuurtWijkWoningenTussenwoningHoekwoning
SterrenbuurtDommelbergen62066%33%
LarenbuurtDommelbergen51168%26%
KastelenbuurtStrijen75553%25%
SchrijversbuurtOosterheide71065%25%
DonkenbuurtDommelbergen57468%25%
NatuurkundigenbuurtOosterheide82649%24%
KruidenbuurtDommelbergen74361%24%
SchildersbuurtDommelbergen1.03759%23%
BeemdenbuurtDommelbergen86952%21%
VogelbuurtStrijen84362%21%
BloemenbuurtOosterheide77745%20%
DammenbuurtDommelbergen56665%20%
Oud-WestWest91136%19%
Vrachelen-NoordwestVrachelen66240%19%
DorstDorst1.09234%18%
ComponistenbuurtOosterheide79945%18%
LeijsenakkersLeijsenakkers34536%18%
Industrieterrein Vijf EikenIndustrieterrein Zuid5527%18%
StaatsliedenbuurtDommelbergen83451%17%
Slotjes-OostSlotjes62727%17%
KanaleneilandWest53444%17%
MolenbuurtLeijsenakkers28234%17%
Slotjes-MiddenSlotjes2.28833%16%
Vrachelen-NoordVrachelen1.11143%15%
Vrachelen-ZuidwestVrachelen83635%15%

Zo werken we

  1. Inmeten. We komen langs in Oosterhout en Dorst, Den Hout en Oosteind, meten met een laser en kijken hoe recht de muren, vloer en plafond zijn. We kijken wat er achter het bestaande knieschot zit: isolatie, leidingen, oude platen.
  2. Tekening en offerte. Je krijgt een tekening met de indeling en een offerte.
  3. Oud schot eruit. We halen het oude knieschot weg, tenzij er twijfel is over asbest: dan eerst onderzoek.
  4. Bouwen. Regelwerk, de kasten of lades en de deurtjes. De naden werken we af, klaar voor de schilder.

Wat knieschotkast in Oosterhout kost

Indicatie, inclusief btw. De offerte na inmeten is leidend; zie alle prijzen.
PostVanaf
Knieschotkast met deurtjes of lades€ 450 per strekkende meter
Knieschot maken met deurtjes, zonder kast€ 175 per strekkende meter

Een knieschot met deurtjes is het goedkoopst; een knieschotkast met lades kost meer door de geleiders en de fronten.

Wat we niet doen

  • Oude platen weghalen waarvan we niet zeker weten of er asbest in zit.
  • De isolatie van het dak weghalen: we bouwen ervoor, met lucht ertussen.

Isoleren met een regeling van Oosterhout

De Subsidieregeling lokaal isolatieprogramma is voor eigenaar-bewoners van een grondgebonden koopwoning van vóór 1993 met minimaal twee slecht geïsoleerde bouwdelen of label D t/m G. Het maximum is 2.500 euro (doelgroep A) of 1.500 euro (doelgroep B) incl. btw, bij uitvoering door een aangesloten aannemer; aanvragen kan tot en met 31 december 2028 binnen een plafond van 3.553.000 euro. Bron

Parkeren voor de bus in Oosterhout

Oosterhout heeft een parkeervergunning voor onderhoudsbedrijven voor bedrijven die reparatie, onderhoud of vergelijkbaar werk doen en hun voertuig dicht bij het werk nodig hebben. Die geldt op alle vergunninghouders- en betaalde plekken en kost in 2026 20,25 euro per week, 51,30 euro per maand of 615,60 euro per jaar, met maximaal 3 kentekens. Laden en lossen in het voetgangersgebied mag van maandag tot en met zaterdag van 7.00 tot 11.30 uur. Bron

Goed om te weten in Oosterhout

De gemeente schrijft dat de jonge buurten in de analyse aanmerkelijk energiezuiniger zijn dan de oude buurten, en dat bouwjaren en bouwstijlen per stadsdeel sterk overeenkomen. Bron

Waar we rijden

Vanaf het centrum van Tilburg is het 22 km rijden naar Oosterhout, ongeveer 28 minuten. Op dezelfde rit werken we in Made, Dongen, Raamsdonksveer, Rijen, Breda en Kaatsheuvel.

De gemeente Oosterhout telt 14 wijken volgens het CBS. De grootste zijn Dommelbergen (5.754 woningen), Oosterheide (4.034 woningen), Slotjes (4.002 woningen), Oosterhout-Centrum (3.541 woningen), Vrachelen (3.139 woningen), Strijen (1.598 woningen), West (1.445 woningen), Dorst (1.261 woningen), Leijsenakkers (627 woningen), Oosteind (513 woningen) en Den Hout (481 woningen). Behalve in Oosterhout zelf werken we ook in Dorst, Den Hout en Oosteind.

We komen in alle 43 buurten van de gemeente. De grootste zijn Centrum, Slotjes-Midden, Vrachelen-Noord, Dorst, Slotjes-West, Schildersbuurt, Oud-West, Beemdenbuurt, Vogelbuurt, Vrachelen-Zuidwest, Staatsliedenbuurt, Natuurkundigenbuurt, Componistenbuurt, Bloemenbuurt, Kastelenbuurt en Kruidenbuurt.

  • Dommelbergen: Schildersbuurt, Beemdenbuurt, Staatsliedenbuurt, Kruidenbuurt, Sterrenbuurt, Donkenbuurt, Dammenbuurt en Larenbuurt
  • Oosterheide: Natuurkundigenbuurt, Componistenbuurt, Bloemenbuurt, Schrijversbuurt, Paterserf en De Warande
  • Slotjes: Slotjes-Midden, Slotjes-West en Slotjes-Oost
  • Vrachelen: Vrachelen-Noord, Vrachelen-Zuidwest, Vrachelen-Noordwest en Vrachelen-Zuidoost
  • Strijen: Vogelbuurt en Kastelenbuurt
  • West: Oud-West en Kanaleneiland
  • Dorst: Dorst, Buitengebied Dorst-Zuid, Steenoven en Bosgebied Dorst
  • Leijsenakkers: Leijsenakkers en Molenbuurt
  • Oosteind: Oosteind, Buitengebied-Oosteind-Zuid en Willemspolder

Vragen over knieschotkast in Oosterhout

Hoeveel meter knieschot heeft een rijtjeshuis in Oosterhout?

Bij een tussenwoning meestal de hele breedte van het huis aan twee kanten van de zolder. We meten het precies op bij het inmeten.

Kan een knieschotkast in één dag?

Een knieschot met deurtjes aan één kant van de zolder vaak wel. Een knieschotkast met lades over de hele lengte duurt meestal twee dagen.

Komen jullie ook in Dorst, Den Hout en Oosteind?

Ja, in de hele gemeente Oosterhout.

Werken jullie in alle buurten van Oosterhout, ook in Centrum en Slotjes-Midden?

Ja, in alle 43 buurten van de gemeente Oosterhout, waaronder Centrum, Slotjes-Midden, Vrachelen-Noord, Dorst, Slotjes-West, Schildersbuurt, Oud-West, Beemdenbuurt, Vogelbuurt en Vrachelen-Zuidwest.

Knieschotkast in de buurt van Oosterhout

Knieschotkast in Oosterhout?

We komen inmeten, tekenen de indeling met je mee en sturen een offerte met tekening. Je zit nergens aan vast.

Bronnen

Bijgewerkt op .

Gratis inmeten